دومین پذیرش اکسپرس اینتری در  ۲۴ ساعت گذشته

در دومین پذیرش اکسپرس اینتری مختص Canadian Experience Class (CEC) در ۲۴ ساعت گذشته در ۱۵ می از حداقل امتیاز به پایین ترین حد از ژانویه ۲۰۱۹ رسید ،در این دور جدید اکسپرس اینتری برای  ۳۳۷۱ متقاضی ( دسته تجربه کانادایی) با حداقل امتیاز ۴۵۲ در سیستم جامع رتبه بندی دعوتنامه صادر شد .

سیستم Express Entry مجموعه ای از متقاضیان را در سه دسته اصلی مهاجرت کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه ی کانادایی از سراسر جهان مدیریت و بر اساس امتیازات و معیارها جذب می کند.
متقاضیان بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می کند. برای متقاضیانی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می شود. برای ورود در صف انتظار اکسپرس انتری داشتن پیشنهاد کار الزامی نیست.

متقاضیان در سیستم اکسپرس انتری اصولا امتیاز بالایی ندارند  اما می توانند از راه های متفاوت امتیازهای خود را افزایش دهند؛ دریافت دعوتنامه استانی از طرف یکی از  شهر های کانادا یکی از بهترین روش ها برای کسب امتیاز بیشتر در سیستم جامع رتبه بندی است که ۶۰۰ امتیاز به امتیاز  متقاضی اضافه می کند.

موارد زیر نمونه فرضی کسی است که توانست در قرعه کشی دعوتنامه دریافت کند:

Roshan 37 ساله است ، دارای مدرک لیسانس است و بیش از یک سال به عنوان تحلیلگر سیستم در کانادا فعالیت کرده است. Roshan قبل از آمدن به کانادا ، چهار سال در زمینه IT کار کرده بود. او زمانی که همسرش ، Lea ، در کانادا تحصیل می کرد ، با ویزای کار وارد  کانادا شد. هر دو Roshan و Lea مهارت زبان انگلیسی پیشرفته دارند. Lea قبل از آمدن به کانادا ،دارای مدرک لیسانس بود و برای ادامه تحصیل به کانادا آمد. Roshan به عنوان متقاضی اصلی وارد استخر اکسپرس اینتری شدند. امتیاز ۴۵۱ CRS را کسب کرد و دعوتنامه را دریافت نمود.

سارا ۳۵ ساله است و دارای مدرک  کارشناسی ارشد از کانادا است. از زمان فارغ التحصیلی در آوریل ۲۰۱۹ ، وی به عنوان حسابدار در کانادا فعالیت کرده است. وی دارای سطح زبان انگلیسی متوسط است و قبل از آمدن به کانادا سه سال سابقه کار ماهر داشت. امتیاز ۴۵۰ سارا برای به دست آوردن ITA در قرعه کشی ۵ می به اندازه کافی بالا بود و توانست دعوتنامه را دریافت کند.