آیا کانادا ممکن است محدودیت های ویزای تحصیل ورود دانشجویان بین المللی را لغو کند؟

این کشور به دنبال تلاش برای کاهش محدودیت های سفر برای دانشجویان بین المللی برای ویزای تحصیل کانادا در ترم پاییز ۲۰۲۰ است. از ۱۸ مارس، دانشجویان بین المللی برای ویزای تحصیل کانادا و مهاجرت امکان ورود به خاک این کشور نبودند، مگر اینکه دارای ویزای تحصیلی باشند که در آن تاریخ معتبر بوده است. چند روز پیش، دانشجویان آمریكایی به لیست معافیت ها اضافه شدند، اگرچه برای ورود به كانادا باید معیارهای خاصی را رعایت كنند.
این نامه فاقد تاریخ توسط وزیر مهاجرت کانادا، مارکو مندچینو و وزیر بهداشت و سلامت، پتی حاجو به امضا رسیده است و متتشر شده است. اما از گیرندگانش خواسته شده که تا جمعه ۲۴ جولای ۲۰۲۰ پاسخ دهند.
هدف از این نامه این است که دو وزیر برای گفتگو با دولت های استانی و فدرال کانادا و همچنین موسسات آموزشی تعیین شده و دارای DLI وارد گفتگو شوند تا راهی امن برای استقبال ایمن دانشجویان بین المللی در کانادا طی ماه های آینده پیدا کنند.

DLI ها عبارت اند از کالج ها، دانشگاه ها و سایر موسسات آموزشی است که توسط دولت های فدرال و شهر های کانادا مجاز به پذیرش ویزای تحصیل دانشجویان بین المللی است.

stylish teenager back university 300x169 - لغو محدودیت تحصیل | دانشجویان کانادا | ویزای تحصیلی

شما دانشجویان گرامی می توانید براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد شرایط اخذ پذیرش تحصیلی به کانادا، ویزای تحصیلی، كار در كانادا و اقامت دائم به كانادا با وكيل مهاجرت به كانادا در مجموعه گروه بین المللی افق با شماره ۰۵۱-۳۱۰۷۱ در تماس باشيد.

قانون اساسی کانادا برای تحصیل و آموزش

براساس قانون اساسی کانادا، آموزش و پرورش تحت صلاحیت استانی و مناطق کانادا است. بر خلاف سایر کشورها، کانادا دارای وزارت آموزش فدرال ندارد، به این معنی که سیاست های دانشجویی بین المللی کانادا در چندین وزارتخانه فدرال پخش شده است. وقتی دولت فدرال می خواهد برای ویزای تحصیل در مورد دانشجویان بین المللی (International Students) تصمیمی اتخاذ کند، با استان ها و مناطق مشورت می کند تا از این طریق یک نتیجه ای بگیرند.

در این حالت خاص، دولت فدرال محدودیت های مسافرتی برای دانشجویان بین المللی را وضع کرده است، البته این تصمیم در حوزه اختیاراتش است. محدودیت های مسافرتی، که به معنای جلوگیری از شیوع Coronavirus به داخل خاک کانادا است، توانایی های استان ها و مناطق برای پذیرش دانشجویان بین المللی را مخدوش کرده است.

با این حال، وزیران مندچینو و حاجو در نامه خود می نویسند که آنها می دانند دانشجویان بین المللی برای جامعه، اقتصاد و محیط کانادا دارای اهمیت هستند. به همین ترتیب، آنها به دنبال برقراری تعادل بین استانها و مناطق در پذیرش ویزای تحصیل کانادا برای دانشجویان بین المللی و همچنین احترم گذاشتن به سیاست های خاص دولت فدرال برای مهار کردن ویروس کرونا و برقراری توازنی بین آنهاست.

در عین حال، وزرا توضیح می دهند که دولت های فدرال و استانی DLI ها “باید به طور جمعی متعهد شوند تا یک رویکرد هماهنگ، شفاف و هماهنگی را در راستای حمایت از سلامت و امنیت دانشجویان و جامعه کانادا اتخاذ کنند.”

برای این منظور، دولت فدرال کانادا دستورالعمل ایمنی را در مورد چگونگی استقبال از دانشجویان بین المللی برای ویزای تحصیل ارائه می کند. این راهنما انتظارات دانشجویان، دولتهای استانی و  DLI ها را برای پشتیبانی از این هدف بیان خواهد کرد.

به عنوان مثال، دانشجویان پس از ورود به کانادا به مدت ۱۴ روز در قرنطینه خواهند ماند. انتظار می رود استان ها و مناطق و همچنین DLI برای مهاجرت تحصیلی به کانادا دستورالعمل های بهداشت و سلامت و مقررات را رعایت و پیروی کنند.

اطلاعاتی که توسط دو وزیر جستجو شده است:

این دو وزیر از گیرندگان می خواهند تا روز جمعه ۲۴ جولای لیستی از اطلاعات در مورد اینکه آیا حوزه قضایی آنها آماده پذیرایی از دانشجویان خارجی و بستگان نزدیک آنها  است یا خیر را به طور شفاف ارائه کنند. منظور از خانواده نزدیک شامل همسر، فرزندان وابسته، والدین تنی و ناتنی و سرپرستان تعریف می شود.

موسسه کانادا افق با داشتن مشاورین رسمی از انجمن ICCRC كانادا و جمعی از وکلای مهاجرت به کانادا آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در جهت دریافت تحصیل ویزای کانادا، تحصیل در کالج های کانادا، مهاجرت تحصیلی به کانادا، لیست بهترین دانشگاه های کانادا (The best Canadian Universitiesویزای تحصیلی كانادا، مهاجرت تحصیلی و اقامت در كشور كانادا می باشد.

people sit their desks study 1 300x200 - لغو محدودیت تحصیل | دانشجویان کانادا | ویزای تحصیلی

اطلاعات مورد نظر شامل:

 • لیستی از DLI ها در هر حوزه قضایی که مطابق با الزامات بهداشت و سلامت عمومی و برنامه های از سرگیری کسب و کار برای فعالیت و پذیرایی از دانشجویان تایید شده است.
 • پروتکل هایی برای اجرا و نظارت بر حسن انجام قرنطینه اجباری ۱۴ روزه کانادا توسط DLI ها وجود دارد و این پروتکل ها همچنین باید موارد زیر را تضمین کنند:
 1. انتقال مناسب دانشجویان به DLI ها
 2. مکانی مناسب برای قرنطینه (با دسترسی به مواد غذایی، دارو و سایر مایحتاج لازم)
 3. عدم تماس دانشجویان با افراد آسیب پذیر
 4. مکان قرنطینه امکان فاصله گذاری اجتماعی را فراهم کند و پروتکل های کنترل و جلوگیری از شیوع عفونت اجرا شود.
 5. ارائه اطلاعاتی در مورد وجود پشتیبانی از سلامت جسم و روان دانشجویان
 6. مسئولیت و آمادگی هر حوزه قضایی برای اطمینان از مطابقت با رعایت مقررات که مقامات بهداشت عمومی استانی و محلی تعیین کرده اند.
 7. برنامه کاهش ریسک جهت آزمایش، ردیابی و ایزوله کردن COVID-19 و جلوگیری از شیوع آن
 8. دسترسی فعال و ارتباطات با DLI ها و جوامع مربوطه در مورد انتظارات، نقش ها و مسئولیت های مربوط به حفظ دستورالعمل های بهداشت سلامت عمومی
 9. تعهدی برای همکاری و به اشتراک گذاری اطلاعات بین دو سطح دولت های فدرال و استانی برای نظارت و مدیریت خطرات مرتبط با ویروس کرونا که ورود دانشجویان بین المللی به کانادا همراه دارد.

با توجه به ماهیت بسیار پیچیده ای که ویروس کرونا دارد، مندچینو و هاجو خاطرنشان کردند که ذینفعان می بایست رویکرد خود را به طور مداوم اصلاح کنند تا اطمینان حاصل شود که سلامت و ایمنی کانادایی ها و دانشجویان بین المللی بعد از اقامت دائم کانادا حفظ می شود.

معنی این نامه وزیر مهاجرت کانادا چیست؟

این نامه لزوماً به معنای این نیست که کانادا به زودی ویزای تحصیل دانشجویان بین المللی را از محدودیت های سفر به کانادا  معاف خواهد کرد. با این حال، کانادا همچنان به راه خود ادامه خواهد داد تا امنیت کانادایی ها را حفظ کند و دولت های استانی کانادا و مناطق و همچنین DLI ها اعلام کنند که آماده استقبال از دانشجویان بین المللی را دارند.

محدودیت های سفر به کانادا تا ۳۱ جولای تمدید شده و قابل اجرا است.

از این رو، ممکن است طی روزهای آینده این کشور یک گام جلو رفته و محدودیت های ویزای تحصیل دانشگاه های کانادا یا Canada Student Visa Guide برای سفر دانشجویان بین المللی را اعلام کند که آیا آنها معاف هستند یا خیر؟

از زمان آغاز بحران ویروس کرونا در اواسط ماه مارس، کانادا توانسته است منحنی Coronavirus را صاف کند. که علت ان را میتوان کم بودن تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در کانادا به دلیل اقدامات سختگیرانه بهداشت عمومی که بخشی از آن محدودیت سفر از خارج است را شامل می شود.

حتی اگر دانشجویان بین المللی نتوانند در آینده نزدیک به کانادا بیایند، باز هم می توانند از سیاستهای جدیدی که برای کمک به دانشجویان بین المللی برای دستیابی به اهداف مهاجرتی خود در کانادا استفاده می شود، بهره مند شوند.

کانادا اکنون در موقعیتی خوبی است که حداقل به این فکر می کند که می تواند از دانشجویان بین المللی استقبال کند یا خیر؟

پیش از همه گیری ویروس کرونا، کانادا میزبان بیش از ۶۴۰،۰۰۰ دانشجو بود که ۲۲ میلیارد دلار به اقتصاد کانادا کمک و حدود ۱۷۰،۰۰۰ شغل هر سال را ایجاد و پشتیبانی کرده اند.

اگر شما دانشجویان علاقه مند به تحصیل در خارج از کشور هستید و یا قصد مهاجرت به كانادا یا اقامت دائم به کانادا از طریق تحصیل یا مهاجرت تحصیلی به کانادا در سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ را دارید مشاوره با وكیل مهاجرت به كانادا در گروه مهاجرتی کانادا افق که در این چند سال جزء یکی از بهترین شرکت های خدماتی اقامتی کانادا محسوب می شود میتواند بهترین راه ورود شما دانشجویان گرامی برای ادامه تحصیل خارج از ایران و یا کاریابی در این حوزه باشد. فرصت تحصیل در كانادا را از دست ندهید. شما دانش اموز یا دانشجوی عزیز می توانید برای اطلاع از آخرین اخبار مربوط به ویزای تحصیلی دانشجویی به سایت افق در آدرس اینترنتی www.ofoghint.com مراجعه فرمایید.