مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل در مقطع دکتری مدیریت کسب و کار (DBA)

یکی از روش های پرطرفدار مهاجرتی کانادا که در نهایت به اقامت دائم کانادا منجر میشود، مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل دکتری در کانادا (PhD Study in Canada) است. با توجه به مزایای تحصیل در دانشگاه های کانادا بسیاری از ایرانیان نیز متقاضی مهاجرت به کانادا و تحصیل در این کشور هستند. اگر شما نیز قصد دارید در سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ به کانادا مهاجرت کرده و در بهترین دانشگاه های کانادا مشغول به تحصیل شوید با ما همراه باشید.

دلایل مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل و تحصیل در مقطع دکتری (PhD) در کانادا

سوالی که ذهن بسیاری از ایرانیان متقاضی مهاجرت و اقامت در کانادا را به خود مشغول کرده، این است که چرا کانادا بهترین انتخاب برای ادامه تحصیل میباشد. در پاسخ این سوال باید بگوییم دلایل متعددی برای مهاجرت تحصیلی کانادا وجود دارد که برخی از آنها عبارتند از:

 • ایجاد رزومه درخشان و قوی برای خود
 • تقویت مهارت های زبان متقاضیان مهاجرت تحصیلی کانادا
 • کسب تجربه های جدید در کشوری دیگر
 • آشنایی با فرهنگ های گوناگون
 • تضمین آینده شغلی و مالی دانشجویان بین المللی
 • بهره مندی از بورسیه های تحصیلی، فول فاندهای تحصیلی و اسکالرشیپ های تحصیلی در کانادا و …
 • دریافت اقامت دائم کانادا

شرایط تحصیل در کانادا برای مقطع دکترا مدیریت کسب و کار (DBA)

آن دسته از مدیران و دانشجویان فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار (MBA) که قصد دارند گامی در جهت موفقیت هرچه بیشتر خود بردارند، بهترین پیشنهاد برای آنها مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل در مقطع دکترا در کانادا است. این افراد با دارا بودن شرایط زیر میتوانند برای تحصیل (Doctor of Business Administration) در کانادا اقدام کنند:

 • متقاضیان تحصیل دکترا DBA در کانادا ابتدا باید در آزمون GMAT که در کشور کانادا برگزار میشود، شرکت کنند. نمره قبولی در این آزمون را اخذ نمایند. کسب حداقل نمره ۵۵۰ برای موفقیت در این آزمون لازم و ضروری است.

 • یکی دیگر از مدارک و شرایط لازم برای دانشجویان بین المللی که قصد اپلای دکتری به کانادا را دارند داشتن مدرک زبان بین المللی میباشد. این افراد میتوانند با ارائه حداقل نمره IELTS 6.5 برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا یا استادی پرمیت کانادا (Study Permit) اقدام کنند. همچنین ارائه مدرک زبان تافل (TOEFL) با حداقل نمره ۹۰ نیز قابل قبول است.

 • کسب حداقل معدل کارشناسی ارشد ۳ از ۴ (در کشور کانادا معدل دانشجویان با معیار CGPA ارزیابی میشود. متقاضیان تحصیل دکتری در کانادا باید بتوانند بر اساس این معیار حداقل معدل ۳ را دریافت کنند تا واجد تحصیل مدیریت کسب و کار در مقطع دکتری شوند).

 • برای مهاجرت دکتری DBA به کانادا متقاضیان باید دارای مدرک فوق لیسانس در رشته مدیریت کسب و کار و یا سایر رشته های مرتبط با MBA باشند.
 • مدیران و کارشناسانی که قصد دارند برای مهاجرت تحصیلی به کانادا در رشته مدیریت کسب و کار (DBA) اقدام کنند. باید دارای حداقل ۵ سال سابقه کاری مدیریت معتبر در کشور خود باشند. یا اینکه حداقل ۵ سال سابقه تدریس در رشته های مدیریتی در دانشگاه های معتبر داخلی و یا خارجی را داشته باشند.

university students are studying library together concept teamwork preparation 207634 309 300x200 - تحصیل دکتری مدیریت کسب و کار | مهاجرت کانادا | انواع بورسیه تحصیلی

بهترین دانشگاه کانادا برای مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل در رشته مدیریت کسب و کار در کانادا

شناخت بهترین دانشگاه های کانادا برای رشته های مدیریتی و بیزینسی برای افرادی که قصد تحصیل در این رشته ها در مقطع دکتری را دارند بسیار حائز اهمیت است. برای اطلاع از این دانشگاه ها با ما همراه باشید:

 • دانشگاه کانادا وست یا (University Canada West) 
 • دانشگاه اچ ای سی مونترال (HEC Montreal University)
 • دانشگاه روتمن (Rotman University)
 • دانشگاه البرتا (University of Alberta)
 • دانشگاه رویال رودز (Royal Roads University) و …

لازم به ذکر است در دانشگاه UCW مدرک GMAT جز الزامات پذیرش نمیباشد. به همین دلیل بسیاری از متقاضیان تحصیل دی بی ای در کانادا خواستار تحصیل در این دانشگاه هستند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با دانشگاه UCW میتوانید به مطالعه مقاله مربوطه در سایت گروه بین المللی مهاجرتی و کاریابی افق (ofoghint.com) بپردازید.

انواع بورسیه و اسکالرشیپ های تحصیلی در کانادا برای دانشجویان بین المللی دکتری

همانطور که میدانید تحصیل رایگان در کانادا وجود ندارد. اما در صورتی که دانشجویان اینترنشنال موفق به اخذ بورسیه یا فاند های تحصیلی در کانادا شوند. میتوانند از کمک هزینه های تحصیلی بهره مند شده و شهریه کمی به دانشگاه های کانادا پرداخت کنند. انواع بورسیه های تحصیلی در کانادا ۲۰۲۰ که به دانشجویان دکتری اعطا میگردد به شرح زیر است:

 • Vanier Canada Graduate Scholarships: دانشجویان دکتری که در رشته های فنی و مهندسی، علوم طبیعی، علوم اجتماعی و … در کانادا مشغول به تحصیل باشند با بهره گیری از این اسکالرشیپ میتوانند سالانه مبلغ ۵۰۰۰۰ دلار کانادا از دانشگاه به عنوان کمک هزینه دریافت کنند.

 • Pierre Elliott Trudeau Foundation: دانشجویان بین المللی که در رشته های علوم انسانی و یا علوم اجتماعی در مقطع دکتری در کانادا مشغول به تحصیل هستند. میتوانند از ۲۰۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰ دلار کانادا به صورت سالانه فاند تحصیلی دریافت کنند.

 • Four Year Doctoral Fellowship: این بورسیه تحصیلی مختص دانشجویان دکتری دانشگاه بریتیش کلمبیا بوده و افرادی که موفق به دریافت این فلوشیپ شوند میتوانند از تحصیل رایگان در کانادا بهره مند شوند. مبلغ فلوشیپ فوق ۱۸۲۰۰ دلار کانادا در سال است.

 • Ontario Graduate Scholarship: دانشجویان دکتری که در دانشگاه انتاریو مشغول به تحصیل هستند. قادر خواهند بود با دریافت ۱۵۰۰۰ دلار کانادا سالانه از این نوع اسکالرشیپ استفاده کنند.

لازم به ذکر است در حال حاضر با توجه به شیوع همه گیر ویروس کرونا بیشتر دانشگاه های کانادا شرایط بسیار خوبی را برای دانشجویان بین المللی فراهم کرده اند. دانشجویانی که موفق به مهاجرت کانادا و تحصیل در کانادا در زمان بحران کرونا شوند. میتوانند از فاندها و اسکالرشیپ های بسیار خوب (کمک هزینه تحصیلی) دانشگاه های این کشور بهره مند شوند. پس فرصت استثنائی تحصیل در کانادا را از دست ندهید و هم اکنون برای مهاجرت و اقامت سریع کانادا ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ و حتی ۲۰۲۳ اقدام کنید.

بورسیه و اسکالرشیپ های مخصوص دانشجویان دکتری رشته مدیریت کسب و کار در کانادا (DBA)

دانشجویان بین المللی دکتری که در رشته مدیریت کسب و کار (ام بی ای یا MBA) در کانادا مشغول به تحصیل باشند میتوانند با داشتن شرایط خاصی از بورسیه های تحصیلی مربوط به خود بهره مند شوند. کمک هزینه های تحصیلی برای دانشجویان دکترا ام بی ای به شرح زیر است:

 • Ontario Graduate Scholarships 
 • University of Waterloo Graduate Scholarship
 • Central Sector Scheme of National Overseas Scholarship for SC etc. candidates
 • Go Clean Scholarship

young girl student smiling against university cute girl student holds folders notebooks hands learning education 101969 614 300x200 - تحصیل دکتری مدیریت کسب و کار | مهاجرت کانادا | انواع بورسیه تحصیلی

خدمات مهاجرتی موسسه افق برای ایرانیان متقاضی تحصیل دکتری در کانادا

گروه بین الملل افق با داشتن کادری مجرب از وکلا و مشاوران زبده در امور مهاجرتی کانادا آماده خدمت رسانی به شما عزیزانی است. که قصد مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل و اقامت در کانادا یا استادی پلن کانادا (Study Plan Canada) را دارید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با تحصیل در رشته مدیریت در کانادا، بهترین رشته مدیریت برای مهاجرت به کانادا ۲۰۲۰، مهاجرت کانادا افق، شرایط تحصیل در رشته های مدیریتی در کانادا، اقامت دانشجویان دکتری در کانادا و … با دفتر افق به شماره ۳۱۰۷۱-۰۵۱ تماس حاصل فرمایید. پاسخگوی شما خواهیم بود.

برای اطلاع از شرایط خود برای مهاجرت تحصیلی به کانادا و تشکیل پرونده های تحصیلی کانادا میتوانید به سایت افق مراجعه کرده و به تکمیل فرم ارزیابی رایگان مهاجرت و اقامت کانادا بپردازید. و از واجد شرایط بودن خود برای مهاجرت سریع و تضمینی به کانادا مطلع شوید. پس از آن قادر خواهید بود برای رزرو وقت مشاوره حضوری و یا آنلاین با وکیل مهاجرت به کانادا در موسسه مهاجرتی اقامتی افق اقدام کنید. همراهی گروه افق با شما واقعیتی باورکردنی است.