دومین پذیرش اکسپرس اینتری در یک روز ۹ آپریل ۲۰۲۰

اکسپرس اینتری رکورد را شکست و دولت کانادا در یک روز دو پذیرش اکسپرس اینتری را برگزار کرد  و برای ۶۰۶ متقاضی دعوتنامه صادر کرد . حداقل امتیاز در این پذیرش ۶۹۸ بوده است که نسبت به حدنصاب امتیاز پذیرش در ۱۸ مارس  ۲۲ امتیاز کاهش پیدا کرده است.

سیستم Express Entry مجموعه ای از متقاضیان را در سه دسته اصلی مهاجرت کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه ی کانادایی از سراسر جهان مدیریت و بر اساس امتیازات و معیارها جذب می کند.
متقاضیان بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می کند. برای متقاضیانی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می شود. برای ورود در صف انتظار اکسپرس انتری داشتن پیشنهاد کار الزامی نیست.

دولت کانادا قصد دارد در طی سال های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۱ مهاجران بیشتری را جذب کند و همچنین افرادی که امتیاز کمتری دارند می توانند از طریق استان ها و مناطق کانادا در برنامه شرکت کنند زیرا متقاضیانی که از طرف استان انتخاب می شوند ۶۰۰ امتیاز اضافی در سیستم جامع رتبه بندی دریافت خواهند کرد و در دور بعدی حتما از آنها برای تقاضا جهت اقامت دائم کانادا دعوت می شود.

موارد زیر نمونه هایی فرضی از متقاضیانی هستند که توانستند ITA را در قرعه کشی ۹ آپریل دریافت کنند:

Arvin  چهل سال دارد و دارای مدرک کارشناسی است و دارای سطح زبان انگلیسی پیشرفته می باشد او ۶ سال به عنوان software developer سابقه کاری داشته است . امتیاز او در اکسپرس اینتری ۳۸۱ بود و همچنین او در کار کار و یا تحصیل نکرده است اما از طرف استان آلبرتا انتخاب شده است و امتیاز او به ۹۸۱  رسیده است و در قرعه کشی ۹ آپریل توانست دعوتنامه دریافت کند.

Lianne بیست و هفت سال دارد و دارای مدرک کارشناسی است و مدرک خود را از کانادا در اواخر ۲۰۱۸ دریافت کرده  و در نوااسکوشیا به عنوان management consultant مشغول به کار بوده است . او قبل از امدن به کانادا نه سابقه کار داشته و نه تحصیلات . او در ازمون ایلتس شرکت کرده و در هر یک از مهارت های زبان نمره ۶ را کسب کرده است .امتیاز او ۳۹۴ در سیستم جامع اکسپرس اینتری بوده است و همچنین اخیرا از طرف برنامه استانی نوا اسکوشیا انتخاب شد و امتیاز او به ۹۹۴ رسید و توانست در تاریخ ۹ آپریل در پذیرش اکسپرس اینتری دعوتنامه را دریافت کند.