آیا امکان مهاجرت تحصیلی به کانادا در مقطع دکتری وجود دارد؟

بله، دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در کانادا در مقطع دکتری (Study in Canada for a PhD) را دارند، میتوانند از طریق اخذ ویزای تحصیلی کانادا به کشور کانادا مهاجرت کنند. شرایط سنی برای تحصیل دکترا در کانادا با مقطع تحصیلی که قصد تحصیل در آن را دارید، نامه پذیرش از دانشگاه ها و کالج های کانادا، مدرک زبان بین المللی، نامه تمکن مالی و … از جمله شرایط لازم برای اخذ ویزای تحصیلی دانشجویی کانادا میباشد. افراد متقاضی تحصیل در دانشگاه های کانادا که موفق به دریافت ویزای تحصیلی کانادا می شوند. امکان تحصیل در کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا برای آنها محیا می گردد.

چنانچه قصد مهاجرت به کانادا در مقطع دکترا از طریق تحصیل در دانشگاه های کانادا ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ و حتی سال های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ را در فکر خود دارید ابتدا لازم است شرایط شما توسط وکیل رسمی مهاجرت به کانادا در گروه بین المللی افق مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد. وکلا و مشاوران افق با توجه به تجارب و سوابق درخشانی که در امور مهاجرت تحصیلی به کانادا دارند، قادر خواهند بود به حول و قوه الهی پرونده های تحصیلی موفقی برای شما عزیزان تشکیل دهند.

یکی از مدارک مهم برای اخذ ویزای تحصیلی و دانشجویی نگارش استادی پلن کانادا دقیق و خوب (استادی پلان یا Study Plan یا SOP) میباشد. زیرا با استادی پلنی که به افیسر ارائه می دهید. دلایل خود را برای انتخاب کشورکانادا، رشته تحصیلی و ادامه تحصیل توضیح داده و اگر قانع کننده،کامل و درست باشد، شانس دریافت ویزای تحصیلی کانادا شما افزایش می یابد. تیم مهاجرتی و اقامتی کانادا افق تمامی نکات مهم در مورد نگارش SOP را به کلاینت های خود آموزش داده و استادی پلن نوشته شده توسط آنها را به دقت مطالعه شده و در صورت نیاز، تغییراتی را در آن اعمال میکند. و در صورت تایید نهایی توسط وکیل ICCRC مهاجرت به کانادا همراه با سایر مدارک به سفارت کانادا جهت بررسی ارسال می گردد.

با گروه بین الملل Canada افق که پیشتاز در زمینه مهاجرت تحصیلی به کانادا میباشد هیچ گونه نگرانی و دغدغه ای از بابت پرونده های تحصیلی خود نداشته باشید. برای امور مهاجرتی تحصیلی و دانشگاه ها و یا کالج های کانادا تا تحصیل همیشگی در کشور کانادا همراه شما هستیم.

چگونه میتوان به اخذ اقامت دائم کانادا از طریق تحصیل در مقطع دکتری پرداخت؟

دانشجویان بین المللی که در مقطع دکتری (PhD in Canada) در کانادا مشغول به تحصیل هستند میتوانند در سال سوم دانشگاه خود برای اخذ اقامت دائم کانادا درخواست دهند. همچنین پس از دریافت اقامت کانادا (PR Card) چنانچه به مدت سه سال در خاک کانادا حضور داشته باشند. قادر خواهند بود در آزمون های شهروندی کانادا شرکت کنند. در صورت موفقیت در این آزمون شهروندی، تابعیت کانادا را اخذ کرده و پاسپورت کانادایی دریافت می کنند.

در صورت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید سایر مقالات موجود در سایت افق (www.ofoghint.com) که در رابطه با روش های اخذ اقامت دائم کانادا ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ میباشد را مطالعه فرمایید. تا روادید اقامت کانادا حضور و همراهی موسسه مهاجرتی اقامتی افق را حس خواهید کرد. در تمام مسیر مهاجرتی کانادا همراهتان خواهیم بود.

آیا امکان تحصیل رایگان در مقطع دکتری وجود دارد؟

به طور کلی میتوان گفت مقوله ای به نام تحصیل رایگان در کانادا وجود ندارد. دانشجویان بین المللی نیز که قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا در مقطع دکتری را دارند، باید هزینه تحصیل خود در دانشگاه های کانادا را بپردازند. اما در صورتی که متقاضیان تحصیل دکتری (PhD) در کانادا بتوانند موفق به اخذ بورسیه تحصیلی، فاند تحصیلی و یا اسکالرشیپ تحصیلی در کانادا (Study Scholarship in Canada) شوند، قادر خواهند بود از تحصیل رایگان در کانادا یا کمک هزینه های تحصیلی کانادا بهره مند شوند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید با دفتر افق به شماره ۳۱۰۷۱-۰۵۱ تماس گرفته و با بهره گیری از مشاوره رایگان تلفنی سوالات خود در این زمینه را از کارشناسان و مشاوران زبده و با تجربه ما دریافت کنید. مهاجرت تحصیلی به کانادا، در کوتاه ترین زمان و با کم ترین هزینه را با همراهی گروه افق تجربه خواهید کرد.

graduation mortarboard top stack books with parchment scroll tied red ribbon 47006 283 1 300x200 - تحصیل دکترا کانادا | مهاجرت تحصیلی کانادا | ویزای دانشجویی کانادا

شهریه دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری برای دانشجویان مهاجر به کانادا چقدر است؟

شهریه دانشگاه های کانادا به عوامل مختلفی از جمله رشته تحصیلی، دانشگاه مورد نظر در کانادا، شهر های کانادا و … بستگی دارد. اما به طور کلی میتوان گفت دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل دکتری (دکترا یا PhD) در کانادا را دارند، باید به طور میانگین سالانه مبلغ ۸۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ دلار کانادا را به عنوان شهریه به دانشگاه پرداخت کنند. که این مقدار شهریه در مقایسه با شهریه دانشگاه های سایر کشورهای انگلیسی زبان بسیار پایین تر است.

آیا دانشجویان دکتری قادر خواهند بود پس از فارغ التحصیلی در دانشگاه های کانادا به عنوان مدرس (استاد دانشگاه) مشغول به کار شوند؟

بله، دانشجویان بین المللی میتوانند پس از پایان تحصیلات خود در کانادا به عنوان استاد در دانشگاه های این کشور مشغول به کار شده و درآمد کسب کنند. میزان حقوق و درآمد این افراد حداقل ۸۷۰۰۰ هزار دلار کانادا در سال است. و در صورتی که سابقه کار آنها افزایش یافته و مهارت بیشتری را کسب نمایند، میتوانند حقوق و درآمد خود را افزایش دهند. که در این صورت میتوان پیش بینی کرد حداقل درآمد مدرسان باتجربه در دانشگاه های کانادا ۱۳۸۰۰۰ دلار کانادا در سال میباشد. برای دریافت اطلاعات و آگاهی بیشتر از شرایط کار در کانادا با دفتر مرکزی افق واقع در شهر مشهد تماس حاصل فرمایید. پاسخ تمام سوالات مهاجرتی خود را در موسسه کاریابی بین الملل افق یا Ofogh International Group خواهید یافت. به ما اطمینان کنید.

آیا دانشجویان دکتری در کانادا اجازه کار در حین تحصیل را دارند؟

اجازه کار در حین تحصیل برای دانشجویان بین المللی با استادی پرمیت (Study Permit) آنها که در اولین فرودگاه کشور مقصد دریافت میکنند، مشخص است. دانشجویان دکتری با دریافت استادی پرمیت کانادا، اجازه ۲۰ ساعت کار در هفته را خواهند داشت.

آیا به دانشجویان دکتری در کانادا برای حقوق تعلق میگیرد؟

بله، دولت کانادا مبلغی را به عنوان حقوق برای دانشجویان مهاجر به کانادا در مقطع دکتری (PhD) در نظر گرفته است. و میتوان گفت دانشجویان متقاضی تحصیل دکتری در کانادا سالانه حدود ۲۴۰۰۰ دلار کانادا حقوق دریافت میکنند. برای اطلاع دقیق از حقوق دانشجویان دکتری در کانادا ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ با ما در ارتباط باشید. وکیل مهاجرت به کانادا در گروه افق از آخرین اخبار و اطلاعات دولت فدرال کانادا و شرایط دانشگاه های این کشور آگاهی کامل داشته و این اطلاعات را در اختیار کلاینت های خود قرار خواهد داد. بهترین ها را از ما درخواست کنید زیرا شما لایق بهترین ها هستید.

 

lecture notes 1098 16270 300x200 - تحصیل دکترا کانادا | مهاجرت تحصیلی کانادا | ویزای دانشجویی کانادا

شرایط لازم برای اخذ پذیرش تحصیل از دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری چیست؟

هر یک از دانشگاه های کانادا (Canadian Universities) شرایط خاصی و جزییات متفاوتی را برای اعطای پذیرش تحصیلی به دانشجویان بین المللی در نظر گرفته است. اما شرایط کلی تمامی دانشگاه های کانادا برای پذیرش تحصیلی با هم مشترک هستند. دارا بودن شرایط زیر برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های کانادا ۲۰۲۱-۲۰۲۰ لازم و ضروری است:

  • دارا بودن معدل خوب (با توجه به دانشگاه های کانادا متفادت است).
  • دارا بودن مدرک زبان بین المللی
  • دارا بودن رزومه قوی
  • دارا بودن سابقه کار مرتبط
  • دارا بودن سابقه تحصیلات و تحقیقات مرتبط با رشته ای که قصد تحصیل ان را در کانادا دارید.

لازم به ذکر است دارا بودن سوابق علمی، کاری، تحصیلی و … همراستا با زمینه کاری و تحقیقی استاد مورد نظر در کانادا، شانس اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های کانادا را به میزان چشمگیری افزایش میدهد. اشاره به این نکته بد نیست که بدانید، برای بعضی از اساتید کانادا ملیت دانشجوی بین المللی نیز بسیار مهم است. برای اطلاع از شرایط خود برای مهاجرت تحصیلی به کانادا میتوانید فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا را بصورت انلاین به منظور مشاهده امتیاز مهاجرتی و یا تحصیلی در سایت افق را تکمیل فرمایید. کارشناسان و مشاوران افق پس از بررسی فرم ها نتیجه ی آن را به اطلاع شما عزیزان خواهند رساند.

آیا برای اپلای دکتری در کانادا محدودیت سنی وجود دارد؟

ایرانیانی که قصد اپلای دکتری به کانادا را داشته باشند تا سن ۴۰ سالگی با داشتن دیگر شرایط لازم شانس اخذ ویزای دانشجویی کانادا و تحصیل در کانادا را خواهند داشت. در نتیجه میتوان گفت محدودیت سنی خاصی برای تحصیل در مقطع دکتری در کشور کانادا وجود ندارد.

با تحصیل در کشوری پیشرفته و جهان اولی مانند کانادا آینده درخشانی برای خود رقم بزنید. تیم مهاجرتی و اقامتی افق افتخار دارد قدمی هر چند کوچک را برای موفقیت شما کلاینت های عزیز بردارد.