متقاضیان مهاجرت به کشور کانادا اکنون فقط باید بالاترین مدرک را برای ارزیابی ارائه دهند:

بیشتر افرادی که متقاضی مهاجرت کانادایی هستند ، باید سندی را ارائه کنند که  تایید نماید، مدارک و گواهینامه های خارجی آنها معادل مدارک معتبر کانادایی است.

به این سند ارزیابی مدارک تحصیلی یا همان Educational Credential Assessment  به اختصار ECA گفته می شود. یکی از ارائه دهندگانی که از طرف اداره مهاجرت ، پناهندگان و شهروندی کانادا  IRCC  مجوز رسیدگی به ECA ها را دارد ، (WES  (World Education Services می باشد، که اخیراً اعلام کرده است ، متقاضیان مهاجرت فقط باید بالاترین مدرک تحصیلی خود را معادل سازی کنند.

WES مشتریان را از ارائه مدارک اضافی دیگری که برای ارزیابی ارائه می دهند منع می کند، زیرا روند کار را کند می کند. همچنین قید می گردد، مدارک تحصیلی ECA (مدارکی که در کانادا اخذ شده است) نیازی به معادل سازی ندارد.

از نوامبر ۲۰۲۰ ، کسانی که دکترا دارند نیازی به ارائه مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد برای ارزیابی ندارند. کسانی که دارای مدرک کارشناسی ارشد یا لیسانس هستند نیز به همین صورت است.

download 2 - تغییر جدید: متقاضیان مهاجرت به کشور کانادا اکنون فقط باید بالاترین مدرک را برای ارزیابی ارائه دهند.:

همچنین دستورالعمل ها برای کسانی که در یکی از کشور های فرانسه زبان، تحصیلات دانشگاهی داشته اند نیز متفاوت است و افراد بایستی مدارک بیشتری را ارائه کنند.

با این حال، اگر بالاترین مدرک تحصیلی شان  DEUG ، DUT یا Licence  باشد، نیازی به ارسال Diplôme du Bac یا BEP ندارند. کسانی که موارد زیر را دارند نیازی به ارسال DEUG ، DUT یا Licence  خود برای ارزیابی و معادل یابی ندارند:

Maîtrise ، Master ، Diplôme d’Ingénieur ؛

Diplôme de Grandes Écoles؛

DEA ؛

Diplôme d’État de Docteur en Médicine؛ یا

Diplôme d’Etat de Docteur en Pharmacie.

کسانی که دارای مدرک دانشگاهی هستند نیازی به ارسال موارد زیر ندارند:

Maîtrise ، Master ، Diplôme d’Ingénieur ،

Diplôme de Grandes Écoles؛

DEA ؛

Diplôme d’Etat de Docteur en Médecine؛ یا

Diplôme d’Etat de Docteur en Pharmacie.

برای اسنادی که به زبان فرانسوی ارسال می شوند ، ترجمه لازم نیست. بیشتر اسناد ارسالی به زبان های دیگر باید ترجمه شوند ، اما ممکن است بسته به اسنادی که WES نیاز دارد ، موارد استثنایی نیز وجود داشته باشد.

برخی متقاضیان هندی نیز می بایست علاوه بر آخرین مدرک تحصیلی مدارک دیگری ارائه کنند.

Untitled 12 300x200 - تغییر جدید: متقاضیان مهاجرت به کشور کانادا اکنون فقط باید بالاترین مدرک را برای ارزیابی ارائه دهند.:

 

متقاضیان هندی که مدرک کارشناسی ارشد یا مدرک  تحصیلات تکمیلی را برای ارزیابی ارائه می کنند بایستی لیسانس خود را نیز ارائه کنند.

برخی موارد استثنا وجود دارد: افراد دارای مدرک کارشناسی ارشد آموزش ، کارشناسی ارشد مهندسی ، کارشناسی ارشد فلسفه یا کارشناسی ارشد فناوری و اطلاعات دارند. همچنین ، کسانی که دکترا دارند نیازی به ارسال مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد برای ارزیابی ندارند.

 

در صورت داشتن هر گونه سوال و ابهامی در این زمینه می توانید با کارشناسان زبده ما مشورت کنید. کارشناسان ما با صبر فراوان پاسخگو شما عزیزان می باشد.

همراه ما باشید تا بتوانید به رویاهای خود دست پیدا کنید.