جدیدترین پذیرش اکسپرس اینتری

در دومین قرعه کشی اکسپرس اینتری که در روز پنجشنبه ، ۹ آپریل برگزار شد ، که در مجموع برای ۳،۲۹۴ دعوتنامه صادر شد  حداقل امتیاز در این قرعه کشی  ۴۶۴ بود که پایین ترین سطح از اکتبر ۲۰۱۹ بوده است.

سیستم Express Entry مجموعه ای از متقاضیان را در سه دسته اصلی مهاجرت کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه ی کانادایی از سراسر جهان مدیریت و بر اساس امتیازات و معیارها جذب می کند.
متقاضیان بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می کند. برای متقاضیانی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می شود. برای ورود در صف انتظار اکسپرس انتری داشتن پیشنهاد کار الزامی نیست.

کانادا قصد دارد طی سال های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۱ مهاجران بیشتری را جذب کند؛ کانادا از طریق برنامه مهاجرت استانی نیز که بخشی از آن توسط سیستم اکسپرس انتری مدیریت می شود تعداد مهاجران را نیز افزایش خواهد داد. استان ها و مناطق کانادا در این برنامه شرکت دارند و برنامه مهاجرت استانی آنها به سیستم اکسپرس انتری مرتبط است. متقاضیانی که از طرف استان انتخاب شوند ۶۰۰ امتیاز اضافی در سیستم جامع رتبه بندی دریافت می کنند و بدین ترتیب در دور بعدی حتما از آنها برای تقاضا جهت اقامت دائم کانادا دعوت خواهد شد.

کانادا در سال ۲۰۱۹ از ۳۴۱۰۰۰ مهاجر استقبال کرد و هدف آنها در در سال ۲۰۲۰ این است از ۳۴۱۰۰۰ مهاجر جدید استقبال کنند و علاوه بر این در سال ۲۰۲۱  پذیرای ۳۵۱۰۰۰ و در سال ۲۰۲۲  ۳۶۱۰۰۰  خواهد بود.