رویداد ها و آپدیت های مهاجرت تحصیلی به کانادا

جدیدترین اخبار مهاجرت تحصیلی به کانادا 27 اکتبر 2023

اگر قصد مهاجرت و تحصیل در کشور کانادا را دارید اطلاع از آخرین اخبار و آپدیت های منتشر شده توسط اداره مهاجرت کانادا یکی از مهم ترین مسائل قبل از اقدام به شروع پرونده مهاجرتی شما میباشد چرا که با بروز بودن اطلاعات، شما میتوانید بهترین راه را برای شروع مسیر مهاجرتی خود انتخاب کنید.

 

اخبار جدید کانادا 27 اکتبر 2023 برای مهاجرت تحصیلی

تغییراتی در برنامه های پذیرش دانشجویان بین المللی با هدف محافظت از دانشجویان

کانادا به عنوان یک مقصد تاپ برای ادامه تحصیل دانشجویان بین المللی به دلیل کیفیت بالای موسسات آموزشی آن شناخته شده است. جامعه خونگرم و با تنوع بالای نژادی و فرهنگی کانادا، فرصت هایی برای کار یا مهاجرت دائم بعد از فارغ التحصیلی را برای تمامی دانشجویان فراهم می کند. در حالی که دانشجویان بین المللی زندگی در کانادا را همراه با شرایط مختلف تجربه کرده اند، متاسفانه با چالش های جدید و جدی نیز در این مسیر مواجه شده اند.

وزیر مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا، مارک میلر، دیروز یعنی 27 اکتبر 2023، برنامه‌های خود را برای اجرای چندین اقدام با هدف تقویت برنامه دانشجویان بین‌المللی کانادا و محافظت بیشتر از دانشجویان واقعی در برابر تقلب اعلام کرد. این اقدامات شامل موارد زیر است:

  • این اقدام از 1 دسامبر 2023 شروع خواهد شد؛ موسسات آموزشی تعیین شده (DLI) پس از دوره متوسطه (یا فوق دیپلم- کاردانی – Post-Secondary) ملزم خواهند بود که نامه پذیرش هر متقاضی را مستقیماً از طریق IRCC تأیید کنند. هدف این فرآیند تایید جدید، حفاظت از دانشجویان آینده از نامه های پذیرش تقلبی است تا از مسائل و مشکلات مشابه که دانشجویان امسال با آن در کانادا مواجه شدند، جلوگیری نماید. همچنین اطمینان حاصل می کند که مجوزهای تحصیل تنها بر اساس نامه های پذیرش واقعی صادر می شود.

متاسفانه از بین 103 پرونده ای که تا تاریخ 12 اکتبر 2023، بررسی شد، 63 نفر دانشجوی قربانی و 40 نفر شریک جرم در نامه های تقلبی پذیرش دانشگاه ها بوده اند.

  • برای ترم پاییز 2024، IRCC چارچوب “موسسه به رسمیت شناخته شده یا recognized institution” را برای بهره مندی از DLI یا موسسه آموزشی پس از متوسطه یا post-secondary که استاندارد بالاتری را برای خدمات، پشتیبانی و نتایج برای دانشجویان بین المللی تعیین می کند، اتخاذ خواهد کرد. برای مثال، این DLI ها از اولویت پردازش مجوزهای تحصیل برای متقاضیانی که قصد حضور در موسسات آموزشی شان را دارند، بهره مند خواهند شد.
  • در ماه‌های آینده، IRCC ارزیابی معیارهای “برنامه اجازه کار پس از فارغ‌التحصیلی یا PGWP” را تکمیل خواهد کرد و اصلاحاتی را برای کالیبراسیون بهتر آن برای برآورده کردن نیازهای بازار کار کانادا و همچنین اهداف مهاجرت منطقه‌ای و فرانسوی آغاز خواهد کرد.

کانادا مزایای اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی که دانشجویان بین المللی همراه خود به کانادا می آورند، شناسایی کرده و برای اینکه این مزایا پیوسته و همیشگی باشند، باید چالش هایی که برای یکپارچگی برنامه دانشجویان بین المللی وجود دارند را بررسی و به آن رسیدگی نماید. از طریق این معیارها، دولت کانادا با شناسایی هر نامه پذیرش تقلبی بلافاصله پس از ارسال، علیه افراد شروری که دانشجویان واقعی را برای منافع مالی شکار کرده اند، اقدام خواهد کرد. متقاضیان ادامه تحصیل در موسساتی که پشتیبانی قوی خود از دانشجویان بین المللی را نشان می دهند، در صف مقدم پردازش قرار خواهند گرفت. دولت کانادا قادر خواهد بود دانشجویانی را انتخاب و حفظ نماید که بیشتر از سایرین نیازهای اقتصاد کانادا و اهداف مهاجرتی را برآورده می کنند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *