دولت کانادا واکسن کرونا را تائید کرد

در تاریخ ۹ دسامبر سال ۲۰۲۰ دولت کانادا واکسن کرونا را تائید کرد. این بدان معنی است که کانادا اکنون می تواند بزرگترین کمپین واکسیناسیون در طول تاریخ خود آغاز کند. واکسن COVID-19 که توسط Pfizer و BioNTech Manufacturing ساخته شده است، به تصویب کانادا رسیده است. سازمان بهداشت کانادا با انتشار خبری اعلام کرد که “تأیید این واکسن با مبنای شواهدی بر ایمن، موثر و با کیفیت بودن است.

iStock 1206623694 300x216 - دولت کانادا و مهاجرت | واکسن کرونا در کانادا و ایرانیان متقاضی مهاجرت

Health Canada شرایط و ضوابطی را بر واکسن Pfizer-BioNTech اعمال کرده است منجمله:

  • گزارش ماهیانه  ازعوارض جانبی این واکسن،
  • اطلاعات بیشتر در مورد ایمنی و اثربخشی این دارو از جمله داده های نهایی آزمایشات بالینی در حال انجام،
  • داده های بیشتر در مورد كیفیت كه تأیید می كنند فرآیندها و كنترل هایی برای اطمینان از تولید واكسن های با كیفیت مناسب وجود دارد.

براساس CBC، کانادا پس از انگلستان و بحرین سومین کشور در جهان است که واکسن کرونا را تائید می کند. در یک توییت، جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا اعلام کرد که ۳۰،۰۰۰ دوز واکسن قرار است از امروز دوشنبه وارد کانادا شود و تا پایان سال ۲۰۲۰ می تواند به حداکثر ۲۴۹،۰۰۰ دوز برسد. در اوایل سال ۲۰۲۱ نیز میلیون ها دوز دیگر نیز به دست کانادایی ها خواهد رسید.

کانادا از نظر تعداد واکسن های COVID-19 که به صورت سرانه تأمین کرده است، در جهان پیشتاز است. به گفته CTV، به طور کلی، کانادا با ۷ شرکت قرارداد منعقد کرده و ۴۱۴ میلیون دوز واکسن کرونا را تأمین کرده است. اکنون سه تولید کننده دیگر واکسن های خود را برای تأیید بهداشت کانادا بررسی می کنند. دولت کانادا در ابتدا موفق شد منحنی ویروس کرونا در طول تابستان مسطح کند، اما از آن زمان شاهد افزایش تعداد موارد COVID-19 خود در سراسر کشور بوده است که منجر به موج جدیدی از این ویروس است. بیش از ۴۳۰،۰۰۰ مورد و حدود ۱۳،۰۰۰ مرگ در طول بحران دیده شده است.

سیستم مهاجرتی کانادا در سراسر شیوع همه گیر ویروس کرونا فعالیت می کند، این کشور به دنبال آن است که پس از همه گیری این ویروس، سطح تازه واردان خود را به حالت اول بازگرداند و از مهاجرین بیشتری استقبال کند. دیروز، کانادا یک قرعه کشی بزرگ دیگر Express Entry برگزار کرد و ۵۰۰۰ داوطلب موفق را برای درخواست وضعیت اقامت دائم دعوت کرد. سال ۲۰۲۰ اولین باری است که کانادا از زمان راه اندازی اکسپرس اینتری در سال ۲۰۱۵ بیش از ۱۰۰۰۰۰ نامزد Express Entry را دعوت کرده است.

در اواخر ماه اکتبر، کانادا بعد از تایید خبر واکسن کرونا برنامه سطوح مهاجرت ۲۰۲۱-۲۰۲۳ خود را اعلام کرد. این کشور تلاش خواهد کرد تا بیش از ۴۰۰،۰۰۰ مهاجر را سالانه در تلاش برای جبران کمترین میزان ورود تازه واردان در طی همه گیری، جبران کند. پذیرای مهاجرین بیشتر سیاستی است که کانادا برای حمایت از رشد اقتصادی خود با توجه به سالخوردگی جمعیت و پایین بودن نرخ زاد و ولد دنبال می کند.

close up doctor holding covid19 vaccine 23 2148767276 medium 300x200 - دولت کانادا و مهاجرت | واکسن کرونا در کانادا و ایرانیان متقاضی مهاجرت

اگر احساس می کنید شرایط مهاجرت به کانادا دومین کشور پهناور جهان را دارید می توانید همین الان تلفن را برداشته و با شرکت بین المللی افق تماس بگیرید و کارشناسان ما شرایط شما را بررسی کرده و بهترین روش را به شما پیشنهاد خواهند داد. وکلای ما در ایران و کانادا تمام تلاش خود را خواهند کرد تا شما به هدف خود برسید. ما همواره همراه شما تا اخذ اقامت دائم کانادا خواهیم بود.