در تمام ادوار تاریخ، زندگی انسان هیچ گاه تا این اندازه عالی و آسوده نبوده است. همه اینها به لطف دانش و فناوری است. کشورها به سمت جهانی شدن روانه شده اند. همه در حال تلاش برای پیشرفت و رسیدن به اوج هستند. دلایل عمده مهاجرت به کانادا (یا Canada’s Immigration Policy) این است که این کشور، یک کشور بسیار زیبا، مدرن و توسعه یافته است. کانادا همواره پذیرای مهاجرین زیادی از سراسر دنیا می باشد.

view from young businessman dressed suit traveling by plane with his wheel bag airport escalators 137071 121 300x200 - مهاجرت به کانادا | مهاجرتی اسان با خانواده | ویزای کانادا افق

 

دلایل اصلی مهاجرت به کانادا

دلایل بسیار زیادی باعث شده است که افراد کانادا را برای مهاجرت انتخاب کنند. و بین مهاجرین محبوبیت خاصی دارد. به لحاظ کیفیت زندگی، کانادا جز بهترین کشورهای شناخته شده می باشد. و سطح کیفیت زندگی در کانادا (Living in Canada) بالا است.

کانادا به افراد مقیم و مهاجران اهمیت زیادی می دهد و برای افراد برنامه های گوناگون جهت رفاه اجتماعی تدارک دیده است. کانادا علاوه بر طرح های رایگان درمانی و تحصیل رایگان برای دانش آموزان تا پایه ۱۲، یکسری برنامه های رفاهی ویژه نیز ارائه می دهد.

در این بخش دلایل عمده مهاجرت به کانادا را ذکر می کنیم:

بیمه بیکاری

بیمه بیکاری یکی از مواردی است که برای مهاجران دارای اهمیت میباشد. افراد مقیم کانادا در صورتی که شغل خود را از دست بدهند و حداقل ۶ ماه در کانادا کار کرده باشند. می توانند ۶۰ درصد حقوق دریافتی خود را تحت عنوان بیمه بیکاری دریافت کنند. افراد مقیم بالای ۶۵ سال می توانند از مزایای بازنشستگی استفاده کنند و مستمری دریافت کنند. میتوانید به Employment  Insurance مراجعه کنید.

مستمری سالمندان

افراد مقیم در کانادا بسته به تعداد سال هایی که در این کشور زندگی کرده اند می توانند مستمری دریافت کنند. حداقل میزان مستمری دریافتی به افرادی تعلق میگیرد که از ۱۸ سال تا ۴۰ سال در این کشور زندگی کرده باشند.

امتیازات کودکان

دولت فدرال و استانی کانادا ماهانه مبلغ مشخص برای هر کودک در نظر گرفته است. که این مبلغ به میزان درآمد والدین در یک سال اخیر بستگی دارد.

سیستم آموزشی

نسبت به گذشته امروزه تحصیلات از اهمیت بالایی برخوردار است. تحصیل کردن بهترین راه برای ساختن آینده بهتر برای خود و فرزندانتان است. تحصیل در مدارس کانادا کیفیت آموزشی و رفاهی بسیار خوبی در سطح جهان دارند. در کانادا تحصیل در مدارس دولتی تا سال ۱۲ ام رایگان است.

سیستم درمانی

کانادا یکی از بهترین سیستم های درمانی و مراقبت از سلامت جهانی را دارد. بیمارستان ها، کلینیک ها و پزشکان عالی در اکثر مناطق این کشور وجود دارند و خدمات آنها به طور معمول برای افراد مقیم کانادا رایگان است. که سیتستم درمانی از عمده ترین دلایل مهاجرت و اقامت دائم کانادا می باشد.

مهاجرین در هنگام ورود اولین کاری را که باید انجام دهند این است، که برای دریافت کارت بیمه همگانی یا همان کارت سلامت اقدام کنند.

کانادا دارای لقب بهترین ارائه دهنده خدمات درمانی جهان است. خدمات درمانی در هر ایالت کانادا با ایالت های دیگر متفاوت است. مهاجرین باید با توجه به وضعیت اسکان خود در هر ایالت اقدام به دریافت بهداشت کنند، و خدمات بهداشتی خود را در آن ایالت دنبال و پیگیر باشند. خدمات درمانی در همه جای کانادا به دو صورت عمومی و خصوصی است. بیمه دانشجویی مخصوص دانشجویان در حال تحصیل است و باید از دانشگاه پیگیر بیمه خود باشند. بیمه مسافرتی کانادا هم مخصوص توریست هایی که قصد بازدید از کانادا را دارند.

ارائه ویزای توریستی مولتی و امکان ۶ ماه حضور در خاک کانادا

کانادا مناظر شگفت انگیز و قله های سربه فلک کشیده را تصور می کنید. این کشور دارای مساحت پهناوری حدود ۹ میلیون کیلومتر مربع است و ۶ وقت محلی در این کشور وجود دارد. یکی از مناطق گردشگری و شهر زیبا در کانادا که بازدیدکنندگان را به خود جذب می کند، شهر زیبای تورنتو است. هر ساله تعداد زیادی از توریست ها که وارد کانادا می شوند، شهر تورنتو را برای بازدید انتخاب می کنند.

کشور کانادا به علاقمندان ویزای توریستی ویزای چند بار ورود مولتی ویزا (Multi Canada visa) اعطا کرده و در هر بار سفر امکان ۶ ماه حضور در خاک کانادا را خواهند داشت. این از ویژگی های عالی و خدمات خوب کشور کانادا محسوب می شود. و خانواده افراد مهاجر به راحتی می توانند برای دیدار آنها به کشور کانادا سفر کنند.

روش های بسیار زیاد و متنوع یکی از دیگر دلایل مهاجرت به کانادا

مهاجرت از دیرباز تا کنون مورد توجه و استقبال کثیری از مردم قرار گرفته است و افراد متقاضی اقامت دائم و یک روش مهاجرت سریع و امن هستند. مهاجرت دارای یک فرآیند پیچیده ای است. برنامه های گوناگون برای مهاجرت به کانادا وجود دارد. کانادا ۶۱ روش مهاجرتی برای متقاضیان مهاجرت به کانادا دارد.

برای کسب اقامت دائم کانادا ۵ روش بسیار مرسوم است

یکی از روش های مرسوم از طریق سیستم اکسپرس اینتری است که یک روش ویزای سریع کانادا است. این سیستم از سال ۲۰۱۵ راه اندازی شده است. قوانین این سیستم یکپارچه و برای مدیریت درخواست مهاجرت بر تمامی برنامه های استانی و فدرال است. تاکنون هزاران متقاضی و خانواده های آنها برای دریافت اقامت دائم از این طریق دعوت شده اند.

این سیستم از طریق ۴ برنامه مهاجرتی:  تجربه کار کانادایی، نیروی متخصص فدرال، نیروی کار ماهر، برنامه مهاجرت استانی امکان مهاجرت را برای افراد فراهم می کند.

نحوه انتخاب بدین صورت است که با توجه به رزومه کاری و تحصیلی افراد، میزان تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسه و حتی هر دو و همچنین تاهل افراد و دریافت پیشنهاد شغلی از کارفرما افراد امتیاز دریافت کرده و در صف انتظار می مانند تا با بقیه امتقاضیان رقابت کنند. افرادی که بالاترین امتیاز را دارند از صف خارج شده و دعوتنامه دریافت می کنند. متقاضیانی که دعوتنامه استانی را دریافت کنند ۶۰۰ امتیاز اضافی دریافت کرده و در سیستم اکسپرس انتری (Express Entry) سریع تر از بقیه انتخاب می شوند.

برنامه مهاجرت استانی

در کانادا ۱۰ استان و ۳ بخش وجود دارد که هر کدام از آنها دارای برنامه و قوانین مهاجرتی خاص خود هستند. شما باید با توجه به شرایط خود برنامه های استانی کانادا را مطالعه کنید. تا مطلع شوید کدام یک از روش ها برای شما مناسب است. امتیازهای خود را در هر استان محاسبه کنید و در هر برنامه که امتیاز بیشتری را کسب کردید شانس بیشتری نیز خواهید داشت.

مهاجرت به استان کبک

کبک یکی شهر های کانادا است ولی دارای برنامه و قوانین مهاجرتی مستقل می باشد. در حال حاضر متقاضیان کبک مستقیما درخواست مهاجرت کاری و سرمایه گذاری خود را برای دولت کبک ارسال می کنند.

همچنین دانشجویان بین المللی کبک پس از پایان تحصیلات خود در کانادا می توانند، از روش های گوناگون مهاجرتی برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند. از جمله روش PEQ که یکی از دلایل و روش های بسیار محبوب بین فارغ التحصیلان برای مهاجرت به کبک کانادا است.

 

beautiful portuguese woman traveler waiting train station travel vacation concept urban lifestyle 213512 672 300x200 - مهاجرت به کانادا | مهاجرتی اسان با خانواده | ویزای کانادا افق

تحصیل در کانادا

مهاجرت تحصیلی به کانادا یکی از سریعترین راه ها و از بهترین گزینه های برای دریافت اقامت دائم به این کشور است. این روش مهاجرتی مورد استقبال زیادی قرار دارد. تحصیل در یک کشور توسعه یافته و درای سیستم آموزشی قوی همواره آرزوی بسیاری از دوستداران تحصیل بوده است. دانشگاه های کانادا در رده های بالایی در سطح جهان قرار گرفته اند. تحصیل در کانادا باعث می شود که شما سریعتر اقامت دائم کانادا را کسب کنید. و راه های بسیار زیادی از روش های مهاجرتی بر روی شما باز خواهد شد.

اسپانسر خانوادگی

اگر شما همسر و فرزندی (بالای ۱۸ سال) دارید که در کانادا اقامت دارند. می توانید برای دریافت اقامت دائم و مهاجرت به کانادا اقدام کنید. فرد اسپانسر تعهد تامین هزینه های اسکان، پوشاک، خوراک و … اسپانسر شونده را در مدت مشخصی می دهد.

گروه مهاجرتی بین المللی افق دارای چندین دهه تجربه موفق در امر مهاجرت و دارای پرونده های موفق در زمینه های مهاجرت تحصیلی به کانادا، اکسپرس اینتری یا همان روش مهاجرت سریع به کانادا، اسپانسرشیپی والدین (Parental sponsorship Canada) آماده خدمتگذاری شما عزیزان می باشد. خانواده بزرگ افق همواره تلاش می کند تا شما را در این راه کمک کند. کمک بیشتر به شما تلاش ماست.

با ما همراه شوید.