مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل دانشجویان بین المللی در دانشگاه های کانادا

اغلب دانشجویان بین المللی در سراسر دنیا، کشور کانادا را به منظور مهاجرت تحصیلی و تحصیل در دانشگاه های آن انتخاب میکنند. زیرا تحصیل در کانادا مزایای بسیار زیادی به همراه خواهد داشت که از جمله آن میتوان به تحصیل رایگان فرزندان دانشجویان بین المللی در مدارس کانادا، هزینه های پایین تحصیل و زندگی در کانادا و … اشاره کرد. در نتیجه برای افرادی که قصد تحصیل در کشور کانادا را دارند آشنایی با دانشگاه های کانادا و رشته هایی که در هر یک از این دانشگاه ها ارائه میشود از اهمیت بالایی برخوردار است.

متقاضیانی که قصد مهاجرت تحصیلی کانادا را دارند در ابتدا باید با دارا بودن شرایطی از جمله سن مناسب، مدرک زبان، استادی پلن، نامه پذیرش از دانشگاه های کانادا و … برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنند. چنانچه این افراد موفق به اخذ ویزای دانشجویی و استادی پرمیت (Study Permit) کانادا شوند واجد مهاجرت به کانادا و تحصیل در کانادا خواهند شد. همچنین لازم به ذکر است دانشجویان مهاجر ایرانی به کانادا در صورت فارغ التحصیلی در این کشور و کسب یکسال سابقه کار کانادایی قادر خواهند بود اقامت دائم کانادا را نیز اخذ نمایند.

معرفی برخی از دانشگاه های کانادا

با توجه به مواردی که در بالا ذکر شد تصمیم گرفتیم در این مقاله به بررسی برخی از دانشگاه های تحصیلی کانادا بپردازیم. تا اینگونه بتوانیم راهنمای مناسبی برای افرادی باشیم که قصد مهاجرت سریع به کانادا و تحصیل در این کشور را در سالهای ۲۰۲۰، ۲۰۲۱ و حتی ۲۰۲۲ دارند. پس با ما همراه باشید:

 • دانشگاه گوئلف (University of Guelph): این دانشگاه در سال ۱۹۶۴ در ایالت انتاریو کانادا تاسیس شده است. یکی از جامع ترین دانشگاه های کانادا در زمینه علوم کشاورزی میباشد. به همین دلیل دانشجویانی که از این دانشگاه فارغ التحصیل میشوند فرصت های شغلی فراوانی در زمینه های مختلف کشاورزی پیش روی آنها قرار خواهد گرفت. برخی از دانشکده های University of Guelph کانادا برای ایرانیان مقیم کانادا (اقامت دائم کانادا) و ایرانیان مهاجر به کانادا برای تحصیل در این کشور به شرح زیر است:

 1. دانشکده هنر
 2. دانشکده علوم زیستی
 3. دانشکده فیزیک و مهندسی
 4. دانشکده علوم اجتماعی و علوم انسانی
 5. دانشکده کشاورزی
 6. دانشکده دامپزشکی
 7. دانشکده اقتصاد و بازرگانی

در صورتی که علاقه مند به تحصیل در رشته های فوق هستید میتوانید با دارا بودن شرایطی از جمله نمره زبان IELTS 6.5 (مدرک زبان تافل و حداقل نمره TOEFL 89 نیز مورد قبول است)، معدل بالا، سن مناسب و … برای اخذ ویزای تحصیلی دانشجویی کانادا اقدام کنید. لازم به ذکر شهریه دانشگاه گوئلف با توجه به رشته و مقطع تحصیلی متفاوت بوده و نمیتوان به تعیین عدد مشخصی پرداخت. اما به طور کلی میتوان گفت شهریه دانشجویان بین المللی مهاجر به کانادا در مقطع کارشناسی بین ۲۴۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ دلار کانادا در سال متفاوت است. و همین شهریه برای دانشجویان کارشناسی ارشد معادل ۱۸۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ دلار کانادا در سال است.

ofogh75 03 300x186 - دانشگاه های کانادا | مهاجرت تحصیلی به کانادا | خدمات مهاجرتی اقامتی افق

 • دانشگاه کنکوردیا (Concordia University): این دانشگاه در سال ۱۹۷۴ از ادغام کالج لویولا Loyola College و دانشگاه سر جورج ویلیامز Sir George Williams University در ایالت کبک کانادا تاسیس شد. دانشگاه کنکوردیا کانادا در سال ۲۰۲۰ رتبه ۶۰۱ تا ۸۰۰ جهان را در سیستم رتبه بندی تحصیلی آموزش عالی تایمز به خود اختصاص داده است. علاوه بر آن این دانشگاه در سال ۲۰۱۹ میلادی موفق به کسب رتبه ۱۰ در بین سایر دانشگاه های این کشور شد. و توانست در میان برترین دانشگاه های کانادا قرار گیرد. برخی از دانشکده های Concordia University به شرح زیر است:

 1. دانشکده هنر و علوم
 2. دانشکده هنرهای زیبا
 3. دانشکده تحصیلات تکمیلی
 4. مدرسه کسب و کار جان مولسون
 5. مدرسه مهندسی و علوم کامپیوتر جینا کودی

هزینه تحصیل در این دانشگاه نیز با توجه به عواملی از جمله مقطع تحصیلی و رشته مورد نظر متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا تعیین میشود. برای تحصیل در این دانشگاه هم باید با دارا بودن شرایط مناسب برای اخذ پذیرش تحصیلی و در نهایت اخذ ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنید.

ofogh75 04 300x184 - دانشگاه های کانادا | مهاجرت تحصیلی به کانادا | خدمات مهاجرتی اقامتی افق

 • دانشگاه تکنولوژی انتاریو (Ontario Tech University): این دانشگاه در سال ۲۰۰۲ در ایالت انتاریو کانادا تاسیس شده است. میتوان گفت جز جدید ترین دانشگاه های این کشور به حساب می آید. Ontario Tech University در سال ۲۰۲۰ توانسته رتبه ۱۰۰۰ تا ۱۰۵۰ جهان را در سیستم رتبه بندی آموزش عالی تایمز و رتبه ۲۹ در میان برترین دانشگاه های کانادا را به خود اختصاص دهد. دانشکده های این دانشگاه به منظور تحصیل در کانادا به شرح زیر است:

 1. دانشکده سیستم های انرژی و علوم هسته ای
 2. دانشکده تجارب و فناوری اطلاعات
 3. دانشکده علوم انسانی و علوم اجتماعی
 4. دانشکده مهندسی و علوم کاربردی
 5. دانشکده علوم بهداشت
 6. دانشکده آموزش
 7. دانشکده علوم

پیشنهاد میکنیم افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل در دانشگاه UOIT را دارند هیچ گونه نگرانی از بابت مدرک زبان خود نداشته باشد. زیرا آزمون های زبان مختلفی از جمله آزمون زبان انگلیسی دانشگاه های کانادا (CAEL)، ایلتس، تافل، PTE، دولینگو، EAP مورد قبول این دانشگاه میباشد.

متقاضیانی که قصد تحصیل در دانشگاه تکنولوژی کانادا را در مقطع کارشناسی دارند باید سالانه مبلغ ۲۵۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ دلار کانادا به عنوان شهریه پرداخت کنند. لازم به ذکر است این شهریه ثابت نبوده و برای رشته های مختلف متفاوت است. در نتیجه برای اطلاع دقیق از شهریه ها ابتدا باید رشته مورد نظر خود را به منظور تحصیل در دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

ofogh75 05 300x229 - دانشگاه های کانادا | مهاجرت تحصیلی به کانادا | خدمات مهاجرتی اقامتی افق

 • دانشگاه سایمون فریزر (Simon Fraser University): این دانشگاه در سال ۱۹۶۵ و در شهر ونکوور استان بریتیش کلمبیا تاسیس شده است. دانشگاه سایمون فریزر ونکوور کانادا نیز جز بهترین دانشگاه های کانادا بوده و در رتبه ۱۲ در میان تمام دانشگاه های این کشور قرار گرفته است. علاوه بر ان کسب رتبه ۲۵۱ تا ۳۰۰ جهان در سیستم رتبه بندی آموزش عالی تایمز یکی دیگر از عواملی است که باعث شده، سالانه افراد زیادی به کانادا مهاجرت کرده و به تحصیل در دانشگاه Simon Fraser University بپردازند. دانشکده های دانشگاه سایمون فریزر به شرح زیر است:

 1. دانشکده ارتباطات، هنر و فناوری
 2. دانشکده هنر و علوم اجتماعی
 3. دانشکده مدیریت بازرگانی
 4. دانشکده علوم کاربردی
 5. دانشکده محیط زیست
 6. دانشکده علوم بهداشت
 7. دانشکده اموزش
 8. دانشکده علوم

ofogh75 06 300x186 - دانشگاه های کانادا | مهاجرت تحصیلی به کانادا | خدمات مهاجرتی اقامتی افق

خدمات گروه بین الملل افق در زمان بحران کرونا برای دانشجویان مهاجرت تحصیلی به کانادا

نکته ای که باید برای مهاجرت تحصیلی به دانشگاه های کانادا در ایام بحران کرونا در نظر داشته باشید. مربوط به فاندها و اسکالرشیپ های بسیار خوبی است که دانشگاه های کانادا به دانشجویان بین المللی اعطا میکنند. در نتیجه توصیه میکنیم فرصت استثنائی تحصیل در کانادا را از دست ندهید. برای مهاجرت تحصیلی به کانادا که یکی از راه های سریع مهاجرتی کانادا محسوب شده و در نهایت نیز به اخذ اقامت دائم کانادا منجر میشود، از هم اکنون اقدام کنید.

گروه مهاجرتی افق حتی در زمان شیوع همه گیری ویروس کرونا نیز پرونده های تحصیلی موفقی داشته و توانسته است برای بسیاری از کلاینت های خود ویزای تحصیلی کانادا ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ را اخذ نماید. پس با دانش، مهارت و تجربه ای که در این زمینه کسب کرده است. میتواند مهاجرت و اقامت کانادا را نیز برای شما عزیزان تضمین کند.

برای رزرو وقت مشاوره تخصصی با وکیل رسمی مهاجرت به کانادا، تشکیل پرونده های مهاجرتی اقامتی موفق برای اپلای تحصیلی کانادا با دفتر افق به شماره ۳۱۰۷۱-۰۵۱ تماس حاصل فرمایید. همچنین میتوانید برای صرفه جویی در وقت و هزینه خود در ابتدا به سایت افق (ofoghint.com) مراجعه کرده و به تکمیل فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا بپردازید تا شرایط اولیه شما توسط کارشناسان ما مورد بررسی و ارزیابی دقیق قرار گیرد.