تحصیل در سوئد

سوئد یکی از کشورهای برتر در سطح جهانی (آموزش عالی) می باشد و بعضی از علل محبوبیت این کشور وجود مطالعات به طور مستقل است که سبب نیاز به زمان کمتری برای حضور استاد است و همچنین بیشتر تحقیقات و مطالعات به صورت گروهی می باشد. از طرف دیگر تحصیلات عالی در سوئد بر اساس توسعه و نیاز بازار همراه با آزادی انتخاب و مسئولیت می باشد. تعداد دانشجویان بین المللی که در دانشگاه های سوئد ثبت نام می کنند به طور مداوم در حال افزایش است و بیش ازنیمی از آن ها پذیرفته می شوند. بنابراین تحصیل در سوئد می تواند یک گزینه واقعا جذاب باشد.اما تمام جنبه های مالی تحصیل و زندگی در سوئد را نیز باید بررسی کنید.

تحصیل در سوئد

هزینه تحصیل در سوئد

در سوئد دانشجویان که شهروندان اتحادیه اروپا و EEA هستند تحصیل آنها رایگان می باشد و فقط هزینه application fees را باید پرداخت کنند که حدود 100 یورو است و بسته به نوع موسسه متفاوت می باشد.این هزینه به صورت آنلاین پرداخت می شود برای استفاده از این مزیت یک کپی از (شناسنامه – گذرنامه) که شهروندی فرد را نشان دهد باید ارسال گردد.

دانشجویانی که از کشورهای غیر اتحادیه اروپا هستند باید برای تحصیل خود هزینه پرداخت کنند.برای مثال دوره های علوم انسانی و علوم اجتماعی حدود 9.700 یورو در سال  و برنامه های علوم پایه و مهندسی حدود 15000 یورو در سال هزینه دارد و برای رشته های مدیریت و تجارت کسب و کار در سوئد حدود 13,000 یورو در سال  هزینه دارد.

همچنین بخوانید : پذیرش دکترا در آلمان

هزینه زندگی دانشجویی در سوئد:

هزینه زندگی ماهانه برای دانشجویان سوئد اندکی بالاتر از سایر کشورهای اروپایی است به طوری که آنها به طور متوسط 700 تا 1100 یورو در ماه صرف می کنند.

شاید برای شما مفید باشد.  نحوه پذیرش از دانشگاه ها در اتحادیه اروپا سال 2019

میانگین هزینه های زندگی در شهر های دانشجویی در سوئد به شرح ذیل است:

Goteborg و Stockholmد : 1250 یورو در ماه
Linkoping و Lund: حدود 850یورو در ماه
Uppsala: بین 750 و 1200 یورو در ماه

هزینه های اقامت:

یکی از مهمترین هزینه های دانشجویان مسکن است که 40 درصد از هزینه های دانشجویان ماهانه برای مسکن هزینه می شود.
دانشجویانی که تنها زندگی می کنند: 500 یورو در ماه
دانشجویانی که با همسر و فرزندان زندگی می کنند: 600 یورو در ماه
دانشجویانی که در خوابگاه زندگی می کنند : 365 یورو در ماه
اقامت در خوابگاه ها ممکن است کمی مشکل باشد ، زیرا فقط 25 درصد از دانشجویان که سالانه در دانشگاه های سوئد ثبت نام می کنند در محل هایی که توسط دانشگاه ارائه می شود می توانند خوابگاه پیدا کنند.
بر اساس مطالعات اخیر که در حوزه اروپا انجام شده است از مجموع تعداد دانشجویانی که اتاق در خوابگاه های دانشگاه دارند فقط 71 درصد از شرایط آن راضی هستند که البته میانگین رضایت بین المللی 60 درصد است.

هزینه خوراک در سوئد

در سوئد حدود 200 یورو برای غذا در هر ماه هزینه خواهد شد. این رقم بستگی دارد به نوع عادات غذا خوردن شما دارد، اما شما می توانید از گزینه های ارزان قیمت تر مانند محصولات Lidl, Willy’s و سوپرمارکت های حومه شهر استفاده کنید، خوردن غذا در رستوران های سوئد میانگین 8 تا 10 یورو است.

هزینه حمل و نقل:

در سوئد هزینه حمل و نقل عمومی بیشتر برای دانشجویان جهت رفت و آمد به دانشگاه و محل زندگی آن ها خواهد بود که این هزینه برای دانشجویان حدود 40 تا 50 یورو در ماه است.
شما همچنین می توانید از دوچرخه برای رفت و آمد استفاده کنید که حدود 110 یورو می باشد که  از کل دانشجویان در سوئد حدود 27 درصد آنها دوچرخه دارند.

شاید برای شما مفید باشد.  ثبت شرکت در ترکیه

هزینه های اضافی:

کتاب-مجله های پژوهشی و سایر منابع حدود 820 یورو در ماه
فعالیت های اجتماعی حداقل 70 یورو در ماه
بیمه سلامت : از نرخ 30 یورو شروع می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *