درآمد هنرمندان بر مبنای سطح تحصیلات در موقعیت های شغلی متفاوت هنری

مسیر شغلی رشته های هنر و طراحی و درآمد هنرمندان بر مبنای سطح تحصیلات در موقعیت های شغلی متفاوت هنری

افرادی که در حوزه های هنر و طراحی آموزش دیده اند، در اجرای مهارتهای فنی و خلاقانه منحصربفرد هستند. در اغلب موارد، رشته های هنر و طراحی امکان همکاری و ظرفیت نوآوری و تجربه در حوزه های مختلف را دارند. از طرفی فارغ التحصیلان رشته های هنری می توانند انتظار پیدا کردن شغل در طیف گسترده ای از صنایع و بخش ها را داشته باشند از جمله بازاریابی و تجارت، صنعت مد، تصویرسازی و حتی عکاسی حرفه ای.

برای تطبیق پذیری مهارت های خود، هنرمندان و طراحان اغلب گزینه های شغلی کافی و پرسود دارند. به طور مثال متوسط پرداختی برای کارگردانان هنری در سال 2022، حدود 110.825 دلار بود که این شغل را تبدیل به یکی از بهترین ها از نظر حقوق پرداختی کرده بود. با این حال گفتنی نیست که درآمد مشاغل حوزه طراحی و هنر ممکن است بنا به عواملی همچون موقعیت مکانی، تجربه و صنعت مورد نظر متفاوت باشد.

جهت شروع مسیر طراحی و هنر، ممکن است دانشجویان در دوره های کاردانی دو ساله یا کارشناسی چهار ساله این رشته ثبت نام کنند و یا مطالعات خود را با یک مدرک ارشد و برنامه های دکترا ادامه دهند. یک مدرک کاردانی می تواند مشاغل سطح ابتدایی در حوزه های فشن و مد، عکاسی یا طراحی گرافیک بدهد.

لیسانس این رشته، جزو حداقل الزامات اکثر مسیرهای شغلی حوزه طراحی و هنر مانند طراحی صنعتی، انیمیشن، و تولید فیلم و تلویزیون می باشد. داشتن مدرک لیسانس، شما را واجد شرایط ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر نیز می کند. مشاغلی که مرتبط با حوزه های تاریخ هنر هستند مانند کارگردان گالری یا متصدی موزه حداقل به مدرک کارشناسی ارشد نیاز دارند.

این مقاله اطلاعاتی در رابطه با مسیر شغلی هنر و طراحی از جمله تقاضای بازار برای نقش های مختلف و نگاهی به صنعت مورد نظر را در اختیار شما قرار می دهد. در حالی که هنرمندان، عکاسان و طراحان صنعتی تمایل دارند مسیر آزاد یا خوداشتغالی را انتخاب کنند، رشته های هنر و طراحی نیز ممکن است از فرصت های شغلی مختلف در صنایع مختلف بهره مند شوند. اطلاعات در مورد نحوه شروع مشاغل در رشته طراحی و هنر، مهارت های مورد نیاز، نقش های شغلی احتمالی که ممکن است از سطح ابتدایی تا مدیریت ارشد داشته باشید در ادامه مورد بحث قرار گرفته است.

چرا باید مسیر شغلی طراحی و هنر را دنبال کنم؟

چشم انداز شغلی هنر و طراحی

عنوان شغلی درآمد به دلار آمریکا تقاضا
طراح دیجیتال $40,750 8%
هنرمند $65,020 0%
طراح محصول $85,047 11%
طراح بازی ویدئویی $66,321 9%
انیمیتور $77,700 4%
 طراح تجربه کاربری (UX) $74,776 18%
انیمیتور اصلی $90,708 4%
کارگردان هنری $97,270 4%
کارگردان خلاق حراج هنر $157,965 4%

مهارتهای مورد نیاز برای مشاغل طراحی و هنر

هنرمندان و طراحان زمانی که صحبت فرآیند خلاقانه می شود بسیار منظم هستند. آنها اغلب درگیر فرآیندهای تفکر انعکاسی عمیق می شوند تا اثر یا طرحی را خلق کنند که قویا منعکس کننده اعتقادات آنها باشد. طراحان و هنرمندان غالبا به عنوان دو گروه کاملا متفاوت دیده می شوند به این دلیل که ترکیبی از مهارتهایی دارند که آنها را قادر می سازد هر چیزی را فراتر از تصور ببینند.

مهارتهای ضروری برای حرفه طراحی و هنر

مهارتهای هنری و زیبایی شناسی– هنرمندان و طراحان در استفاده از رنگها، فضا و خطوط استاد هستند. در فرآیند خلق، آنها تئوری های ترکیب، کادربندی و انتزاع را به کار می برند. هنرمندان و طراحان به ایده های انتزاعی شکل بصری می دهند و همچنین فرم های پویا را تجزیه و تحلیل می کنند تا یک موضوع یکپارچه ایجاد کنند.

مهارتهای فنی– هنرمندان و طراحان خلاق، اما در عین حال بسیار فنی هستند. در انتخاب ابزار کار خود، باید کیفیت و محدودیت های هر ابزار را بدانند. طراحان صنعتی درک عمیقی از تکنولوژی صنعتی دارند در حالی که هنرمندان و طراحان از مهارت و دانش بالای خود در نرم افزار مدل سازی سه بعدی استفاده می کنند.

مهارتهای تحلیلی– به عنوان ورودی فرآیند خلاقیت، هنرمندان و طراحان، اطلاعات را جمع آوری، تجزیه و تحلیل و تفسیر می کنند. در این فرآیند، آنها مسائل را از زوایای متعدد می بینند، گزینه های خود را ارزیابی می کنند و به توضیح و ارائه کار نهایی خود می پردازند.

مهارتهای عمومی

ارتباطات- طراحان و هنرمندان به صورت بصری با هم ارتباط برقرار می‌کنند، اما ارتباطات خوبی نیز دارند. این مهارت برای برقراری ارتباط با ایده‌های آنها هنگام همکاری با سایر تیم‌های خلاق بسیار مهم است. مخصوصا برای طراحان تجربه کاربری و کارگردانان هنری که دستورالعمل هایی ارائه می دهند و طراحی و توسعه محصول را مدیریت می کنند، ضروری است.

سازمانی- شخصیت آنها ممکن است پیچیده به نظر برسد، اما هنرمندان و طراحان به مهارت ‌های سازمانی مجهز شده ‌اند، زیرا در برنامه ‌ریزی برای نمایشگاه ‌ها و نمایشگاه‌ های خیابانی، ارزیابی نیازهای مشتری و راه ‌اندازی کارگاه‌ ها مشارکت می‌ کنند.

همکاری- همکاری راهی است که به عنوان یک هنرمند یا طراح رشد کنید به این دلیل که باعث می شود مهارتهای مختلفی که نهایتا منجر به خلق طراحی و آثار هنری خاص می شوند با هم یک جا جمع شوند. هنرمندان و طراحان اهمیت همکاری در ایجاد ایده ها و به نتیجه رسیدن مفاهیم را می دانند.

نحوه شروع مسیر شغلی در هنر و طراحی

رشته های طراحی و هنر خود انگیزشی و معمولا تا حد بالایی کارآفرینی هستند. در حالی که ممکن است روی فرآیند خلاقیت اغلب اوقات در مدرسه تمرکز کرده باشند، همچنین در رابطه با بیزینس و مدیریت که روی دیگر این رشته است، آموزش دیده اند و از آنجایی که بازار بسیار رقابتی است، رشته‌های هنر و طراحی می‌دانند چگونه مهارت‌های خود را از طریق خود-بهبودی تقویت کنند.

اکثر شغل ها حداقل به یک مدرک لیسانس هنر، تاریخ هنر یا مدرسه فیلم نیاز دارند اما بخش های خاصی فارغ التحصیلان دارای گواهینامه را استخدام می کنند. در حالی که برخی مشاغل صنعت طراحی و هنر درگیر ایجاد، فروش و ارتقای آثار اصلی هستند، برخی دیگر از مشاغل درگیر آموزش و کمک به افراد برای نشان دادن خودشان از طریق هنر می باشند. مهارتهای طراحی در صنعت فشن، معماری، رسانه، فیلم و تئاتر به کار رفته است.

با مدرک کاردانی هنر و طراحی چه کاری می توانم انجام دهم؟

 • طراح دیجیتال

طراح دیجیتال مسئول ایجاد و آزمایش طرح رابط و هدایت عملکرد ها به منظور قابل استفاده بودن است. طراح دیجیتال همچنین دارایی های دیجیتالی را برای پروژه های چند رسانه ای و دیجیتال ایجاد می کند.

متوسط درآمد: 81.407 دلار

 • عکاس

وظیفه اصلی یک عکاس ضبط و حفظ تصاویر است. عکاس ممکن است در صنایع مختلفی مانند مد، تبلیغات، اخبار، مجموعه فیلم و رویدادها کار کند.

متوسط حقوق: 59.887 دلار

 • طراح داخلی

طراح داخلی فضاهای داخلی کاربردی و ایمن را ایجاد می کند. طراح داخلی با استفاده از رنگ ها، نورپردازی و وسایل ضروری و دکوراتیو، فضاها را بر اساس مشخصات مشتری تغییر می دهد.

متوسط درآمد: 61.790 دلار

 • هنرمند

هنرمند، آثار هنری را از طریق کاربرد رنگ، خطوط و مواد متعدد خلق می کند. از طریق به کارگیری تکنیک ها و اصول طراحی، هنرمند آثار اصلی هنری خود را برای فروش یا ایجاد نمایشگاه ارائه می کند.

متوسط درآمد: 60.662 دلار

با مدرک لیسانس هنر و طراحی چه کاری می توانم انجام دهم؟

 • طراح بازی ویدئویی

در کنار مهندسان و برنامه نویسان، طراح بازی های ویدیویی مسئولیت ایجاد و اجرای طرح های خلاقانه برای بازی های ویدیویی را بر عهده دارد. پیشینه قوی در هنر و طراحی، از جمله گرافیک کامپیوتری و برنامه نویسی، برای این نقش ضروری است.

متوسط درآمد: 67.300 دلار

 • طراح محصول

صنایعی که محصولات مصرفی را تولید می کنند از خدمات یک طراح محصول استفاده می کنند که مسئول ایجاد طرح های جدید یا بهبود طرح های محصول موجود است. طراح محصول بر فرآیند طراحی محصول از طراحی و تصویرسازی تا تولید نظارت می کند.

متوسط درآمد: 88.335 دلار

 • طراح تجربه کاربری (UX)

طراح تجربه کاربری (UX) با توسعه دهندگان و دیگر طراحان در ارائه طرح های کاربردی مفید به بازار، همکاری نزدیکی دارد. هدف طراح UX دستیابی به چشم انداز کلی برای یک محصول و ایجاد تجربه مثبت برای مخاطبان است است.

متوسط درآمد سالانه: 77.893 دلار

 • انیمیتور

فارغ التحصیلان می توانند حرفه انیمیشن خود را با شرکت های تولید، استودیوهای انیمیشن یا تولیدکنندگان بازی های ویدیویی شروع کنند تا استوری بوردهایی با طرح های اصلی بسازند. انیماتورها همچنین مدل ها، پس زمینه ها، مجموعه ها، شخصیت ها، اشیاء و محیط انیمیشن را طراحی می کنند.

متوسط درآمد: 77.722 دلار

می توانم در حرفه طراحی و هنر فقط با یک گواهینامه مشغول به کار شوم؟

برنامه های دارای گواهینامه در رشته هنر و طراحی، یا دوره های طراحی در سطوح ابتدایی در دسترس دانشجویانی است که به دنبال دوره های کوتاه مدت هستند. این برنامه ها جهت برآورده کردن اهداف خلاقانه فوری و همچنین آرزوهای بلند مدت دانشجویان طراحی شده اند. بسته به نیازهای خاص دانشجو، معمولاً مجموعه ای از دروس انتخابی در برنامه گنجانده می شود. بررسی نمونه کارها معمولا برای تکمیل برنامه مورد نیاز است. برخی از کالج ها و موسسات هنری نیز دوره های پایه در هنر و طراحی را از طریق برنامه های دارای گواهینامه ارائه می دهند.

چگونه می توانم حرفه و مهارت خود را در هنر و طراحی ارتقا دهم؟

تحصیلات تکمیلی در رشته طراحی و هنر معمولا شامل تجربه عملی است که می تواند به شکل یک دوره کارآموزی در برنامه تاریخ هنر یا در یک موزه باشد. دانشجویان علاقه مند به مسیر شغلی تاریخ هنر معمولا تحصیلات تکمیلی خود را دنبال می کنند و می توانند کارگردانان هنری در گالری های هنری و خانه های حراج هنری شوند.

در حالی که اغلب متخصصان در هنر و طراحی به مدرک بالاتری نیاز ندارند، دارندگان مدرک ارشد و دکتری ممکن است نقش هایی مانند کارگردان گالری، متصدی موزه، مدیر اجرایی یا ناظر انیمیشین را اخذ کنند. تحصیلات تکمیلی آموزش پیشرفته ای را در زمینه تخصص های خاص ارائه می دهد و در عین حال دانشجو را برای نقش های رهبری مجهز می کند.

با مدرک کارشناسی ارشد هنر و طراحی چه کاری می توانم انجام دهم؟

 • معلم فوق دیپلم

معلم فوق دیپلم سخنرانی ها را برگزار می کند؛ نصب آثار هنری و برگزاری نمایشگاه های هنری را بین دانشجویان هنر و طراحی تسهیل می کند. تمرکز اصلی معلم فوق دیپلم در هنر و طراحی، به روز رسانی پایگاه دانش کالج یا دانشگاه برای اطلاع رسانی کاربردی است.

متوسط درآمد: 89.528 دلار

 • انیماتور اصلی

انیماتور اصلی، تیم انیماتورها را در ایجاد انیمیشن سه بعدی راهنمایی می کند که از نظر کیفیت فنی، اصالت و خلاقیت با استانداردهای مورد نیاز مشتری مطابقت داشته باشد.

متوسط درآمد: 107.881 دلار

 • کارگردان هنری

مدیر یا کارگردان هنری طراحی کلی سبک بصری تصاویر در نشریات، بسته بندی محصولات و تولیدات فیلم و تلویزیون را تعیین می کند. مدیر هنری تیمی از هنرمندان و طراحان را رهبری می کند.

متوسط درآمد: 110.825 دلار

 • طراح ارشد مد

طراح ارشد مد مسئول تحقیق در مورد مواد، پارچه و روندها با هدف ایجاد طرح های جدید است. مطلع نگه داشتن تیم از آخرین روند مد نیز یکی از وظایف طراح ارشد مد است.

متوسط درآمد: 93.442 دلار

 • مدیر خلاقیت

مسئولیت مدیر خلاقیت بسته به صنعت متفاوت است، اما نقش اصلی رهبری در ایجاد و اجرای کارهای خلاقانه ای است که می تواند در قالب طراحی گرافیک، موسیقی، رسانه، تبلیغات یا سایر زمینه های مرتبط باشد.

متوسط درآمد: 89.478 دلار

با دکترای هنر و طراحی چه نوع شغلی می توانم داشته باشم؟

 • طراح ارشد تجربه کاربری (UX)

طراح ارشد تجربه کاربری (UX) درک کاملی از علوم شناختی انسان را در ایجاد معماری تجربه کاربری بصری به کار می گیرد. طراح ارشد UX تیمی از مهندسان محصول، طراحان محصول و مدیران محصول را در اینکه تجربه کاربر برای یک محصول باید چگونه باشد، تعیین می‌کند.

متوسط درآمد: 107.729 دلار

 • مدیر بازرگانی بصری

مدیر بازرگانی بصری ظاهر کلی ویترین ها، نمایشگرها و طبقه فروش را مفهومی می کند. از جمله مسئولیت های مدیر بازرگانی بصری، انتشار نمودارها و دستورالعمل ها برای بهینه سازی زیبایی بصری، ترویج نام تجاری و اطمینان از ثبات در همه فروشگاه ها است.

متوسط درآمد: 123.245 دلار

 • مدیر طراحی تبلیغات

مدیر طراحی تبلیغات بر طراحی تمامی کمپین های تبلیغاتی در سازمان نظارت دارد. بخشی از مسئولیت های مدیر طراحی تبلیغات، مدیریت تیم های طراحی، اطمینان از ارزیابی مناسب و تنظیم کمپین ها بر اساس بازخورد است.

متوسط درآمد: 154.839 دلار

 • مدیر خلاق حراج هنر

مدیر خلاق حراج هنر مسئول اطمینان از مطابقت محتوای کمپین ها و نمایشگاه ها با برند سازمان است. رسیدگی به دغدغه های ذینفعان این حوزه نیز یکی از وظایف اصلی مدیر خلاق است.

متوسط درآمد: 164.798 دلار

کدام مدرک برای هنر و طراحی از همه بهتر است؟

در حالی که بیشتر مشاغل هنری و طراحی به سالها تجربه برای پیشرفت نیاز دارد، گواهینامه های تحصیلات تکمیلی نیز توسط کالج ها و دانشگاه ها برای کسانی که می خواهند دانش خود را از طریق روش های رسمی به روز کنند ارائه می شود. برنامه های گواهی در هنر و طراحی بیشتر بر روی یک تخصص خاص مانند طراحی بازی یا انیمیشن و طراحی شخصیت متمرکز هستند. نمونه هایی از برنامه های گواهینامه تحصیلات تکمیلی در ادامه فهرست شده است:

 • مدرک کارشناسی ارشد در حوزه هنر آسیایی
 • مدرک کارشناسی ارشد طراحی دیجیتال – طراحی بازی
 • مدرک پس از کارشناسی در استودیو هنر
 • گواهینامه در انیمیشن سه بعدی و طراحی شخصیت
 • گواهی پس از لیسانس در مدیریت دیجیتال

اکثر هنرمندان در حین گذراندن دوره های کارشناسی ارشد از طریق استخدام پاره وقت به دنبال توسعه حرفه ای نیز هستند. علاوه بر مهارت‌های خلاقانه، هنرمندان حرفه‌ای برای یادگیری بازاریابی و کپی رایت، قیمت‌گذاری و نکات فنی قراردادها نیز زمان می‌گذارند. برای هنرمندان و طراحانی که قصد دارند کارگاه های آموزشی یا استودیو راه اندازی کنند، گواهی فارغ التحصیلی مدیریت هنر نیز ارائه می شود.