تحصیل در كالج های كانادا و مهاجرت تحصیلی

تحصیل در كالج های كانادا یكی از روش های مهاجرت به کانادا است (مهاجرت تحصیلی) كه به اقامت كانادا منجر می شود. شما بعد از اتمام تحصیل می توانید برای ویزای کاری و اقامت كانادا اقدام كنید. کالج ها یکی از معمول ترین مراکز آموزش عالی در کانادا می باشند.

تحصیل در دوره های یکساله و دو ساله در کالج های کانادا موقعیت استثنایی را فراهم می آورند تا بتوانید بعد از تحصیل، ویزای کار و اقامت این کشور را دریافت نمایید. تحصیل در کالج های کانادا برای افرادی مناسب است که قصد دارند هرچه سریع تر وارد بازار کار این کشور شده و اقامت دائم آن را کسب کنند. به عبارت دیگر کالج ها افراد را برای ورود به بازار کار آماده می کنند و معادل با مراکز فنی و حرفه ای در ایران می باشند در حالی که دانشگاه های کانادا افراد متقاضی را برای اهداف آکادمیک آماده می کنند. تحصیل دركالج های كانادا و ثبت نام در كالج ممكن است دشوار به نظر برسد.

برنامه ریزی صحیح و مشورت با مشاور و وكیل مهاجرت به كانادا در موسسه بین المللی افق راه را برای شما هموارتر می كند تا از امکان مهاجرت سریع به کانادا  در تعامل با مهاجرت تحصیلی استفاده نمایید.

درخواست تحصیل در كالج های كانادا نسبت به تحصیل در دانشگاه ها ساده تر است اما دقت شود که فقط تا مقطع لیسانس قادر خواهید بود که در کالج ها ادامه تحصیل دهید. با توجه به کوتاه تر بودن دوره تحصیل در کالج ها امکان ورود به بازار کار و یافتن شغل سریع تر خواهد بود. در اكثر موارد با درخواست تحصیل شما در كالج ها موافقت می شود. دقت کنید که یکی از شرایط برای تحصیل در کالج های کانادا که بتوان ویزای تحصیلی این کشور را اخذ کرد، کسب حداقل نمره ی ۵ در آزمون زبان آیلتس می باشد.

دوره های مرتبط کالج برای مهاجرت کانادا (مهاجرت تحصیلی)

دوره هایی كه در كالج های كانادا برگزار می شود به شرح زیر است:
۱) دوره DEC (این دوره مخصوص کالج های کبک است و برای ورود به آن باید مدرك دیپلم داشته باشید)
۲) دوره دیپلما ( برای ورود به این دوره باید مدرك دیپلم داشته باشید)
۳) دوره سرتیفیکیت (برای ورود به آن مدرك دیپلم لازم دارید)
۴) دوره پست بچلر (برای ورود به این دوره مدرك لیسانس الزامی است)
۵) دوره بچلر (یا لیسانس كه برای ورود به ان اخذ مدرك دیپلم لازم است)

happy female students with excellent test result 123211 609 - تحصيل در كالج های كانادا و مهاجرت تحصیلی

بسته به دوره تحصیلی شما در كالج های كانادا در سال ۲۰۲۰ هزینه تحصیل متفاوت است. اما به طور كلی در طول یكسال هزینه مهاجرت برای شما بین ۶۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ دلار كانادا متغیر است. دولت كانادا برای بیمه سلامت دانشجویان مهاجر مبلغی را پرداخت نمی كند، درنتیجه هزینه بیمه سلامت و زندگی و اقامت كانادا هم به هزینه تحصیل شما در این کشور نیز اضافه می گردد.
برای گرفتن ویزای تحصیلی و تحصیل در كالج های كانادا شرایط سنی وجود ندارد. شما در هر سنی می توانید تصمیم به ادامه تحصیل در كالج های كانادا بگیرید. اما با افزایش سن شما باید بتوانید برای دریافت ویزای تحصیلی افیسر را قانع كنید كه بعد از پایان تحصیل در کانادا قصد بازگشت به كشور خود را دارید.

برای گرفتن بهترین تصمیم به جهت مهاجرت به كانادا و تحصیل در كالج های این کشور (مهاجرت تحصیلی) با مشاوران موسسه افق تماس بگیرید. مشاوران زبده شرکت افق بهترین تصمیم را به منظور بهره مندی از کلیه مزایا و ویژگی های مهاجرت کانادا با شما در میان خواهند گذاشت.

كسی كه به عنوان همراه فرد متقاضی تحصیل، قصد مهاجرت به كانادا را دارد می تواند از طریق ویزای كار در كانادا یا ویزای مولتی كانادا اقدام كند. فرزندان این فرد هم می توانند در مدارس كانادا به صورت رایگان تحصیل كنند. در نهایت بسته به استانی كه در كالج آن مشغول به تحصیل هستید می توانید برای اخذ ویزای اقامت كانادا اقدام كنید. از این رو در انتخاب استان و کالج بیشترین اعمال دقت می بایست صورت بگیرد.

نام برخی از كالج های كشور كانادا را برای استفاده به منظور مهاجرت سریع کانادا را در زیر مشاهده می کنید:

 

Algonquin College

Algonquin College

Cambrian College

Canadore College

CDI College

Centennial College

Champlain Colleg-Lennoxville

College Dawson

Conestoga College

Fanshawe College

Fleming College

Georgian College

Heritage College

Herzing College

Humber College

John Abbott College

Lambton College

Lasalle College

Macdonald College

Montreal College

Niagara College

Seneca College

TAV College

Vanier College