در آخرین قرعه کشی اکسپرس ، نمره CRS دوباره کاهش یافت.

دولت کانادا ۳،۳۱۱ دعوت نامه برای متقاضیان مهاجرت به کانادا صادر کرد تا بتوانند تقاضای خود را برای اقامت دائم کانادا ارائه کنند این قرعه کشی در ماه می برگزار شد.

دعوت نامه های صادر شده  ، یا ITA ، برای متقاضیانی که در دسته تجربه کاناداCEC  هستند صادر شده است. حداقل امتیاز در این قرعه کشی ۴۵۲ بوده است.این کمترین امتیاز CRS تاکنون در سال ۲۰۲۰ بوده است .

سیستم Express Entry مجموعه ای از متقاضیان را در سه دسته اصلی مهاجرت کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه ی کانادایی از سراسر جهان مدیریت و بر اساس امتیازات و معیارها جذب می کند.
متقاضیان بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می کند. برای متقاضیانی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می شود. برای ورود در صف انتظار اکسپرس انتری داشتن پیشنهاد کار الزامی نیست.

موارد زیر نمونه فرضی کسی است که توانست در قرعه کشی دعوتنامه دریافت کند:

لی ۳۰ ساله است و لیسانس خود را در آپریل سال ۲۰۱۹ در کانادا به پایان رسانده است. لی از زمان فارغ التحصیلی ، به عنوان تحلیلگر بازاریابی در تورنتو مشغول به کاراست. او در آزمون آیلتس توانست در بخش Listening   نمره ۸ و در سایر مهارت ها نمرخه ۷ را کسب کند.امتیاز او ۴۵۷ بود و توانست در این قرعه کشی دعوتنامه را دریافت کند

ابراهیم ۳۲ ساله است و لیسانس خود را در کانادا به پایان رسانده است. او در آزمون آیلتس توانست در مهارت Listening و Reading  نمره ۸ و در مهارت Speaking  و Writing نمره  ۷٫۵ را کسب کرد .او در اوایل سال ۲۰۱۹ فارغ التحصیل شد و از آن زمان به عنوان مدیر فروش در کانادا فعالیت می کند. او با Marie ازدواج کرده است که هم اکنون در خارج از کانادا زندگی می کند. Marie  دارای مدرک لیسانس و همچنین دارای مهارت پیشرفته زبان انگلیسی است. آنها با ابراهیم به عنوان متقاضی اصلی وارد استخر شدند. نمره ۴۵۳ CRS آنها برای به دست آوردن ITA در قرعه کشی ۱ می Express Express به اندازه کافی بالا بود و توانستند دعوتنامه را دریافت کنند.

 

 

.