معرفی کشور پهناور کانادا

کشور کانادا یکی از پهناورترین کشورهای دنیاست و بعد از روسیه دومین کشور وسیع دنیا با مساحت ۹۹۸۴۶۷۰ کیلومتر مربع می باشد. Canada در شمالی ترین نقطه قاره امریکا قرار گرفته است. کانادا دارای معادن و ذخایر طبیعی فراوانی است و همین باعث شده است در سطح جهانی جایگاه بسیار عالی را به خود اختصاص دهد. کشور کانادا جزء گروه G8 می باشد. این گروه متشکل از کشورهای پیشرو صنعتی است. سیستم آموزشی کشور کانادا در سطح جهانی دارای جایگاه بسیار عالی بوده و دارای دانشگاه ها و مراکز علمی معتبر بسیاری میباشد.

دلایل بسیار زیادی وجود دارد که مردم از سرتاسر دنیا به خصوص ایرانیان، کانادا را برای مهاجرت انتخاب می کنند. یکی از این دلایل وسعت این کشور، دیگری ثبات سیاسی اقتصادی، امنیت مدنی و اجتماعی و در نهایت درآمد بالا و … باعث شده که بسیاری از مردم را برای مهاجرت به خود جذب کند.

واحد پول این کشور نیز دلار کانادا (Canadian Dollar) می باشد، که به اختصار CAD یا سی ای دی هم گفته می شود. شهر اوتاوا پایتخت کشور Canada است. در حال حاضر جاستین ترودو برای دو دوره پیاپی نخست وزیر کانادا هست. روز ملی این کشور ۱ ژوئن، به دلیل استقلال رسیدن کشور کانادا انتخاب شده است. انگلیسی و فرانسوی دو زبان رسمی این کشور پهناور بوده و یکی از دلایل علاقمندی به مهاجرت به Canada نیز می تواند همین باشد. افرادی که به زبان فرانسه مسلط هستند می توانند در این کشور به زبان فرانسه در دانشگاه های فرانسه زبان کانادا تحصیل و حتی کار کنند.

شهرهای مهم کانادا که مهاجرین بسیار زیادی را به خود جذب کرده است عبارتند است:

 • ونکوور یکی از زیباترین شهرها و البته گرانترین شهر کانادا میباشد که در استان بریتیش کلمبیا واقع شده است.
 • کلگری یکی از مناطق حاصلخیز برای کشاورزی و پایتخت نفتی کانادا، که در استان آلبرتا قرار دارد.
 • ساسکاتون در استان ساسکاچوان قرار دارد. دانشگاه ساسکاچوان که هر ساله دانشجویان زیادی را به خود جذب می کند در این شهر واقع شده است.
 • تورنتو بزرگترین شهر کانادا وجمعیت این شهر بالغ بر بیش از ۵ میلیون نفر است. شهر تورنتو همواره در صدر جدول استان های کانادا برای مقاصد گردشگری است. این شهردر استان انتاریو قرار دارد.
 • اوتاوا چهارمین شهر بزرگ کانادا، شهری پرجنب و جوش که در استان انتاریو قرار گرفته است. اتاوا یکی از شهرهای تمیز و امن کانادا میباشد.
 • مونترال که به تنوع فرهنگی، عادات غذایی مشهور است، در استان زیبای کبک قرار گرفته است. بیشتر مردم در این شهر به زبان فرانسه صحبت می کنند. مونترال مرکز ایالت کبک است، بزرگترین شهر فرانسوی زبان جهان پس از شهر زیبای پاریس است.
 • هالیفکس پرترددترین شهر در بنادر شرق امریکای شمالی به حساب می آید زیرا دقیقا در حاشیه اقیانوس اطلس قرار دارد. شهر هالیفاکس در استان نوااسکوشیا واقع شده است.
 • سینت جانز از قدیمی ترین شهرها که شهرت اش به خاطر دارا بودن خانه های رنگارنگ است. در استان نیوفاندلند قرار گرفته است.

کانادا 300x199 - درباره کشور پهناور کانادا | About Canada

با توجه به پهناور بودن این کشور و جمعیت بسیار کمی که دارد، کانادا تراکم جمعیتی بسیار پایینی را دارا میباشد. به همین علت است که این کشور پذیرای مهاجرین بسیاری است. بیشترین تراکم جمعیت در این کشور پهناور و زیبا در ایالت های کبک و انتاریو میباشد. طبق آمار حدود دو سوم جمعیت کشور در این مناطق قرار دارند.

کانادا همواره پذیرای مهاجرین زیادی از سرتاسر دنیا بوده است. جذب مهاجرین باعث ثبات اقتصادی این کشور شده است. کانادا به مهاجرین نیاز دارد. هر روز از طریق روش های مختلف مهاجرتی مهاجرین را می پذیرد. و سعی دارد روش های مهاجرتی را آسان تر کند. تا افرد بیشتری بتوانند وارد خاک این کشور شوند. Canada همواره یک کشور مهاجر پذیر بوده و مردم کانادا خیلی راحت با این مساله کنار آمده و رفتار بسیار خوبی با مهاجرین دارند. مهمان نوازی این کشور باعث شده گردشگران زیادی هر ساله کانادا را برای گردشگری انتخاب کنند.

مهاجرین بنا به دلایل اقتصادی و هم دلایل علمی برای کانادا اهمیت ویژه ای دارند. پیوند خانواده یکی از دلایل دیگر موافقت با مهاجرت افراد می باشد زیرا این مساله پیوند خانوادگی برای کانادایی های دارای اهمیت می باشد. از نظر اقتصادی کشور پهناور Canada در لیست پنج کشور برتر دنیا و از نظر کیفیت زندگی نیز کانادا جز ۱۰ کشور برتر دنیا قراردارد. کیفیت بالای زندگی باعث شده است، افراد زیادی را به خود جذب کند.

کانادا به علت پذیرا بودن مهاجرین زیاد تبدیل به یک محیط چندفرهنگی و بین المللی شده است. همین موضوع سبب شده که بیشترین تعداد زبان ها در دنیا در کانادا صحبت شود. همانطور که قبل گفته شد کانادا یک کشور دو زبانه است. هر فردی می تواند به یکی از زبان های انگلیسی و یا فرانسه تحصیل و کار کند. در محیط های عمومی می توان با یکی از این زبان ها رسمی صحبت کرد و با دیگران ارتباط برقرار نمود.

ناگفته نماند که کشور کانادا با سه اقیانوس هم مرز است. کانادا دارای هزاران رودخانه و دریاچه میباشد. اب و هوای این کشور معتدل تا آب و هوای سرد است. دارای جنگل ها، کوه های بسیار و همچنین پارک های ملی کانادا دارای طبیعت چشم نوازی است.

کانادا دارای مناطق زیبای بسیار زیادی است از جمله:

 • آبشار نیاگارا در میان دو شهر انتاریو و نیویورک قرار گرفته است. یکی از مقاصد اصلی توریست ها است.
 • جزیره زیبای ونکوور
 • خلیج فاندی که بین استان های نیوبرانزویک و نوااسکوشیا واقع شده است.
 • موزه حقوق بشر کانادا در شهر وینیپگ واقع شده است.
 • مونترال قدیم
 • اولد کبک
 • برج سی ان تورنتو
 • بندرگاه ویکتوریا
 • پارک ملی بنف و کوه های راکی: این پارک یکی از قدیمی ترین پارک های ملی کانادا است و در میان کوه های راکی واقع شده است. و در نزدیکی شهر بنف و در ایالت البرتا واقع شده است.

کشور زیبای کانادا به شیره افرا و کوه های راکی معروف است. همچنین سرمای شدید زمستان آن نیز در میان مردم شناخته شده است. غذای ملی کانادا پوتین نام دارد که این غذا همان سیب زمینی سرخ شده، پنیر و سس گریوی می باشد.

سیستم آموزشی کانادا یکی از با کیفیت ترین سیستم های آموزشی دنیا است. دانشگاه ها و کالج های کانادا دارای رتبه عالی در سطح جهانی هستند و شهریه دانشگاه در مقایسه با شهریه دانشگاه های امریکا و استرالیا نسبتا پایین تر است. از همه مهمتر اقتصاد کشور Canada یک اقتصاد پایدار است و مردم زیادی را برای مهاجرت به خود جذب کرده است. با توجه به اینکه هزینه تحصیل در کانادا، شما می توانید با کار کردن بخشی از هزینه های خود را تامین کنید. در واقع در آمد شما مقدار قابل توجهی از هزینه های شما را پوشش می دهد.

نرخ جرم و جنایت در این کشور در پایین تر حد میانگین جهانی است. کانادا هشتمین کشور امن دنیاست. همین باعث شده است که این کشور به یک کشور امن تبدیل شود.

unnamed 300x217 - درباره کشور پهناور کانادا | About Canada

موسسه افق با دارا بودن افراد زبده و وکلای مهاجرت کانادا و تایید شده از سوی سازمان ICCRC کانادا در تلاش است با بررسی شرایط شما بهترین و سریع ترین روش مهاجرتی را پیشنهاد کند. مهاجرت به کانادا و رسیدن به اقامت دائم کانادا آرزوی بسیاری از افراد دوستدار مهاجرت است. خانواده بزرگ افق در تلاش است شما را به اهداف تان برساند. سریعترین و امن ترین مهاجرت را با ما تجربه کنید.

موسسه افق نمایندگی برخی از دانشگاه های معتبر Canada را دارا میباشد. اگر قصد مهاجرت تحصیلی کانادا را دارید. گروه افق پذیرش شما را در رشته مورد نظرتان اخذ کرده و تا مرحله گرفتن ویزا در کنار شما خواهد بود. شما می توانید با تحصیل در کانادا و گرفتن مدرک کانادایی گامی بزرگ در جهت اخذ اقامت دائم کانادا بردارید. با تحصیل در کانادا می توانید امتیاز خود را در برنامه مهاجرتی از جمله اکسپرس اینتری افزایش داده و شانس پذیرش خود را در قرعه کشی بالا ببرید. همراه ما باشید.