جدیدترین پذیرش اکسپرس اینتری

دولت کانادا  در تاریخ ۱۳ می ۲۰۲۰ برای ۵۲۹ متقاضی اکسپرس اینتری دعوتنامه صادر کرد تا بتوانند برای اقامت دائم اقدام کنند . کانادا تا امسال در مجموع برای ۳۴٫۸۲۹ متقاضی مهاجرت دعوت صادرکرده است.

فقط متقاضیانی در این پذیرش دعوتنامه دریافت کرده اند که از طرف استان انتخاب شده اند ، به همین دلیل در سیستم جامع رتبه بندی  CRS  امتیاز آنها ۷۱۸ بوده است .

این امتیاز بالا به نظر می رسد زیرا با انتخاب شدن از طرف استان متقاضیان ۶۰۰ امتیاز اضافی CRS کسب می کنند. به عبارت دیگر ، یک متقاضی با CRS 718 در واقع اصل امتیاز او ۱۱۸ بوده است.

سیستم Express Entry مجموعه ای از متقاضیان را در سه دسته اصلی مهاجرت کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه ی کانادایی از سراسر جهان مدیریت و بر اساس امتیازات و معیارها جذب می کند.
متقاضیان بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می کند. برای متقاضیانی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می شود. برای ورود در صف انتظار اکسپرس انتری داشتن پیشنهاد کار الزامی نیست.

متقاضیان در سیستم اکسپرس انتری اصولا امتیاز بالایی ندارند  اما می توانند از راه های متفاوت امتیازهای خود را افزایش دهند؛ دریافت دعوتنامه استانی از طرف یکی از  شهر های کانادا یکی از بهترین روش ها برای کسب امتیاز بیشتر در سیستم جامع رتبه بندی است که ۶۰۰ امتیاز به امتیاز  متقاضی اضافه می کند.

موارد زیر نمونه فرضی کسی است که توانست در قرعه کشی دعوتنامه دریافت کند:

Arun  ۳۹ ساله است ، دارای مدرک لیسانس است و شش سال به عنوان مدیر ساخت و ساز فعالیت کرده است. Arun  دارای سطح پیشرفته زبان انگلیسی است و هرگز در کانادا کار و یا تحصیل نکرده است. او با امتیاز  CRS 386 وارد استخر اکسپرس اینتری شد. او اخیراً از طریق مسیر مهاجرتی آلبرتا ، دعوتنامه استانی را بدست آورد.او با امتیاز جدید CRS 986 توانست در پذیرش اکسپرس اینتری در تاریخ ۱۳ می   ITA را دریافت کند.