صدور ۴۰۷ دعوتنامه از سوی ایالت بریتیش کلمبیا برای متقاضیان مهاجرت به کانادا و اقامت در کانادا

استان بریتیش کلمبیا در تاریخ ۱۵ سپتامبر ۲۰۲۰ (۲۵ شهریور ۱۳۹۹) جدیدترین پذیرش PNP خود را برگزار کرد. در این دوره برای ۴۰۷ متقاضی مهاجرت به کانادا و زندگی و اقامت در ایالت بریتیش کلمبیا کانادا دعوتنامه صادر شد. لازم به ذکر است حداقل امتیاز متقاضیان مهاجرت کانادا در این دوره از پذیرش استانی کانادا بین ۷۵ تا ۹۰ امتیاز بوده است.

سیستم اکسپرس اینتری بریتیش کلمبیا کانادا EEBC نامیده میشود. که در آن دولت فدرال کانادا به انتخاب متقاضیان مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا، که دارای پروفایل معتبر در سیستم اکسپرس اینتری فدرال کانادا هستند، میپردازد. لازم به ذکر است برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا، پذیرش های خود را به صورت هفتگی برگزار می کند. پذیرش قبلی این برنامه مهاجرتی اقامتی کانادا در تاریخ ۸ سپتامبر ۲۰۲۰ برگزار شده است.

ایالت بریتیش کلمبیا کانادا تا به اینجای سال ۲۰۲۰ میلادی مجموعا ۶۰۰۰ دعوتنامه، برای متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا و Tech Pilot صادر کرده است. از جمله مزیت های مهاجرت به کانادا برای متقاضیان Tech Pilot عدم نیاز به دارا بودن پیشنهاد کار تمام وقت دائمی از کارفرمایان کانادایی میباشد. در صورتی که برای اکثر متقاضیانی که تصمیم به مهاجرت کانادا از طریق مسیرهای مهاجرتی برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا میگیرند، داشتن شرط فوق لازم و ضروری میباشد. اما در عین حال متقاضیان مهاجرت و اقامت کانادا از طریق Tech Pilot باید جاب آفر داشته باشند. و لازم است در هنگام دریافت دعوتنامه (ITA) از سوی این استان ۱۲۰ روز از اعتبار پیشنهاد شغلی آنها باقی مانده باشد.

ofogh144 02 300x144 - صدور 407 دعوتنامه ایالت بریتیش کلمبیا | مهاجرت به کانادا | اقامت در کانادا

همانطور که میدانید سیستم اکسپرس اینتری کانادا سیستمی برای مهاجرت سریع به کانادا و روادید اقامت دائم کانادا به حساب می آید. این برنامه مهاجرتی اقامتی کانادا دارای سه زیرشاخه نیروی کار ماهر فدرال، نیروی کار متخصص فدرال (مشاغل دارای مهارت) و تجربه ی کانادایی (Canadian Experience Class) میباشد. لازم به ذکر است در این برنامه دولت فدرال کانادا به جذب متقاضیان واجد شرایط از سراسر جهان، برپایه ی امتیازات و معیارهای آنها میپردازد.

متقاضیان مهاجرت سریع به کانادا و اقامت در کانادا براساس امتیازات خود برای دعوتنامه بریتیش کلمبیا در سیستم جامع رتبه بندی (CRS) دسته بندی می شوند. سیستم Express Entry کانادا به متقاضیان مهاجرتی کانادا براساس تسلط بر زبان انگلیسی یا فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا به حساب می آیند)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیاز میدهد. و در نهایت برای مهاجرانی که بالاترین امتیازات را دریافت کرده باشند. به تناوب برگزاری پذیرش ها، دعوتنامه (ITA) ارسال خواهد شد. متقاضیان مهاجرتی کانادا قادر خواهند بود به واسطه آن برای اخذ اقامت دائم کانادا درخواست دهند. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید مربوط به عدم نیاز به داشتن پیشنهاد کاری برای ورود در صف انتظار اکسپرس اینتری کانادا مبیاشد.

دیگر مسیر مهاجرتی بریتیش کلمبیا Tech Pilot نام دارد. از جمله شرایط Tech Pilot بریتیش کلمبیا برای مهاجرت کانادا این است که متقاضیان باید در یکی از مسیرهای مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا ثبت نام کرده باشند. و دارای حداقل یکسال سابقه کار معتبر و مرتبط در یکی از ۲۹ شغل Tech Pilot باشند. برای دریافت اطلاعات دقیق تر در این باره میتوانید به سایت افق به نشانی www.ofoghint.com مراجعه کرده و به مطالعه مقاله دعوتنامه مهاجرت کانادا و برنامه تک پایلوت بریتیش کلمبیا بپردازید.

متقاضیان Immigration to Canada براساس عواملی مانند مدرک تحصیلی، سابقه کار مرتبط، تسلط بر زبان انگلیسی (دارا بودن مدرک زبان بین المللی) و مکان اشتغال خود در کانادا ارزیابی می شوند. بریتیش کلمبیا پذیرش های مختص مشاغل بخش تکنولوژی (تک پایلوت) را نیز به صورت هفتگی برگزار می نماید. افرادی که متقاضی مهاجرت سریع به کانادا از طریق برنامه مهاجرتی تک پایلوت بریتیش کلمبیا هستند. باید برای درخواست مهاجرتی خود، هزینه های لازم را پرداخت نمایند. بر اساس مبالغ دریافت شده در ماه آگوست سال ۲۰۲۰ میلادی هزینه های لازم برای برنامه مهاجرتی ایالت بریتیش کلمبیا به صورت زیر میباشد:

  • مبلغ ۱,۱۵۰ دلار کانادا هزینه درخواست
  • مبلغ ۵۰۰ دلار کانادا هزینه بازبینی پرونده های مهاجرتی اقامتی متقاضیان مهاجرتی اقامتی کانادا

حال اگر پرونده مهاجرتی فردی توسط سفارت کانادا تایید شود. او می تواند از انتخاب استانی خود (نامینیشن استانی) برای اخذ اقامت دائم کانادا استفاده نماید. لازم به ذکر است متقاضیانی که از طرف هر یک از شهر های کانادا انتخاب شوند واجد دریافت ۶۰۰ امتیاز اضافی در سیستم جامع رتبه بندی کانادا خواهند شد. و بدین ترتیب شانس آنها برای قبولی در قرعه کشی های بعدی سیستم اکسپرس اینتری کانادا افزایش پیدا کرده، و واجد شرایط مهاجرت به کانادا میشوند. این افراد میتوانند در صورتی قبولی پرونده های مهاجرتی خود از همان ابتدا با ویزای اقامت دائم کانادا وارد خاک کانادا شده و به کار در کانادا بپردازند.

با وجود بسته شدن مرزها و محدودیت های موجود در سفر به کانادا به دلیل بحران کرونا باز هم قرعه کشی های Express Entry، به صورت دو هفته ای ادامه دارد. در واقع، آخرین قرعه کشی Express Entry که در تاریخ ۱۶ سپتامبر ۲۰۲۰ برگزار شد، منجر به صدور ۴۲۰۰ دعوتنامه بریتیش کلمبیا برای متقاضیان مهاجرتی اقامتی گردید. ( لازم به ذکر است از زمان راه اندازی سیستم اکسپرس اینتری در سال ۲۰۱۵ این قرعه کشی دومین قرعه کشی بزرگ از نظر ارسال دعوتنامه (ITA) بوده است).

از ابتدای سال ۲۰۲۰ میلادی تاکنون ۷۴۱۵۰ دعوتنامه از سوی اداره ی مهاجرت کانادا (IRCC) صادر گردیده است. دولت کانادا همچنان اظهار داشته که تلاش های خود را برای استقبال از مهاجران جدید در سالهای آینده و فراتر از آن ادامه خواهد داد. در صورتی که قصد اپلای کانادا از طریق برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا را دارید. میتوانید به سایت افق مراجعه کرده و به تکمیل فرم ازیابی رایگان مهاجرت به کانادا بپردازید. کارشناسان و مشاوران افق فرم های تکمیل شده توسط شما عزیزان را به دقت مورد بررسی و ارزیابی قرار میدهند. و نتایج آن را طی ۴۸ ساعت کاری و از طریق ایمیل برایتان ارسال خواهند کرد.

ofogh144 04 300x169 - صدور 407 دعوتنامه ایالت بریتیش کلمبیا | مهاجرت به کانادا | اقامت در کانادا

پس از آن قادر خواهید بود برای رزرو وقت مشاوره تخصصی حضوری و یا آنلاین با وکیل رسمی مهاجرت به کانادا در موسسه مهاجرتی اقامتی افق اقدام نمایید. وکیل مهاجرت کانادا در گروه افق عضو رسمی انجمن ICCRC کانادا بوده و با اشراف کاملی که به قوانین و اخبار دولت فدرال کانادا دارد. میتواند مهاجرت و اقامتی تضمینی در کانادا را برای کلاینت های خود به ارمغان آورد. برای اطلاع از آخرین اخبار کانادا در زمان بحران کرونا پیشنهاد میکنیم، پس از مراجعه به سایت افق با وارد کردن نام و ایمیل خود در قسمت مربوطه به عضویت خبرنامه افق درآیید. تا در این صورت جدید ترین اخبار کانادا به صورت روزانه برایتان ایمیل گردد. برای مهاجرت به کانادا و روادید اقامت دائم کانادا در کوتاه ترین زمان و با کمترین هزینه گروه مهاجرتی افق جز یکی از بهترین انتخاب ها برای شما میباشد. تا پایان مسیر مهاجرتی کانادا همراه شما خواهیم بود. به ما اعتماد کنید.