معرفی تورنتو (Toronto) کانادا و هزینه های زندگی در این شهر 

شهر تورنتو (Toronto) بزرگترین شهر کانادا و پایتخت استان انتاریو (Ontario) میباشد. این شهر در جنوب ایالت انتاریو قرار گرفته است و حدود ۵٫۶ میلیون نفر جمعیت دارد. شهر تورنتو کانادا شهری بسیار مهاجر پذیر است که اکثرا برای مهاجرت به کانادا این شهر را انتخاب می کنند و میتوان گفت حدود نیمی از جمعیت آن را مهاجران به کانادا تشکیل داده اند. به همین دلیل تورنتو کانادا شهری چند ملیتی و چند فرهنگی میباشد. زبان اصلی مردم این شهر انگلیسی بوده اما به دلیل تنوع مهاجرانی که در تورنتو سکونت دارند میتوان گفت حدود ۱۵۰ زبان مختلف در آن رواج دارد. ما قصد داریم تا در این مقاله به بررسی هزینه های لازم برای زندگی در شهر تورنتو در سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ و در ۲۰۲۲ بپردازیم.

آب و هوای تورنتو نیمه قاره ای بوده و ۳۰۱ روز آفتابی در این شهر وجود دارد. کمترین روز های آفتابی نیز مربوط به ماه سپتامبر میباشد. تورنتو با عنوان Great Toronto Area هم شناخته میشود و خود از چهار منطقه اصلی به نام York ،Peel ،Durham و Haltom تشکیل شده است. جالب است بدانید در این استان حدود ۸۰۰۰ رستوران وجود دارد. که این موضوع میتواند بیانگر اهمیت وعده های غذایی در این شهر باشد. که تورنتو بهترین شهر برای مهاجرت کانادا می باشد.

نکته ی بسیار مهمی که باید به آن توجه داشت وجود محله ای فارسی زبان در شهر تورنتو است. که این موضوع باعث شده بسیاری از ایرانیان قصد مهاجرت به کانادا و زندگی در تورنتو کانادا را داشته باشند. در صورتی که تعداد افراد خانواده ایکه قصد مهاجرت به تورنتو و زندگی و اقامت در تورنتو ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ را داشته باشند بیشتر باشد، هزینه های ذکر شده زندگی در تورنتو کانادا افزایش می یابد. تمامی مبالغ ذکر شده برای زندگی یک نفر در تورنتو میباشد.

هزینه ی اجاره خانه مهاجرت و  زندگی تورنتو کانادا

مهم ترین نکته بعد از ورود به تورنتو کانادا اجاره خانه در این شهر است. هزینه ی اجاره خانه و آپارتمان در این شهر با توجه به پارامترهای مختلفی از جمله متراژ خانه، منطقه مسکونی، نوع خانه و … تعیین میشود. در کشور کانادا معمولا صاحب خانه ها به صورت سالانه اجاره خانه ها را افزایش میدهند. اما باید ۹۰ روز قبل از افزایش مبلغ اجاره مستاجران را از این موضوع مطلع سازند. به طور کلی میتوان گفت در صورتی که شما قصد اجاره استودیو برای زندگی در تورنتو را داشته باشید باید حدود ۱۴۶۸ دلار کانادا هزینه کنید. همچنین هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در تورنتو حدود ۱۸۰۹ دلار کانادا، هزینه اجاره آپارتمان دو خوابه در تورنتو حدود ۲۳۰۰ دلار کانادا و هزینه اجاره آپارتمان سه خوابه در تورنتو حدود ۲۵۳۵ دلار کانادا میباشد.

هزینه های حمل و نقل در شهر تورنتو کانادا

در صورتی که در این شهر از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید. باید به پرداخت هزینه های تعیین شده از سوی سازمان حمل و نقل کانادا (TTC) بپردازید. طبق هزینه هایی که در سال ۲۰۲۰ میلادی اعلام شده است، متقاضیان مهاجرت به کانادا میتوانند در این شهر به تهیه بلیط تک سفره با قیمت حدود ۳ دلار کانادا بپردازند. همین نوع بلیط برای دانش آموزان و دانشجویان بین المللی (مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل یا مهاجرت تحصیلی به کانادا یا تحصیل در کانادا) حدود ۲ دلار کانادا میباشد.

همچنین شما میتوانید به تهیه بلیط هفتگی بپردازید. که در این صورت باید حدود ۴۴ دلار کانادا هزینه کنید. هزینه ی لازم برای تهیه بلیط هفتگی دانش آموزان و دانشجویان مهاجر تورنتو نیز حدود ۳۵ دلار کانادا میباشد. همانطور که مشخص است شهر تورنتو تمام تلاش خود را در جهت کاهش هزینه های جانبی دانش آموزان و دانشجویان بین المللی به کار میگیرد. به همین دلیل شهر تورنتو مقصد تعداد زیادی از متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل در کانادا برای سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ میباشد.

toronto canada 24859 414 300x200 - شهر تورنتو Toronto کانادا | مهاجرت تضمینی و فوری | سفر تورنتو

هزینه موبایل پس از مهاجرت تورنتو کانادا

شما میتوانید از اپراتور های مختلفی که در تورنتو وجود دارد برای خدمات سرویس موبایل در کشور کانادا استفاده کنید. یکی از ارزان ترین اپراتور های تورنتو کانادا اپراتور Chatr میباشد که شما تنها با پرداخت ماهانه ۳۵ دلار کانادا قادر خواهید بود ۱ گیگا بایت اینترنت و مکالمه نامحدود در کشور کانادا دریافت کنید.

هزینه اینترنت در شهر تورنتو کانادا

یکی از مهم ترین مواردی که تمام ایرانیان مقیم کانادا به آن نیاز خواهند داشت اینترنت میباشد. پس لازم است هزینه ای را برای خرید اینترنت در شهر تورنتو کانادا در نظر بگیرید. هزینه لازم برای خرید اینترنت در این شهر از ۵۰ تا ۵۵ دلار کانادا شروع شده و در صورتی که نیاز به طرح های بهتر با حجم های بالاتری داشته باشید باید مبلغ ۸۰ تا ۹۰ دلار کانادا هزینه کنید.

هزینه های مربوط به اب، برق و گاز برای مهاجرت به شهر تورنتو کانادا

هزینه های مربوط به آب، برق و گاز در این شهر با توجه به نوع آپارتمان محل سکونت افراد متقاضی مهاجرت و اقامت در کانادا تعیین میشود. به عنوان مثال این هزینه برای آپارتمان های یک یا دو خوابه حدود ۵۰ تا ۷۰ دلار کانادا میباشد. در صورتی که شما به اجاره آپارتمانی سه یا چهار خوابه بپردازید باید مبلغی حدود ۷۰ تا ۱۰۰ دلار کانادا بابت هزینه های آب، برق و گاز پرداخت کنید. افرادی نیز که در خانه های ویلایی تورنتو زندگی میکنند باید مبلغی حدود ۱۲۰ دلار کانادا برای پرداخت هزینه های فوق کنار بگذارند.

هزینه های لازم برای زندگی و مهاجرت به تورنتو کانادا

به طور متوسط میتوان گفت هزینه های لازم برای خورد و خوراک یک نفر در شهر تورنتو برای مدت یک هفته حدود ۵۰ تا ۶۰ دلار کانادا خواهد بود. همچنین در صورتی که تصمیم بگیرید هفته ای یکبار به رستوران بروید باید مبلغ ۱۵ تا ۲۰ دلار کانادا هزینه کنید. که در این صورت هزینه های شما افزایش پیدا خواهد کرد.

best friends walking together toronto 108072 1996 300x200 - شهر تورنتو Toronto کانادا | مهاجرت تضمینی و فوری | سفر تورنتو

هزینه های جانبی مهاجرت به تورنتو کانادا

چنانچه قصد داشته باشید برای ثبت نام در باشگاهی در شهر تورنتو اقدام کنید باید مبلغ ۴۰ تا ۶۰ دلار کانادا هزینه کنید. افرادی که علاقه زیادی به دیدن فیلم در سینما و تئاتر دارند میتوانند با پرداخت ۱۲ تا ۲۰ دلار کانادا برای سینما و ۸۰ دلار کانادا برای تئاتر به علاقه خود دست یابند.

امیدواریم توانسته باشیم از طریق این مقاله اطلاعات مفیدی را به شما کلاینت های عزیز منتقل کنیم. چنانچه قصد مهاجرت سریع به کانادا ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱، روادید و اخذ اقامت دائم و موقت کانادا، کار افرینی و سرمایه گذاری در کانادا، تحصیل در کانادا، مهاجرت کاری به کانادا و کار در کانادا ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ و سال های دورتر مثل ۲۰۲۲ را دارید به گروه بین الملل افق مراجعه فرمایید. در موسسه مهاجرتی اقامتی افق صفر تا صد خدمات مهاجرتی کانادا به بهترین نحو ممکن و بدون هیچ کم و کاستی برای کلاینت ها انجام خواهد شد. تشکیل پرونده های مهاجرتی موفق برای شما عزیزان تعهد ماست. برای رزرو وقت مشاوره تخصصی حضوری و یا آنلاین با وکیل مهاجرت به کانادا در گروه افق میتوانید با شماره ۳۱۰۷۱-۰۵۱ تماس حاصل فرمایید.

همچنین میتوانید برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات آپدیت شده دولت فدرال کانادا و تغییرات ایجاد شده در زمان ویروس کرونا سایر مقالات موجود در سایت افق به نشانی ofoghint.com یا ofoghint مراجعه فرمایید. تضمین مهاجرتی سریع و آسان به کانادا با گروه بین الملل افق …