تمدید محدودیت های سفر به کانادا

با توجه به پاندمی کرونا دولت کانادا محدودیت های سفر به کانادا را برای یک ماه دیگر تمدید کرد. زیرا این کشور ویروس کرونا را تهدیدی جدی برای امنیت عمومی میداند، به همین دلیل محدودیت های سفر به کشور کانادا برای افرادی که متقاضی مهاجرت به کانادا هستند، تا ۳۰ سپتامبر ادامه خواهد داشت. این سومین بار است که دولت فدرال کانادا برای حفظ جان مهاجران بین المللی محدودیت های ورود به این کشور را تمدید میکند (محدودیت ها از ۱۸ مارس تا ۳۰ زوئن اعمال شده بود).

دولت کانادا با بررسی مداوم وضعیت ویروس کرونا، سیاست های ورود به کانادا را متناسب با آن تنظیم میکند. تا اینگونه بتواند راهی را برای مهاجرت سریع به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا در اختیار متقاضیان خود قرار دهد. علاوه بر آن دستور قرنطینه اجباری که از ماه مارس ۲۰۲۰ برای مهاجران به کانادا در نظر گرفته شده بود، نیز تمدید شد. متقاضیانی که مجوز ورود به کانادا را دارند باید ۱۴ روز دوره قرنطینه خود را در خاک کانادا بگذرانند.

چه کسانی میتوانند به کانادا در زمان شیوع کرونا سفر کنند؟

با توجه به تمدید محدودیت های سفر به کانادا باز هم دولت کانادا شرایطی را فراهم آورده است. تا افرادی که مهاجرت شان به کانادا ضروری است بتوانند وارد خاک این کشور شوند. چنین افرادی میتوانند با گذراندن ۱۴ روز قرنطینه در مکانی که به سفارت کانادا اعلام کرده اند وارد کانادا شوند. علاوه بر آن تعیین فردی به عنوان اسپانسر نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. متقاضیانی که مجاز به مهاجرت کانادا در ماه سپتامبر ۲۰۲۰ هستند به شرح زیر میباشند:

  • شهروندان کانادایی.
  • افرادی که دارای اقامت دائم کانادا هستند و مقیم کانادا به حساب می آیند.
  • برخی از متقاضیان مهاجرت به کانادا که اقامت دائم آنها تایید شده است.
  • برخی از کارگران موقت خارجی متقاضی مهاجرت کاری به کانادا و کار در کانادا.
  • برخی از دانشجویان بین المللی متقاضی مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل در کانادا.
  • وابستگان درجه یک شهروندان (سیتیزن کانادایی) و مقیمان دائم کانادا (اقامت دائم کانادا) مانند همسر، والدین، فرزند، نوه و …

ofogh95 02 300x186 - تمدید محدودیت سفر به کانادا با کرونا | مهاجرت به کانادا | خدمات گروه افقسفر به کشور کانادا کرونا" width="300" height="186" data3="https://ofoghint.com/wp-content/uploads/2020/09/ofogh95-02-200x124.png 200w, https://ofoghint.com/wp-content/uploads/2020/09/ofogh95-02-300x186.png 300w, https://ofoghint.com/wp-content/uploads/2020/09/ofogh95-02-400x247.png 400w, https://ofoghint.com/wp-content/uploads/2020/09/ofogh95-02-600x371.png 600w, https://ofoghint.com/wp-content/uploads/2020/09/ofogh95-02.png 750w" sizes="(max-width: 300px) 100vw, 300px" />

استقبال Canada از متقاضیان سفر به کانادا و اقامت در این کشور در زمان کرونا

دولت کانادا همچنان از مهاجرانی که از بازار کار کانادا حمایت کرده و در بهبود وضعیت اقتصادی این کشور تاثیر گذار هستند، استقبال میکند. به همین دلیل با ارائه روش های مهاجرتی مختلفی به جذب متقاضیان مهاجرت به کانادا و روادید اقامت دائم کانادا میپردازد. به عنوان مثال در ماه گذشته کانادا راهی را برای اخذ اقامت دائم متقاضیانی که در حوزه مراقبت های بهداشتی مشغول به کار در کانادا بودند فراهم کرد.

علاوه بر آن اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) به ارائه یک سیاست موقت برای افرادی که دارای اقامت موقت در کشور کانادا هستند، پرداخت. بر اساس این بیانیه متقاضیانی که دارای پیشنهاد شغلی معتبر از کارفرمای کانادایی هستند. میتوانند بدون نیاز به ترک کشور کانادا برای دریافت ویزای کار کانادا یا اجازه کار در کانادا (Work Permit) درخواست دهند. سپس در صورتی که موفق به اخذ ویزای کار کانادا شوند. قادر خواهند بود بعد از سفر به این کشور در زمان پاندومی کرونا مشغول کار در کانادا شده و به کسب و درآمد بپردازند.

همچنین برنامه های مهاجرتی کانادا همچنین فعال بوده و از متقاضیان مهاجرت به کانادا دعوت میشود. تا اقدامات بعدی را برای اخذ اقامت دائم کانادا انجام دهند. تاکنون بیشتر دعوتنامه های (ITA) صادر شده برای متقاضیان مهاجرت سریع به کانادا از طریق سیستم اکسپرس اینتری کانادا بوده است. گرچه تعداد صدور کارت اقامت دائم کانادا (PR Card) در مقایسه با سال گذشته پایین تر است. اما بر اساس آخرین اطلاعات اداره ی IRCC کانادا، دولت فدرال کانادا نسبت به سالهای گذشته دیگر تعداد بیشتری دعوتنامه برای متقاضیان مهاجرت و اقامت کانادا از طریق سیستم اکسپرس اینتری صادر کرده است.

به عنوان مثال در ماه اگوست سال ۲۰۲۰ میلادی در زمان بیماری کرونا چهار قرعه کشی برای برنامه سفر به کانادا و برنامه مهاجرتی اکسپرس اینتری (Express Entry) برگزار شد. دولت کانادا از طریق برنامه های تحت مدیریت سیستم اکسپرس اینتری که شامل برنامه نیروی کار ماهر فدرال، برنامه نیروی کار متخصص فدرال و برنامه مهاجرتی تجربه کانادایی است، برای نامزدهای متقاضی مهاجرت به کانادا دعوتنامه صادر کرد.

دولت کانادا همچنین برای افرادی که متقاضی مهاجرت به کانادا و اقامت در کانادا از طریق برنامه های استانی (PNP) بودند نیز ITA صادر کرد. متقاضیانی که از طریق سیستم اکسپرس اینتری کانادا برای مهاجرت استانی به کانادا ثبت نام کرده اند، موفق به دریافت ۶۰۰ امتیاز اضافی میشوند. که این امر شانس موفقیت پرونده مهاجرتی اقامتی آنها را افزایش داده و دریافت دعوتنامه برای آنها تضمین میشود. لازم است بدانید قرعه کشی های PNP توسط استان های بریتیش کلمبیا، ساسکاچوان، منیتوبا و جزیره پرنس ادوارد کانادا نیز برگزار شد.

ofogh95 03 300x200 - تمدید محدودیت سفر به کانادا با کرونا | مهاجرت به کانادا | خدمات گروه افق

آینده مهاجرت به کانادا و روادید اقامت دائم کانادا

دولت فدرال و مردم کانادا هنوز از نظر مهاجرپذیری (مهاجرت به کانادا) دارای دیدگاه کاملا مثبتی هستند. با این حال همه گیری جهانی ویروس کرونا، چالش های اقتصادی زیادی را برای سفر به کانادا و سایر کشور ها ایجاد کرده است. اما هنوز هم افراد زیادی متقاضی مهاجرت به کانادا و اقامت در کانادا هستند. زیرا بسیاری از آنها گزارش داده اند که مشکلات اقتصادی در کانادا، به اندازه کشور خودشان احساس نمیشود.

در عین حال رکود اقتصادی در کشورهای دیگر و افزایش هزینه های مورد نیاز برای مهاجرت کانادا در سال جاری ممکن است، برخی از متقاضیان مهاجرتی اقامتی کانادا را دچار مشکل سازد. دولت کانادا در حال بررسی و ارزیابی اقتصاد و جو سیاسی کشور خود است. تا تصمیم بگیرد اهداف مهاجرتی کانادا بعد از سال ۲۰۲۰ چگونه خواهد بود. علاوه بر آن کشور کانادا در تاریخ یک نوامبر ۲۰۲۰ از برنامه چندساله سطح مهاجرت خود رونمایی خواهد کرد.

خدمات مهاجرتی اقامتی موسسه افق در زمان بحران کرونا برای متقاضیان سفر به کانادا

در صورت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید با دفتر افق به شماره ۳۱۰۷۱-۰۵۱ تماس حاصل فرمایید. کارشناسان و مشاوران افق آماده پاسخگویی به تمام سوالات مهاجرتی اقامتی شما عزیزان خواهند بود. در صورتی که قصد دارید به کانادا مهاجرت کرده و به اقامت دائم کانادا دست یابید. پیشنهاد میکنیم در ابتدا با مراجعه به سایت افق www.ofoghint.com به تکمیل فرم ارزیابی اولیه مهاجرت به کانادا بپردازید. پس از آن قادر خواهید بود، برای رزرو وقت مشاوره تخصصی حضوری و یا آنلاین با وکیل مهاجرت به کانادا در گروه افق اقدام کنید.

تیم مهاجرتی افق تمام تلاش خود را خواهد کرد، تا با اطلاع رسانی به موقع و دقیق آخرین اخبار آپدیت شده دولت فدرال کانادا، مهاجرت و اقامتی سریع و کم هزینه به کانادا را برای کلاینت های خود به ارمغان آورد. برای مهاجرت تحصیلی به کانادا، مهاجرت کاری به کانادا و کار در کانادا، مهاجرت سریع و تضمینی به کانادا، مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری و کارافرینی، مهاجرت خود اشتغالی به کانادا، مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت، مهاجرت استانی به کانادا و … گروه مهاجرتی اقامتی افق بهترین انتخاب برای شما میباشد. با همراهی موسسه افق تهدید کرونا را به فرصتی طلایی تبدیل کنید. تا پایان مسیر مهاجرتی کانادا ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ و حتی سالهای بعد نیز همراهتان هستیم.