تحصیل کالج کانادا مدارس اموزش عالی مهاجرتی سریع و تضمینی | کانادا افق

تحصیل در کالج های کانادا

مهاجرت تحصیلی به کانادا یکی از راه های پرطرفدار بین افرادی است که قصد مهاجرت به کانادا (Immigration to Canada) و دریافت اقامت دائم کانادا را دارند و تحصیل در کالج های کانادا یکی از روش های مهاجرت سریع کانادا  و مقرون به صرفه ترین روش های مهاجرت کانادا می باشد.

کالج های کانادا یا LIST OF UNIVERSITIES AND COLLEGES IN CANADA همان معادل با دانشگاه های علمی و کاربردی و یا دانشکده های فنی کشور خودمون است و دانشجویان بین المللی با تحصیل در کالج های کانادا مهارت های خاصی را یاد می گیرند که در بازار کار بسیار طرفدار دارد و سریعتر جذب بازار کار خواهند شد.

دانشگاه ها و کالج های کانادا همواره در طول سال تحصیلی یک روزی را به معرفی خودشون برای تحصیل در کالج کانادا را اختصاص می دهند و تمامی مکان های ازقبیل کلاس ها، آزمایشگاه ها،کتابخونه ها و… بر روی تمام عموم باز است. این در واقع فرصتی است برای دانشجویان و خانواده های آنها که با دانشگاه و یا کالج آینده فرزندشون بیشتر آشنا شوند.

برای دریافت اطلاعات لازم درباره مهاجرت تحصیلی به کانادا می توانید از اطلاعات سایت موسسه بین المللی افق استفاده کنید و همچنین می توانید با دنبال کردن پیچ اینستاگرام ما از آخرین اطلاعات مهاجرتی مطلع شوید.

در صورت نیاز برای بررسی دقیق شرایط خودتون در مورد کالج تحصیل در کانادا می توانید فرم ارزیابی رایگان را در سایت تکمیل کنید و یا درخواست مشاوره دهید و حتی می توانید با توجه به وجود شرایط کرونا از مشاوره تلفنی موسسه افق بهرمند شوید.

asian young student reading book library colleage 300x200 - تحصیل کالج کانادا مدارس اموزش عالی مهاجرتی سریع و تضمینی | کانادا افق

تفاوت کالج با دانشگاه در Canada

مهمترین تفاوت بین کالج و دانشگاه در برنامه آموزشی آنهاست. در دانشگاه ها بیشتر روی دروس آکادمیک و تخصصی تمرکز می کنند ولی تحصیل در کالج ها بیشتر بر روی آموز شهای عملی تمرکز می کنند و آنها را برای بازار کسب و کار آماده می کنند.

از طرفی هزینه های کالج کمتر از دانشگاه است به عنوان مثال هزینه در کالج های کانادا حدود ۶ تا ۸ هزار دلار به بالا می باشد ولی در دانشگاه های از ۱۰۰۰۰ دلار به بالا می رود. البته ناگفته نماند که این هزینه ها با توجه به رشته تحصیلی کالج در کانادا متفاوت است.

طول دوره تحصیل در کالج های کانادا کمتر است و اصولا بین ۱ تا ۳ سال است و اکثر دوره ها در کالج های کانادا دوساله است و همین باعث شده است که دانشجویان سریع تر جذب بازار شوند و اقامت دائم کانادا را کسب کنند.

یکی از مزایای عالی تحصیل در کالج های کانادا این است که آزمون ورودی ندارد و شما با داشتن مدرک دیپلم می تواندی وارد کالج دلخواهتون بشید و این برای آقایون حتی گزینه عالی محسوب می شود چون اگر در کنکور ورودی دانشگاه قبول نشوند مشمول خدمت سربازی می شوند ولی با تحصیل در کالج های کانادا با مدرک دیپلم به راحتی می توانند به تحصیل خود ادامه دهند و مهاجرت سریع اسان فوری راحت و بی دردسر در افق ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ داشته باشید.

مدارک لازم برای پذیرش از کالج های کانادا چست؟

(تمام مدارک باید به زبان انگلیسی یا فرانسوی ترجمه شود).

ترجمه مدرک دیپلم و ریزنمرات

پاسپورت معتبر (تاریخ اعتبار داشته باشد).

مدرک زبان انگلیسی  ( آیلتس – تافل، PTE) و یا مدرک  فرانسه

رزومه تحصیلی

نکته مهم:

مدرک زبان انگلیسی برای دوره های فوق دیپلم نمره ۶ و برای دوره های لیسانس و فوق لیسانس نمره ۶٫۵

در صورت نداشتن مدرک زبان می توانید بدون  مدرک زبان نیز درخواست پذیرش دهید و بعد از ثبت نام در کالج تحصیل کانادا شما ابتدا باید با توجه به سطح زبانتان در دوره زبان کالج شرکت کنید که این دوره به سطح زبان شما بستگی دارد بعد از کسب نمره مورد نظر شما حق شرکت در دوره مورد نظر خود  را خواهید داشت.

مدارک اعطایی توسط تحصیل کالج های کانادا

مدرک دیپلم:

  • دیپلم معمولی: در واقع همان دوره های دو ساله می باشد.
  • دیپلم پیشرفته: دوره های ۳ ساله می باشد.

مدرک کارشناسی ارشد:

برای تحصیل در کالج کانادا دوره های یک تا دو سال به صورت تخصصی می باشد و این دوره بعد از دوره های دیپلم معمولی و پیشرفته و یا لیسانس دانشگاهی است.

مدرک کارشناسی:

دوره های ۴ ساله می باشد.

گواهینامه ها:

دوره های کوتاه مدت در یک موضوع خاص اعطا می شود و به طور معمول کمتر از یک سال می باشد.

همواره رشته های تحصیلی در کالج ها متنوع تر است و تمرکز بیشتری برای بالابردن قابلیت در کار و حرفه دانشجویان دارد.

کالج های کانادا:

کانادا دارای بیش از ۱۵۰ کالج  است به عنوان مثال کالج سنکا، کالج جورج براون، کالج هامبر، ردیور کالج و…

کالج های کانادا تمرکز بیشتری روی آموزش های کاربردی و فنی را دارند و اهداف آنها به طور خاص به سمت بازار کار است.

student holding library colleage various book 300x200 - تحصیل کالج کانادا مدارس اموزش عالی مهاجرتی سریع و تضمینی | کانادا افق

معرفی کالج های کانادا برای تحصیل

کالج هامبر:

کالج هامبر (Humber) در تورنتو واقع شده و یکی از یزرگترین کالج های کانادا است و در سال ۱۹۶۷ تاسیس شد.

مدرک زبان مورد نیاز برای پذیرش در این کالج:

دیپلم و دیپلم پیشرفته  و لیسانس نمره آیلتس ۶٫۰

لیسانس پرستاری نمره آیلتس ۷٫۰

کارشناسی ارشد ۶٫۵

کالج BCIT:

کالج BCIT یک موسسه تکنولوژی می باشد و در استان بریتیش کلمبیا واقع شده است و در سال ۱۹۶۰ تاسیس شد.

هم اکنون دارای دانشکده های علوم بهداشت، دانشکده انرژی، دانشکده کامپیوتر، دانشکده محیط زیست و دانشکده کسب و کار می باشد.

هزینه تحصیل در این دانشکده بین ۱۵۰۰۰  دلار تا ۲۰۰۰۰ دلار می باشد.

این دانشکده دارای خوابگاه هایی داخل دانشکده و خارج از دانشکده می باشد که رفاه دانشجویان را برای اقامت فراهم می کنند.

کالج TSoM:

کالج TSoM مدرسه مدیریت تورنتو یک کالج خصوصی است که در تورنتو واقع شده است و دارای رشته های مدیریت کسب و کار، هتلداری، گردشگری، حسابداری می باشد. اکثر این دوره ها دارای کارورزی می باشند.

یکی از مزیت های این کالج این است که فرصت کارورزی را به دانشجویان می دهد، که همین فرصت منجر به فرصت شغلی برای دانشجویان خواهد شد.

محبوبیت این کالج به خاطر کیفیت بالای آموزشی در سطح کشور می باشد.

موسسه بین المللی کانادا افق با نمایندگی کالج TSOM یکی از بزرگترین افتخارت موسسه ماست در خدمت شما عزیزان و علاقمندان برای تحصیل کالج کانادا می باشد. با ما همراه باشید تا بتوانید از تجربه جدیدی در زندگی خود را بهرمند شوید و به افق آرزوهای خود برسید.

موسسه بین المللی افق به دلیل داشتن نمایندگی توانست برای تعداد زیادی از ایرانیان عزیز حتی افرادی که فاقد مدرک زبان انگلیسی آیلتس یا تافل هستند پذیرش تحصیلی آنها تضمین کند.

کالج Seneca:

کالج Seneca در سال ۱۹۶۷ در شهر زیبای تورنتو در استان انتاریو تاسیس شد و یکی از قدیمی ترین کالج ها می باشد. این کالج دارای دوره تحصیلی دیپلما، کارشناسی، گواهینامه می باشد. دارای دانشکده بهداشت، دانشکده خدمات اجتماعی، آموزش برای کودکان، مرکز هنرهای انیمیشن و…

George Brown College:

کالج George Brown College در تورنتو واقع شده است و در سال ۱۹۷۶ تاسیس شد و دارای رشته هایی در مقطع کارآموزی، دیپلم، لیسانس و گواهینامه می باشد.

این کالج برخلاف کالج های دیگر حتما شما باید مدارک تحصیلی تان را برای تاییدیه به سازمان WES ارسال کنید.

برای پذیرش در کالج شما نیاز به مدرک زبان آیلتس ۶ دارید و در صورت نداشتن مدرک زبان شما می توانید در کلاس های فشرده زبان انگلیسی به منظور کسب نمره مورد نظر دانشگاه شرکت کنید.

Niagara College:

کالج Niagara College یک کالج هنری که در منطقه نیاگارای جنوبی در استان انتاریو می باشد. این کالج در سال ۱۹۶۵ تاسیس شد.

این کالج در سه ترم پاییز، بهار، زمستان دانشجو می پذیرد. دارای بیش از ۸۰ برنامه آموزشی که بسیاری از این برنامه ها دارای کارآموزی می باشند.

Lasalle College:

یکی از کالج های خصوصی کانادا که در سال ۱۹۵۹ در شهر مونترال افتتاح شد Lasalle College بود. شما می توانید در این کالج به زبان انگلیسی و فرانسه تحصیل کنید. این کالج دارای بیش از ۵۰ برنامه تحصیلی می باشد.

 Herzing College:

Herzing College در سال ۱۹۶۵ توسط هنری و سوزان هرزینگ به عنوان یک مؤسسه آموزش رایانه در میلواکی، ویسکانسین تأسیس شد. و در سال ۱۹۷۰ این مدرسه به عنوان موسسه هرزینگ معرفی شد. در سال ۱۹۹۶ مجددا به کالج هرزینگ تغییر نام پیدا کرد. و در سال ۲۰۰۹ با اضافه کردن برنامه های تحصیلی بیشتر و متنوع این موسسه به دانشگاه هرزینگ تغییر نام یافت.

CDI College:

CDI College در سال ۱۹۷۰ در تورنتو تاسیس شد و دارای دانشکده های کسب وکار، هنر و طراحی، مراقبت های بهداشتی، تکنولوژی و… می باشد. حداقل نمره زبان مورد نیاز ۶ می باشد.

یکی از مزایای این کالج امکان پرداخت شهریه را به صورت نقد و یا اقساط می دهد.

College Dawson:

College Dawson کالج در شهر مونترال واقع شده است و این کالج یکی از بزرگترین کالج های استان کبک است.

بیمه خدمات دانشجویی چیست؟

بیمه دانشجویی از موارد بسیار ضروری برای هر دانشجو می باشد و دانشجویان موظف هستند هنگام ثبت نام در دانشگاه خود را بیمه کنند.

در کانادا هر استانی سیستم درمانی خاص خود را دارد و هزینه ای که دانشجویان پرداخت خواهند کرد با توجه به استان متفاوت است.

شرکت های بیمه درمانی در کانادا متفاوت است ولی موارد ذیل جز بهترین کمپانی ها می باشند:

  • Scotia Life Health and Dental Insurance
  • State Farm
  • CAA

گروه بین المللی افق با داشتن چندین سال سابقه درخشان در امر مهاجرت تحصیلی به کانادا، کار در کانادا، اقامت کانادا در خدمت شما عزیزان علاقمند به مهاجرت به کانادا می باشد. وکلای مهاجرت به کانادا با مجوز رسمی ICCRC آماده خدمت رسانی به شما عزیزان با دلسوزی و فداکاری هر چه تمام تر می باشند.مشاورین موسسه افق در ۲۴ ساعت شبانه روز آماده پاسخگویی و راهنمایی شما عزیزان می باشد. موسسه افق با دارا بودن نمایندگی از دانشگاه ها و کالج های کانادا آمادگی دارد تا تک تک شما عزیزان را راهنمایی کند. برای کانادا ۲۰۲۱ و ۲۰۲۰ کافی است با ما همراه شوید تا اندکی از نگرانی مهاجرت شما کاسته شود.