مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

بسیاری از متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در کانادا (Study for a Master’s ِDegree in Canada) را دارند معمولا پس از اتمام تحصیلات خود در مقطع کارشناسی ارشد برای مهاجرت تحصیلی به کانادا دچار سردرگمی میشوند. این افراد نمیدانند بهتر است پس از اپلای کانادا، مجددا به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بپردازند. یا به هدف تحصیل در مقطع دکتری به کشور کانادا مهاجرت نمایند. برای گرفتن بهترین تصمیم در این باره بهتر است ابتدا اطلاعات جامعی از تحصیل در کانادا در دو مقطع ارشد و دکترا دریافت نمایید. به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مقاله به توضیح برخی از تفاوت های تحصیل در کانادا در دو مقطع فوق بپردازیم. پس با ما همراه باشید.

اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد بسیار راحت تر از مقطع دکتری میباشد. حال آنکه امکان استفاده از بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی در مقطع دکتری بسیار بالاتر است. در نتیجه این متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا هستند. که باید بر اساس شرایط و اهداف خود از مهاجرت کانادا به انتخاب یکی از این دو بپردازند. لازم به ذکر است تفاوت های بسیاری هم در پروسه اپلای تحصیلی کانادا در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکتری وجود دارد.

تفاوت های تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری

چنانچه متقاضی مهاجرت تحصیلی به کانادا پس از اتمام تحصیلات خود در مقطع ارشد و ادامه تحصیل در کانادا هستید با ما همراه باشید تا از مهم ترین تفاوت های تحصیل در کانادا در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکتری آگاه شوید. در این صورت خواهید توانست بهترین تصمیم گیری را برای مهاجرت سریع به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا داشته باشید.

ofogh124 05 300x200 - تحصیل مجدد در مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری | تحصیل در کانادا | ویزای آسان

  • پژوهش و یا کسب مهارت: مهم ترین مسئله ای که باید به آن توجه داشته باشید مربوط به پژوهش ها و تحقیقاتی است که در دانشگاه های کانادا انجام میشود. افرادی که به هدف تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به کانادا مهاجرت میکنند. میتوانند مهارت ها و توانایی های بسیار زیادی را برای طیف وسیعی از مشاغل کسب نمایند. اما برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا در مقطع دکترا کسب مهارت های ذکر شده محدود تر میشود. این افراد صرفا بر روی موضوعی مشخص و زیر نظر گروهی از اساتید برجسته دانشگاه های کانادا فعالیت خواهند داشت. در نتیجه آنها نمیتوانند در تمامی زمینه های شغلی کانادا اطلاعات و مهارت های لازم را کسب نمایند.

  • مدت زمان تحصیل در دانشگاه های کانادا: برای افرادی که قصد دارند در زمان کوتاه تری وارد بازار کار کانادا شده و به کار در این کشور بپردازند. مدت زمان تحصیل در دانشگاه های کانادا از اهمیت بالایی برخوردار میباشد. لازم به ذکر است این مدت زمان برای دانشجویان مهاجر به کانادا در مقطع کارشناسی ارشد معمولا چهار ترم است. برای دانشجویان مقطع دکتری اغلب بیش از سه سال به طول خواهد انجامید.

  • موقعیت های شغلی مورد نظر پس از اتمام تحصیلات: یکی از مهم ترین دلایلی که بسیاری از افراد کشور کانادا را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب میکنند. وجود فرصت های شغلی فراوان در این کشور میباشد. دانشجویان مهاجر به کانادا قادرند پس از اتمام تحصیلات خود در کشور کانادا به کار در کانادا مشغول شده و درآمدهای بالایی را کسب نمایند. حال برای متقاضیانی که تصمیم به مهاجرت تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی ارشد میگیرند، فرصت های شغلی فراوانی در این کشور وجود دارد. این افراد میتوانند پس از اتمام تحصیلات خود در کانادا از میان طیف گسترده ای از مشاغل، به انتخاب شغل و حرفه مورد نظر خود بر اساس علاقه و استعداد و همچنین میزان درآمد آن کار بپردازند. اما دانشجویان فارغ التحصیل در مقطع دکتری تنها میتوانند وارد دنیای کارافرینی در کانادا شده و یا به عنوان استاد دانشگاه به تدریس در دانشگاه های کانادا بپردازند.

  • تنوع رشته در مقاطع مختلف تحصیلی: دانشجویانی که تصمیم به تحصیل مجدد در مقطع کارشناسی ارشد میگیرند، میتوانند از میان صدها رشته تحصیلی متنوع، به انتخاب یکی از آنها پرداخته و به ادامه تحصیل در کانادا مشغول شوند. اما تحصیل در مقطع دکتری اینگونه نبوده و دانشجویان بین المللی متقاضی مهاجرت تحصیلی به کانادا میتوانند. تنها با توجه به نیازهای تحقیقاتی جامعه به تحصیل در این کشور بپردازند. در نتیجه اگر علاقه مند به تحصیل در کانادا هستید و قصد دارید از میان رشته های گوناگون به انتخاب یکی از آنها بپردازید. تحصیل در مقطع فوق لیسانس پیشنهاد مناسب تری برای شما عزیزان میباشد.

  • امکان تغییر در تخصص و یا تغییر در حوزه کاری: برای افرادی که تصمیم میگیرند پس از مهاجرت به کانادا مجددا به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بپردازند. امکان تغییر در تخصص و یا رشته تحصیلی وجود دارد. حال آنکه به دلیل عمیق تر شدن تخصص و مهارت در مقطع دکتری، این امکان برای دانشجویان دکتری در کانادا وجود نخواهد داشت.

ofogh124 02 300x214 - تحصیل مجدد در مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری | تحصیل در کانادا | ویزای آسان

حال با توجه به موارد ذکر شده در بالا این شما هستید که باید به انتخاب ادامه تحصیل در یکی از دو مقطع ارشد و یا دکتری در کانادا بپردازید. برای داشتن بهترین و درست ترین انتخاب، مشاوره با وکیلی باتجربه و خبره در امور مهاجرتی کانادا میتواند تاثیر مثبتی در روند اپلای تحصیلی کانادا داشته باشد. وکیل مهاجرت به کانادا در گروه افق عضو رسمی انجمن ICCRC کانادا بوده و میتواند بهترین راهنما و مشاور در امور مهاجرت تحصیلی کانادا باشد. در نتیجه برای زرو وقت مشاوره تخصصی حضوری و یا آنلاین با وکیل رسمی مهاجرت کانادا میتوانید با دفتر مرکزی افق به شماره ۳۱۰۷۱-۰۵۱ تماس حاصل فرمایید.

مهاجرت تحصیلی به کانادا و شرایط اخذ اقامت دائم کانادا

نکته دیگری که متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا و ادامه تحصیل در کانادا باید در نظر داشته باشند. مربوط به روادید اقامت دائم کانادا پس از اتمام تحصیلات در کشور کانادا میباشد. دانشجویان بین المللی مهاجر به کانادا در مقطع کارشناسی ارشد میتوانند پس از اتمام تحصیلات خود در دانشگاه های کانادا و با کسب حداقل یکسال سابقه کار کانادایی برای اخذ اقامت دائم کانادا از طریق برنامه مهاجرتی CEC درخواست دهند. اما دانشجویان دکترا در کانادا میتوانند بدون نیاز به داشتن سابقه کار کانادایی در سال سوم تحصیلات خود در این کشور به اقامت دائم کانادا دست یابند. برای افرادی که اخذ اقامت دائم کانادا در کوتاه ترین زمان ممکن از اهمیت بالاتری برخوردار است. مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری انتخاب مناسب تری میباشد.

گروه بین المللی مهاجرتی اقامتی افق

در صورت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید با ما تماس گرفته و پاسخ تمامی سوالات مهاجرتی اقامتی خود را از مشاوران و کارشناسان زبده افق دریافت نمایید. همچنین میتوانید برای اطلاع از شرایط خود برای مهاجرت تحصیلی به کانادا، اخذ ویزای تحصیلی کانادا (ویزای دانشجویی کانادا)، تحصیل در بهترین دانشگاه های کانادا، اقامت دانشجویان در کانادا و… به سایت افق (ofoghint.com) کرده و به تکمیل فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا بپردازید. تا شرایط اولیه شما برای مهاجرت سریع به کانادا توسط کارشناسان ما مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد. برای ساخت آینده ای بهتر فرصت را از دست ندهید و از هم اکنون برنامه ریزی نمایید. گروه افق تا پایان مسیر مهاجرتی کانادا همراه شما کلاینت های عزیز خواهد بود.