دومین قرعه کشی Express Express

دولت کانادا جزئیات مربوط به قرعه کشی Express Express ای را منتشر کرده است و از ۳،۲۳۲ منقاضی دعوت کرد تا بتوانند برای اقامت دائم درخواست خود را ارائه کنند.این قرعه کشی در ۲۳ مارس برگزار شده است.
حداقل امتیاز در این پذیرش ۴۶۷ بوده است.

سیستم Express Entry مجموعه ای از متقاضیان را در سه دسته اصلی مهاجرت کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه ی کانادایی از سراسر جهان مدیریت و بر اساس امتیازات و معیارها جذب می کند.
متقاضیان بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می کند. برای متقاضیانی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می شود. برای ورود در صف انتظار اکسپرس انتری داشتن پیشنهاد کار الزامی نیست.

موارد زیر نمونه هایی فرضی از متقاضیانی هستند که توانستند ITA را در قرعه کشی ۲۳ مارس دریافت کنند:

Ramبیست و هشت  ساله است و از زمان پایان دوره لیسانس خود در کانادا یک سال هم به عنوان برنامه نویس در کانادا مشغول به کار است. او در آزمون آیلتس شرکت کرده و در مهارت Listinig نمره ۸ ، نمره ۷٫۵ در Speaking ، ۷ در Writing & Reading را به دست آورد. CRS 468 او به اندازه کافی بالا بود تا بتواند ITA را در طول قرعه کشی اکسپرس اینتری ۲۳ مارس به دست آورد.

سارا ۳۳ ساله است ، دارای مدرک لیسانس است و ۶ سال به عنوان مدیر IT در خارج از کانادا فعالیت کرده است. سارا دارای مهارت پیشرفته زبان انگلیسی است و یک سال ، در سال ۲۰۱۹ در کانادا مشغول به کار بود. نمره او ۴۷۲ بوده است و او توانست در این قرعه کشی دعوتنامه پذیرش را دریافت کند.