جدیدترین پذیرش ساسکاچوان

ساسکاچوان در قرعه کشی جدید خود در ۲۶ مارس  برگزار کرد درمجموع  برای  ۲۰۵ متقاضی مهاجرت دعوتنامه صادر کردتا بتوانند برای اقامت دائم کانادا درخواست خود را ارائه دهند.

در برنامه مهاجرین ساسکاچوان (SINP) متقاضیان برای انتخاب نیازی به پیشنهاد شغلی نداشتند ، اما به یک سال سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی خود  می بایست داشته باشن و همچنین می بایست پروفایل ابراز تمایل خود را در برنامه مهاجرت استانی ثبت می کردند.حداقل امتیاز این دوره ۷۵ بوده است.

هر سه استان بریتیش کلمبیا، مانیتوبا و ساسکاچوان از زمان اعلام کانادا جهت اقدامات ویژه مقابله با ویروس  کرونا پذیرش برگزار کرده اند.

متقاضیان که پروفایل معتبر دارند بر اساس عواملی نظیر سن، تحصیلات، سابقه کار ، تسلط بر زبان انگلیسی یا فرانسه و داشتن ارتباطات در ساسکاچوان از ۱۰۰ امتیاز دریافت می کنند.متقاضیانی که بالاترین امتیاز را دارند طی پذیرش های متوالی دعوتنامه دریافت می کنند.

برنامه استانی ساسکاچوان

برنامه مهاجرتی استان ساسکاچوان تا اینجای سال از  ۱۱۲۴ متقاضی در دسته ی مشاغل مورد نیاز دعوت کرده است همچنین، ۸۴۵ داوطلب دعوت شده  از طریق زیرمجموعه اکسپرس اینتری ساسکاچوان دعوت شده اند تا تقاضای خود را برای انتخاب شدن از طرف استان ارائه کنند.بدین ترتیب مجموعا از طریق این دو مسیر مهاجرتی ۱۹۶۹ نفر دعوت شده اند.

آن دسته از متقاضیانی که از طرف استان انتخاب شده اند ۶۰۰ امتیاز اضافی دریافت خواهند کرد و بدین ترتیب در دور بعدی حتما برای آنها دعوتنامه جهت تقاضا برای اقامت دائم صادر می شود.