تحصیل در دانشگاه و مراکز ایالتی کانادا و استان کبک

استان کبک (Quebec) یکی از استان های فرانسه زبان کانادا می باشد. مردم این استان نسبت به زبان فرانسه تعصب خاصی دارند. اگرچه به زبان انگلیسی هم مسلط هستند، اما فرانسه زبان رسمی این استان است. شهر زیبای و پرجنب و جوش مونترال، دومین شهر بزرگ کانادا و پرجمعیت ترین شهر در کانادا است. که در استان کبک واقع شده است. همچنین یکی از شهرهای فرانسه زبان در دنیا بشمار می آید. که دانشجویان زیادی از کشورهای مختلف برای ادامه تحصیل به کبک کانادا سفر می کنند.

کبک از استان های پرطرفدار، و دارای چشم اندازهای فوق العاده و تاریخ غنی می باشد. مونترال یکی از برترین شهرهای دانشجویی جهان است، و هر ساله دانشجویانی بسیار زیادی را برای تحصیل در دانشگاه ها یا Student Visa جذب می کند. یکی از موارد مهمی که باعث شده دانشجویان این شهر را برای مهاجرت تحصیلی به کبک کانادا انتخاب کنند، هزینه پایین زندگی و شهریه مناسب دانشگاه ها است، که برای دانشجویان بین المللی مقرون به صرفه تمام می گردد. نکته قابل توجه این است که کمترین شهریه دانشگاه های کانادا، متعلق به دانشگاه های استان کبک برای ادامه تحصیل می باشد.

مهاجران زیادی در شهر مونترال وجود دارند. سازگاری، احترام به آزادی و نظر و عقیده مردم یک  قانون اساسی در کانادا می باشد. همین سبب شده است که افراد، کانادا را برای اقامت دائم و زندگی انتخاب کنند. کانادا برای پذیرش مهاجران راه های زیادی مهاجرتی را ارائه کرده و سعی کرده است که مهاجرت را آسان تر کند. کانادا برای توسعه اقتصاد کشورش به مهاجرین نیاز دارد و مهاجران رکن اساسی در پیشرفت اقتصاد کشور کانادا است.

chateau frontenac resource - شرایط تحصیل | برنامه استانی | زندگی ایالت کبک کانادااستان کبک" width="320" height="213" data3="https://ofoghint.com/wp-content/uploads/2020/08/chateau-frontenac-resource-200x133.jpg 200w, https://ofoghint.com/wp-content/uploads/2020/08/chateau-frontenac-resource-300x200.jpg 300w, https://ofoghint.com/wp-content/uploads/2020/08/chateau-frontenac-resource.jpg 320w" sizes="(max-width: 320px) 100vw, 320px" />

هزینه زندگی در کبک

هزینه ها به صورت متغیر می باشد و به نوع سبک زندگی افراد بستگی دارد به صورت تخمینی هزینه ۱۱۰۰ دلار تا ۱۴۰۰ دلار در ماه متغیر است. می تواند از این مبلغ کمتر هم باشد. بطور مثال برای هزینه های زندگی یک دانشجو در سال اول تقریبا ۲۳ تا ۳۲ هزار دلار کفایت می کند.

کبک دارای یک نظام آموزشی عالی در سطح بین المللی می باشد. دانشجویان بین المللی می توانند به دو زبان فرانسه و انگلیسی در کالج ها و دانشگاه های استان کبک تحصیل کنند. دانشگاه ها و کالج های کبک برای افرادی که به زبان فرانسه مسلط هستند، گزینه مناسبی می باشد.

برای پذیرش تحصیل از دانشگاه های استان کبک ترجمه مدارک تحصیلی مقاطع قبلی، رزومه، انگیزه نامه و پرداخت هزینه پردازش مدارک لازم است. اصولا این مبلغ بین ۶۰ تا ۱۲۰ دلار می باشد که بصورت آنلاین پرداخت می شود. موسسه بین المللی کانادا افق با داشتن تجربه های فوق العاده در امر پذیرش و آماده کردن مدارک کامل و خوب برای دانشگاه ها و ایجاد یک پرونده عالی، به شما در گرفتن پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی یاری خواهد رساند.

انگیزه نامه و رزومه تحصیلی یکی از فاکتور های اساسی و تاثیرگذار برای اخذ پذیرش است. گروه بین الملل اقامت افق با داشتن تجربه عالی در این زمینه همراه شما خواهد بود.

پس از دریافت پذیرش شما باید برای دریافت (Certificat du Selection du Quebec) اقدام کنید. CAQ نامه پذیرش استانی می باشد و بدون داشتن شما حق تحصیل در استان کبک را نخواهید داشت. CAQ بر اساس طول مدت تحصیل شما صادر می گردد.

مدارک لازم برای دریافت CAQ، نامه پذیرش دانشگاه و یا موسسات آموزشی، کپی پاسپورت، یک قطعه عکس و پرداخت آنلاین ۱۱۶ دلار می باشد. هزینه تحصیل در این استان به صورت تخمینی بین ۵۰۰۰ تا ۱۱۰۰۰ دلار در هر ترم است که بستگی به نوع رشته و دانشگاه دارد.

سوالی متداولی که ذهن دانشجویان را به خود مشغول کرده، این است که آیا بدون مدرک زبان می توانند پذیرش از دانشگاه ها بگیرند. این مسئله غیر ممکن است بجز موارد کم که در اینصورت بدون مدرک زبان شما برای دریافت ویزا دچار مشکل می شوید. یکی از شرایط اصلی برای پذیرش قطعی از دانشگاه های کبک داشتن مدرک زبان آیلتس و یا تافل است. و اگر بخواهید به زبان فرانسه تحصیل کنید باید مدرک TFI یا TCF را به دانشگاه ارائه کنید.

باید به این نکته اشاره کنیم که به علت بحران ویروس کرونا، برای تحصیل در خیلی از دانشگاههای کانادا و استان کبک نیز آزمون دولینگو (Doulingo) مورد قبول است. پیشنهاد می شود متقاضیان این موقعیت و زمان را از دست ندهند و در آزمون دولینگو (Doulingo) شرکت کرده و برای پذیرش تحصیلی اقدام کنند. آزمون دولینگو (Doulingo) راحتر از آزمون های بین المللی دیگر است با دریافت نمره خوب شانس پذیرش خود را در دانشگاه ها افزایش دهید و مزیت دیگر این آزمون برگزاری آن به صورت آنلاین است.

دانشجویان پس از فارغ التحصیلی می توانند از طریق برنامه استانی، PEQ و اکسپرس انتری نیز برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

دانشگاه های استان کبک برای تحصیل عبارتند از:

دانشگاه مک گیل

دانشگاه کنکوردیا

دانشگاه بیشاپ

دانشگاه مونترال

دانشگاه لاوال

دانشگاه شربروک

دانشگاه ETS

 دانشگاه HEC

دانشگاه کبک

 

پس از دریافت پذیرش از دانشگاه های کانادا شما مدارک خود را برای سفارت کانادا آماده خواهید کرد. آماده سازی مدارک یکی از مسائل مهم برای اخذ ویزای شما می باشد. در این مرحله حتما باید با افراد با تجربه برای تحصیل در استان کبک مشورت کرده و از تجربیات آنها نهایت استفاده را ببرید. وکیل مهاجرت به کانادا در موسسه بین المللی و مهاجرتی افق با داشتن تجربه های موفق در اخذ ویزای تحصیلی کانادا همگام با شما تا اخذ ویزا خواهد بود. برای ارسال مدارک به سفارت عجله نکنید و سعی کنید یک پرونده قوی به سفارت ارائه دهید.

old quebec city autumn season canada 300x177 - شرایط تحصیل | برنامه استانی | زندگی ایالت کبک کانادااستان کبک" width="300" height="177" data3="https://ofoghint.com/wp-content/uploads/2020/08/old-quebec-city-autumn-season-canada-200x118.jpg 200w, https://ofoghint.com/wp-content/uploads/2020/08/old-quebec-city-autumn-season-canada-300x177.jpg 300w, https://ofoghint.com/wp-content/uploads/2020/08/old-quebec-city-autumn-season-canada-400x236.jpg 400w, https://ofoghint.com/wp-content/uploads/2020/08/old-quebec-city-autumn-season-canada-600x355.jpg 600w, https://ofoghint.com/wp-content/uploads/2020/08/old-quebec-city-autumn-season-canada.jpg 626w" sizes="(max-width: 300px) 100vw, 300px" />

اولین گام برای دریافت ویزای تحصیل دانشجویی کانادا ارسال مدارک به صورت آنلاین به سفارت کانادا است. افیسر بررسی مدارک شما را انجام داده و در صورت پذیرش درخواست دانشجویی شما ویزا و نامه Study permit برای شما صادر می گردد. نامه Study permit و پاسپورت باید همیشه همراه شما باشد و توصیه موسسه بین المللی افق این است که از این نامه چند عدد کپی از آنها را داشته باشید.

اعتبار ویزای تحصیلی متناسب با طول دوره تحصیل شما خواهد بود و قابل تمدید نیز می باشد. برای تمدید ویزای تحصیلی، نامه ای از دانشگاه خود دریافت کرده و به سفارت ارائه دهید. که اصولا باید ۲ یا ۳ ماه قبل از اتمام اعتبار ویزا این اقدامات صورت پذیرد.

پرونده های موفق مهاجرت تحصیلی به کانادا، کار در کانادا و اقامت کانادا از افتخارات موسسه بین المللی افق است. با اطمینان خاطر پرونده مهاجرتی خود را به ما بسپارید. مشاورین و وکلای مهاجرتی افق در ایران و کانادا تمام تلاش خود را برای انجام عملیات مرتبط با فرایند مهاجرتی شما خواهند کرد. تلاش شبانه روزی و بی وقفه موسسه بین المللی افق تا اقامت دائم کانادا و تحصیل در استان کبک کانادا و به ثمر رساندن پرونده ها با موفقیت همواره باعث افتخار ما خواهد بود. با ما همراه شوید.