جدیدترین پذیرش اکسپری اینتری

دولت کانادا در ۴ مارس پذیرش جدید Express Entry را برگزار کرد.در مجموع ، در این دوره برای ۳۹۰۰ متقاضی دعوت نامه صادر شد که حداقل امتیاز در این پذیرش  ۴۷۱ بوده است  که نسبت به دوره قبل که در ۱۹ فوریه برگزار شده بود یک امتیاز افزایش داشت(امتیاز دوره قبل ۴۷۰ بوده است).

سیستم Express Entry مجموعه ای از متقاضیان را در سه دسته اصلی مهاجرت کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه ی کانادایی از سراسر جهان  مدیریت و بر اساس امتیازات و معیارها جذب می کند.

متقاضیان بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می کند. برای متقاضیانی  که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می شود. برای ورود در صف انتظار اکسپرس انتری داشتن پیشنهاد کار الزامی نیست.

موارد زیر نمونه هایی فرضی از متقاضیانی هستند که توانستند ITA را در قرعه کشی ۴ مارس دریافت کنند:

Chloé  ۲۹ ساله ، دارای مدرک لیسانس است، مهارت پیشرفته در زبان فرانسه دارد و ۳ سال به عنوان مشاور بازاریابی فعالیت می کند. Chloé هرگز در کانادا کار نکرده و یا تحصیل نکرده است ، اما یک برادر دارد که شهروند کانادا است که در آلبرتا ساکن است. امتیاز Chloé ۴۷۱ بوده و توانست در قرعه کشی ۴ مارس دعوتنامه را دریافت کند.

Geeta و Srinivas متاهل هستند و به ترتیب ۲۹ و ۳۷ سال دارند. آنها در آزمون آیلتس شرکت کرده و Geeta در Listening  نمره ۸  ، در Speaking  نمره  ۷٫۵ و در Writing  و Reading نمره  ۷ را کسب کردند در حالی که Srinivas در هر مهارت نمره  ۷ را کسب کردند. Geeta دارای مدرک کارشناسی ارشد و Srinivas دارای مدرک لیسانس است. آنها به ترتیب در سه سال و پنج سال به عنوان مدیر دیتا بیس مشغول به کار بوده اند. آنها به عنوان متقاضی اصلی Geeta وارد صف Express Entry شدند. امتیاز آنها CRS 471 بوده و توانستند در قرعه کشی ۴ مارس دعوتنامه را دریافت کنند.