دوره های آنلاین برای دانشجویان بین المللی

دانشجویان بین المللی برنامه های تحصیلی خود را در کانادا در هفته های آینده شروع خواهند کرد.چنانچه در نهایت متقاضی تقاضای اجازه کار ( PGWP ) پس از اتمام تحصیلات تکمیلی  را کند ، برای دوره های آنلاین جریمه نخواهند شد.

PGWP به دانشجویان بین المللی اجازه می دهد تا حداکثر سه سال پس از اتمام تحصیل در کانادا کار کنند. این راهی بسیار عالی برای کسب تجربه کار و سابقه کار در کانادا است ، که در برنامه های مهاجرت کاری – اقتصادی که منجر به اقامت دائم می شود ، بسیار ارزشمند است.

تحقیقات دولت کانادا نشان می دهد که افرادی که تجربه کانادایی قبل از اقامت دائم دارند ، به سرعت در بازار کار جذب شوند. به همین ترتیب ، بیش از ۸۰ درصد برنامه های مهاجرتی به کانادا برای متقاضیانی که دارای تجربه کار کانادایی دارند  امتیاز اضافی و بالا در نظر می گیرند، یا برخی از مسیرهای مهاجرت کاری مخصوص دانشجویان بین المللی هستند.

در شرایط عادی ، یکی از شروط ویزای PGWP  این است که دانشجویان بین المللی باید به طور تمام وقت و پیوسته  در کانادا تحصیل کنند( حداقل هشت ماه طول بکشد) تا واجد شرایط این اجازه کار باشند. تحصیل آنلاین ممکن است یک متقاضی را برای PGWP فاقد شرایط کند.

با توجه به انتشار ویروس کرونا در جهان ، این اصلاح موقت اقدامی دیگر است كه كانادا در جهت انعطاف پذیری سیاست های مهاجرت خود انجام داده  تا مانع از مختل شدن برنامه های متقاضیان مهاجرت به کانادا شود.

با توجه به اینکه بسیاری از دوره های درسی مجبور شده اند مطابق با اقدامات پیشگیری از انتشار ویروس کرونا به صورت آنلاین برگزار شوند ، اداره مهاجرت ، شهروندی کانادا و پناهندگی  IRCC اجازه می دهد تا دانشجویان بین المللی ثبت نام شده در این دوره ها واجد شرایط PGWP شوند.

این همچنین شامل دانشجویانی می شود که دارای ویزای کار دارند و هم شامل دانشجویانی که مجوز تحصیل دارند که از ماه می یا ژوئن شروع می شود اما در میان محدودیت های سفر قادر به سفر به کانادا نیستند مورد تأیید قرار گرفتند.

دانشجویان بین المللی در این اوضاع می توانند کلاسهای خود را در حالی که خارج از کانادا هستند شروع کنند و در صورتی که زودتر نتوانند به کانادا سفر کنند ، می توانند نیمی از دوره تحصیلی خود را در خارج از کشور بگذرانند.

دانشجویان بین المللی که پس از ۱۸ مارس درخواست ویزای تحصیلی شان مورد تأیید قرار گرفته است ، در حال حاضر از ممنوعیت سفر به  کانادا که تا ۳۰ ژوئن به طول می انجامد معاف نیستند.

بسیاری از دانشجویان بین المللی که مایل هستند وضعیت خود را در کانادا به اقامت دائم تبدیل کنند ، از اصلاحات موقتی IRCC استقبال خواهند کرد.

مطابق نظرسنجی توسط دفتر آموزش بین المللی کانادا انجام شد ، ۶۰ درصد دانشجویان بین المللی کانادا نشان دهنده این تمایل هستند (اخذ اقامت دائم کانادا). اخذ ویزای  PGWP یک پله مهم برای اینگونه دانشجویان است زیرا آنها را قادر می سازد تجربه کانادایی را که اغلب برای واجد شرایط بودن برای یک برنامه مهاجرت طبقه اقتصادی لازم دارند ، بدست آورند.

در سال ۲۰۱۸ ، یک چهارم جمعیت تقریباً ۹۰ هزار نفری که دعوتنامه از طریق سیستم اکسپرس اینتری دریافت کردند را دانشجویان بین المللی تشکیل داده که در کانادا تحصیل شان را به اتمام رسانده اند.