دومین قرعه کشی استان آلبرتا

برنامه مهاجرین آلبرتا (AINP) در آخرین برنامه قرعه کشی متقاضیان استانی مرتبط با Express Entry  در ۴ مارس برگزار کرد. در مجموع برای ۱۰۰ متقاضی اکسپرس اینتری دعوتنامه صادر کرد تا آنها بتوانند از طرف این استان برای اقامت دائم خود اقدام کنند.حداقل امتیاز در این قرعه کشی ۳۰۰ بوده است.

داوطلبانی که اطلاعیه های علاقه را دریافت کرده اند (NOI) ، که نام رسمی دعوت نامه های صادر شده از طریق جریان ورودی آلبرتا اکسپرس است ، نیازی به پیشنهاد شغلی برای دعوت به کار ندارند. با این حال ، آنها نیاز به ایجاد پروفایل در سیستم فدرال ورود فدرال داشتند

همانطور که می دانید سیستم اکسپرس اینتری در سال ۲۰۱۵ رونمایی شده است .سیستم Express Entry مجموعه ای از متقاضیان را در سه دسته اصلی مهاجرت کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه ی کانادایی از سراسر جهان مدیریت و بر اساس امتیازات و معیارها جذب می کند.
متقاضیان بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می کند. برای متقاضیانی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می شود. برای ورود در صف انتظار اکسپرس انتری داشتن پیشنهاد کار الزامی نیست

نحوه واجد شرایط بودن برای ورود به سیستم اکسپرس اینتری  آلبرتا

برنامه مهاجرت استانی آلبرتا می گوید متقاضیان اکسپرس اینتری که دارای ارتباطات قوی هستن و یا در شغلی مشغول به کار هستند که از “اولویت های توسعه اقتصادی و متنوع سازی” استان  آلبرتا پشتیبانی و حکایت می کند بگردد.

در حالی که پیشنهاد شغلی برای واجد شرایط بودن این جریان لازم نیست ، AINP می گوید ممکن است به کاندیدایی که سه معیار زیر را رعایت می کنند اولویت دهد:

  • در آلبرتا سابقه کار/تحصیل دارند یا از کارفرمای آلبرتایی پیشنهاد شغل دریافت کرده اند؛
  • از یکی از دانشگاه های کانادا فارغ التحصیل شده اند؛
  • و یکی از والدین، فرزندان یا خواهر/برادرهایشان در آلبرتا زندگی می کنند

 

تاکنون (امسال ۲۰۲۰) ، آلبرتا ۷۵۱ دعوت نامه برای متقاضیان اکسپرس اینتری صادر کرده است و در سال ۲۰۱۹ ، آلبرتا مجموعا ۱۱٫۱۳۷ دعوت نامه از طریق اکسپرس اینتری صادر کرده بود.