بهترین دانشگاه های کانادا برای اخذ بورسیه تحصیلی

بهره مندی از بورسیه تحصیلی دانشگاه های کانادا آرزوی بسیاری از دانشجویان مهاجر به کشور کانادا میباشد. زیرا این افراد میتوانند با استفاده از اسکالرشیپ (Scholarship Canada University) و کمک هزینه های تحصیلی کانادا، هزینه های لازم برای زندگی و تحصیل خود در این کشور را به میزان قابل توجهی کاهش دهند. به همین دلیل ما در مقاله ای به طور کامل در رابطه با افزایش شانس بهره مندی از بورسیه و اسکالرشیپ های تحصیلی کانادا اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دادیم. که در صورت تمایل میتواند به مطالعه مقاله ذکر شده در قسمت مربوطه بپردازید.

ofogh129 03 300x200 - بهترین دانشگاه های کانادا | مهاجرت با افق | اخذ بورسیه تحصیلی

حال در این مقاله تصمیم گرفتیم به معرفی بهترین دانشگاه های کانادا برای اخذ بورسیه تحصیلی در سال ۲۰۲۰ بپردازیم. پس چنانچه قصد دارید در کوتاه ترین زمان ممکن به کانادا مهاجرت کرده و به تحصیل در دانشگاه های کانادا بپردازید با ما همراه باشید. برخی از بهترین دانشگاه های کانادا از نظر اعطای بورسیه تحصیلی به دانشجویان بین المللی به شرح زیر میباشد:

  • دانشگاه منیتوبا (University of Manitoba): دانشگاه Manitoba اولین دانشگاه برتر در زمینه اعطای بورسیه تحصیلی به دانشجویان مهاجر به کانادا میباشد. زیرا این دانشگاه بدون در نظر گرفتن ملیت و قومیت های دانشجویان بین المللی، امکان استفاده از بورسیه تحصیلی را برای آنها فراهم می اورد. دانشجویانی که موفق به مهاجرت تحصیلی کانادا و اخذ ویزای دانشجویی کانادا شوند. میتوانند با دارا بودن شرایط لازم برای اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه منیتوبا درخواست دهند. لازم به ذکر است امکان استفاده از بورسیه و کمک هزینه تحصیلی در دانشگاه منیتوبا تنها برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری میباشد. مقدار بورسیه تحصیلی برای دانشجویان ارشد در دانشگاه منیتوبا حدود ۱۴۰۰۰ دلار کانادا، و برای دانشجویان دکتری حدود ۱۸۰۰۰ دلار کانادا است.
  • دانشگاه کلگری (University of Calgary): دومین دانشگاه برتر در زمینه اعطای بورسیه تحصیلی به دانشجویان متقاضی مهاجرت تحصیلی به کانادا دانشگاه کلگری میباشد. دانشگاه کلگری شرایطی را فراهم آورده است تا دانشجویان ممتاز بتوانند. با دریافت سالانه مبلغ ۱۰۰۰ تا ۴۰۰۰ دلار کانادا به عنوان بورسیه تحصیلی بدون هیچ گونه دغدغه و نگرانی به تحصیل در کانادا بپردازند. برای بهره مندی از بورسیه تحصیلی دانشگاه کلگری کانادا دارا بودن شرایطی از جمله معدل بالا، مقالات ISI چاپ شده در ژورنالهای بین المللی، نمره زبان بالا و… لازم و ضروری میباشد.
  • دانشگاه واترلو (University of Waterloo): دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری میتوانند در صورت واجد شرایط بودن، برای اخذ بورسیه تحصیلی دانشگاه واترلو اقدام کنند. دانشگاه واترلو یکی از بهترین دانشگاه های اعطا کننده بورسیه تحصیلی کانادا میباشد. این افراد در صورت موفقیت قادر خواهند بود مبلغ حدود ۱۸۸۰ دلار کانادا برای مقطع ارشد و ۳۷۶۰ دلار کانادا برای مقطع دکتری در هر ترم به عنوان بورسیه و کمک هزینه تحصیلی دریافت نمایند. در صورتی که قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا، تحصیل در کانادا، روادید اقامت دائم کانادا پس از تحصیل و… را دارید، دانشگاه واترلو میتواند پیشنهاد مناسبی برای شما عزیزان باشد.
  • دانشگاه یورک (York University): از دیگر دانشگاه های برتر ارائه دهنده بورسیه تحصیلی در کشور کانادا دانشگاه بین المللی یورک میباشد. دانشجویان متقاضی مهاجرت کانادا تحصیلی و تحصیل در این کشور میتوانند در صورت داشتن رزومه قوی، نمره زبان بالا، معدل بالا و… برای اخذ بورسیه تحصیلی دانشگاه یورک درخواست دهند. در این دانشگاه سالانه مبلغی حدود ۶۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ دلار کانادا به عنوان بورسیه و کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان بین المللی اعطا میگردد.

همانطور که میدانید پروسه اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه های کانادا، پروسه ای پیچیده و دشوار به نظر میرسد. به همین دلیل برای موفقیت در دریافت آن بهتر است با وکیل رسمی مهاجرت به کانادا مشورت نمایید. وکیل مهاجرت به کانادا در گروه افق عضو رسمی انجمن ICCRC کانادا بوده و با اشرافی که به تمامی قوانین دولت فدرال کانادا دارد میتواند شانس اخذ بورسیه تحصیلی کانادا را به میزان چشمگیری افزایش دهد. برای رزرو وقت مشاوره تخصصی با وکیل مهاجرتی کانادا میتوانید با دفتر افق به شماره ۳۱۰۷۱-۰۵۱ تماس حاصل فرمایید.

آیا با اخذ بورسیه و اسکالرشیپ تحصیلی Canada میتوان به تامین هزینه های زندگی در این کشور پرداخت؟

بله، برخی از بورسیه های تحصیلی در دانشگاه های کانادا وجود دارند. که علاوه بر تاثیر در کاهش شهریه دانشگاه، به تامین هزینه های زندگی دانشجویان  بین المللی نیز میپردازند. افرادی که پس از مهاجرت کانادا موفق به اخذ این نوع بورسیه تحصیلی شوند قادر خواهند بود هزینه های خود را به میزان قابل توجهی کاهش دهند. برای موفقیت در مهاجرت تحصیلی به کانادا، در ابتدا باید با دارا بودن شرایطی از جمله سن مناسب با مقطع تحصیلی، نامه تمکن مالی، استادی پرمیت، مدرک زبان بین المللی و… برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا درخواست دهید. حال چنانچه سفارت کانادا با پرونده تحصیلی و ویزای دانشجویی شما موافقت نماید. واجد شرایط مهاجرت سریع به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا خواهید شد.

آیا امکان تحصیل رایگان در کانادا برای دانشجویان بین المللی با اخذ بورسیه تحصیلی وجود دارد؟

به طور کلی میتوان گفت امکان تحصیل رایگان در دانشگاه های کانادا وجود ندارد. اما دانشجویان مهاجری که موفق به مهاجرت تحصیلی کانادا شوند. میتوانند با اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه های کانادا شهریه های خود را تا حد زیادی کاهش دهند.

آیا امکان کار در کانادا در حین تحصیل و پس از فارغ التحصیلی در دانشگاه های کانادا وجود دارد؟

دولت کانادا شرایطی را پدید آورده است تا افرادی که نمیتوانند موفق به اخذ بورسیه تحصیلی در دانشگاه های کانادا شوند. به کار در کانادا در حین تحصیل مشغول شوند. از این طریق میتوانند به تامین هزینه های لازم برای زندگی و تحصیل خود در این کشور بپردازند. به همین دلیل دانشجویان بین المللی در نامه استادی پرمیتی (مجوز تحصیل در کانادا) که در اولین فرودگاه کشور مقصد دریافت میکنند. معمولا اجازه ۲۰ ساعت کار پاره وقت در حین تحصیل را خواهد داشت. علاوه بر آن دانشجویان مهاجر به کانادا میتوانند پس از اتمام تحصیلات خود در دانشگاه های کانادا، به کار در کانادا بپردازند. چنانچه این افراد موفق به کسب حداقل یکسال سابقه کار کانادایی شوند. قادر خواهند بود از طریق برنامه مهاجرت Canadian Experience Class، که زیر شاخه سیستم اکسپرس اینتری کانادا میباشد. برای روادید اقامت دائم کانادا درخواست دهند. دانشجویان دکتری نیز در سال سوم تحصیلات خود در کشور کانادا میتوانند به اقامت دائم کانادا دست یابند.

خدمات تیم مهاجرتی افق

در صورتی که قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا، تحصیل در بهترین دانشگاه های کانادا، کار در کانادا، اخذ اقامت دائم کانادا و… را دارید. پیشنهاد میکنیم برای کاهش هزینه و اتلاف وقت خود به سایت افق به نشانی www.ofoghint.com مراجعه نمایید. فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا تکمیل فرمایید. پس از ان در صورت واجد شرایط بودن مهاجرت سریع به کانادا، قادر خواهید بود برای رزرو وقت مشاوره تخصصی با وکیل مهاجرت به کانادا در گروه افق اقدام نمایید. مهاجرت سریع و فوری به کانادا و روادید اقامت دائم کانادا با کمترین هزینه تعهد ماست. همراه ما باشید. زیرا همراهی و اعتماد شما باعث درخشش و موفقیت گروه مهاجرتی اقامتی افق شده است.

ofogh129 02 300x200 - بهترین دانشگاه های کانادا | مهاجرت با افق | اخذ بورسیه تحصیلی