صدور ۴۲۰۰ دعوتنامه دیگر توسط دولت کانادا برای متقاضیان مهاجرت سریع به کانادا از طریق سیستم اکسپرس اینتری (Express Entry)

طبق جدیدترین خبرها از دولت فدرال کانادا صدور دعوتنامه در روز شانزدهم سپتامبر ۲۰۲۰ (۲۶ شهریور ۱۳۹۹) صد و شصت و سومین پذیرش اکسپرس انتری برگزار شد. در این ادوار دولت کانادا برای ۴۲۰۰ متقاضی مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا دعوتنامه صادر کرده است. لازم به ذکر است حداقل امتیاز متقاضیان مهاجرت سریع به کانادا در سیستم جامع رتبه بندی ۴۷۲ بوده، که نسبت به تمام پذیرش های جامع ماه جولای سه امتیاز کاهش داشته است.

صدور این تعداد دعوتنامه توسط دولت کانادا (برای ۴۲۰۰ متقاضی مهاجرت و اقامت کانادا) از پذیرش اکسپرس انتری، در تاریخ ۱۹ فوریه ۲۰۲۰ تاکنون یعنی در زمان همه گیری ویروس کرونا تنها دو بار اتفاق افتاده است. در نتیجه میتوان گفت دعوت از این تعداد متقاضی برای اپلای کانادا حاکی از آن است. که دولت کانادا همچنان متعهد به دعوت از تعداد بیشتری از مهاجران بین المللی در سال ۲۰۲۱ و بعد از آن خواهد بود. بدین ترتیب تعداد دعوتنامه های صادر شده (ITA) تا به اینجای سال ۲۰۲۰ میلادی به ۷۴,۱۵۰ رسیده است.

همانطور که میدانید اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) تقریبا در تمام طول سال ۲۰۲۰ هر دو هفته یک بار ۳۹۰۰ دعوتنامه یا ITA برای متقاضیان مهاجرت و اقامت کانادا، از طریق اکسپرس انتری صادر کرده است. اما با توجه به اینکه اداره مهاجرت کانادا در دو تاریخ ۱۸ مارس و ۸ جولای تنها برای متقاضیان واجد شرایط دو برنامه مهاجرتی خاص، یعنی دسته تجربه کانادایی (CEC) و برنامه مهاجرت استانی (PNP) دعوتنامه صادر بود، روند کاری خود را از ماه پیش تغییر داد.

اداره مهاجرت کانادا (IRCC) در تاریخ ۸ جولای ۲۰۲۰ به برگزاری پذیرشی جامع و مختص به تمام برنامه های مهاجرتی کانادا پرداخت. بعد از آن نیز در دو روز ۲۲ و ۲۳ جولای پذیرش های خود را تنها برای برنامه های مهاجرتی خاصی برگزار نمود. این موضوع حکایت از آن داشت که کانادا تا عادی شدن اوضاع کرونا همین روند را ادامه خواهد داد. و به صورت متناوب هر چند وقت یک بار پذیرش ها و صدور دعوتنامه هایی از طریق سیستم اکسپرس انتری برای تمام برنامه های مهاجرتی خواهد داشت. و پس از آن هم هر از گاهی پذیرش هایی برای برخی برنامه های مهاجرتی خاص کانادا را برگزار خواهد نمود.

ofogh143 04 300x300 - صدور 4200 دعوتنامه توسط دولت کانادا | سیستم اکسپرس انتری کانادا | ویزای افق

لازم به ذکر است تغییرات موقت در سیاست های مهاجرت کانادا، تاثیری بر تعداد دعوتنامه های صادر شده در سال ۲۰۲۰ نداشته است. همانطور که میدانید آغاز سال جاری میلادی به این صورت بود که در ماه ژانویه دو پذیرش اکسپرس اینتری برای مهاجرت سریع به کانادا و روادید اقامت دائم کانادا برگزار شد. در طی هر دو پذیرش انجام شده برای ۳۴۰۰ متقاضی مهاجرت کانادا دعوتنامه صادر گردید.

پس از آن در ماه فوریه ۲۰۲۰ طی یک پذیرش برای ۳۵۰۰ نفر و در طی پذیرشی دیگر صدور دعوتنامه از سیستم اکسپرس انتری برای ۴۵۰۰ متقاضی صادر شد. از ماه مارس نیز اداره مهاجرت کانادا به برگزاری ۲۱ دوره قرعه کشی پرداخته که در طی آنها مجموعا حدود ۴۰ هزار دعوتنامه (International Trade Administration) صادر گردیده است.

گفتنی است در این پذیرش از قاعده Tie-Break استفاده شده است. (۹ مارس ۲۰۲۰ راس ساعت ۱۳:۰۳:۴۰ به وقت استاندارد شرقی). به طوری که تمام متقاضیان واجد شرایطی که مجموع امتیازات آنها در سیستم جامع رتبه بندی ۴۷۲ و یا بالاتر بوده است. و قبل از تاریخ و ساعت ذکر شده به تشکیل پروفایل در سیستم اکسپرس انتری پرداخته اند. واجد ورود به صف انتظار شده و در این دوره های اکسپرس اینتری موفق به دریافت دعوتنامه شده اند.

همانطور که میدانید سیستم اکسپرس انتری کانادا سیستمی برای مهاجرت سریع به کانادا به حساب می آید. که در این برنامه مهاجرتی سه زیر شاخه نیروی ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت (نیروی متخصص فدرال) و تجربه ی کانادایی (CEC) وجود دارد. که این برنامه مهاجرتی، دولت کانادا بر پایه ی امتیازات و معیارهای افراد به جذب آنها از سراسر جهان میپردازد.

متقاضیان مهاجرت کانادا و زندگی و اقامت در کانادا بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی (CRS) دریافت میکنند، دسته بندی می شوند. در این سیستم مهاجرتی کانادا به مهاجران بین المللی بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا فرانسوی، سن مناسب، تحصیلات دانشگاهی و سابقه کار امتیاز تعلق میگیرد.

برای کاندیدهایی که موفق به دریافت بالاترین امتیازات شوند به تناوب در قرعه کشی های برگزار شده، پذیرش های اکسپرس انتری و دعوتنامه هایی ارسال خواهد شد. که به واسطه آنها قادر خواهند بود برای اخذ اقامت دائم کانادا درخواست دهند. به این نکته توجه داشته باشید که برای ورود در صف انتظار سیستم اکسپرس انتری داشتن پیشنهاد شغلی معتبر از کارفرمای کانادایی الزامی نیست. 

ofogh143 03 300x200 - صدور 4200 دعوتنامه توسط دولت کانادا | سیستم اکسپرس انتری کانادا | ویزای افق

متقاضیانی که دارای شرایط مورد نیاز هر یک از شهر های کانادا باشند. و از طرف آن استان برای مهاجرت سریع و فوری به کانادا انتخاب شوند. ۶۰۰ امتیاز اضافی در سیستم جامع رتبه بندی دریافت خواهند نمود. و بدین ترتیب شانس موفقیت آنها در پذیرش بعدی اکسپرس اینتری افزایش پیدا کرده و دولت کانادا از این افراد برای ثبت درخواست اقامت دائم کانادا دعوت خواهد نمود.

با توجه به اینکه دارا بودن جاب آفر یا پیشنهاد شغلی از کارفرمایان کانادایی از جمله شرایط ورود به صف انتظار اکسپرس انتری نمیباشد. اما امتیاز متقاضیان مهاجرت اسکیل ورکر کانادا و مهاجرت سریع به کانادا که دارای جاب آفر معتبر و دارای تاییدیه LMIA هستند در سیستم جامع رتبه بندی کانادا افزایش پیدا خواهد کرد.

این امتیازات برای ناک های شغلی مدیریتی ۲۰۰ امتیاز و ناک های شغلی A و B، ۵۰ امتیاز خواهد بود. همانطور که میدانید معمولا هر دو هفته یک بار مجموعه ای از متقاضیان واجد شرایطی که بالاترین امتیازات را کسب کرده اند، طی پذیرش اکسپرس اینتری انتخاب خواهند شد. و دولت کانادا ظرف مدت شش ماه به درخواست های متقاضیان اقامت دائم که از طریق سیستم اکسپرس انتری ثبت شده اند رسیدگی میکند.

به نمونه ی فرضی زیر که صدور دعوتنامه برای یکی از منتخبین آخرین پذیرش اکسپرس انتری کانادا است توجه نمایید:

 Anthony و Selma زوج متاهلی هستند که به ترتیب ۳۱ و ۳۴ سال سن دارند. سطح زبان انگلیسی هر دو نفر بالا است. Anthony لیسانس و Selma فوق لیسانس دارد. و هر دوی آنها چهار سال به عنوان حسابدار در کشور خود مشغول به کار بوده اند. Selma به عنوان متقاضی اصلی مهاجرت و اقامت کانادا باعث شد هر دوی آنها وارد صف انتظار اکسپرس اینتری کانادا شوند. آنها توانستند با داشتن ۴۷۲ امتیاز در سیستم جامع رتبه بندی یا CRS در پذیرش ۱۶ سپتامبر ۲۰۲۰ واجد دریافت دعوتنامه یا ITA شوند.

ofogh143 02 300x213 - صدور 4200 دعوتنامه توسط دولت کانادا | سیستم اکسپرس انتری کانادا | ویزای افق

در صورت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر و رزرو وقت مشاوره تخصصی با وکیل مهاجرت به کانادا میتوانید با دفتر افق به شماره ۳۱۰۷۱-۰۵۱ تماس حاصل فرمایید. علاوه بر آن میتوانید برای اطلاع از شرایط خود به سایت افق (www.ofoghint.com) مراجعه کرده و به تکمیل فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا بپردازید. برای مهاجرت کاری به کانادا و کار در کانادا، مهاجرت تحصیلی به کانادا، مهاجرت سرمایه گذاری و کارافرینی در شهر های کانادا، مهاجرت خود اشتغالی به کانادا و… گروه بین المللی افق جز یکی از بهترین انتخاب ها برای شما کلاینت های عزیز میباشد. بهترین های مهاجرتی کانادا را برایتان به ارمغان خواهیم آورد. با ما همراه باشید.