تحصیل دانشجویان بین المللی در کانادا

کانادا جز کشورهایی است که مقصد نهایی بسیاری از دانشجویان بین المللی (Study of International Students in Canada) در سراسر دنیا برای تحصیل میباشد. وجود برترین دانشگاه های دنیا در کانادا، کیفیت بالای آموزش، اجازه کار در حین تحصیل و… از جمله عواملی هستند که باعث این امر شده اند. علاوه بر آن تحصیل در کانادا باعث میشود آینده شغلی دانشجو تضمین شده و بتواند به کار در کانادا با کسب درآمدهای بالا بپردازد. با توجه به مزایای ذکر شده اگر شما نیز قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل در کانادا ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ را دارید با ما همراه باشید. در این مقاله قصد داریم به برخی از سوالات متداول کلاینت های عزیز در رابطه با مهاجرت کانادا تحصیلی، ویزای تحصیلی کانادا و… پاسخ دهیم.

آیا بعد از ورود به کانادا و تحصیل در کانادا امکان تغییر رشته و یا دانشگاه وجود دارد؟

دانشجویانی که تصمیم به مهاجرت کانادا از طریق تحصیل و تحصیل در دانشگاه های کانادا میگیرند. در ابتدا باید با داشتن شرایطی از جمله سن مناسب، مدرک زبان، نامه تمکن مالی، پذیرش تحصیلی معتبر از دانشگاه های کانادا و… برای اخذ ویزای تحصیلی دانشجویی کانادا اقدام کنند. یکی دیگر از مهم ترین مدارکی که برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا مورد نیاز است مربوط به نگارش استادی پلن (Study Plan) مناسب میشود. زیرا در نامه استادی پلن شما باید اهداف خود را از تحصیل در کانادا مشخص کرده و علاوه بر آن نام دانشگاه و رشته خود را نیز ذکر کنید. زمانی که بتوانید افیسر را با استادی پلن و سایر مدارک ارائه شده برای تحصیل در کانادا قانع کنید. قادر خواهید بود ویزای تحصیلی کانادا را برای رشته و دانشگاهی مشخص دریافت کنید.

زمانی که دانشجوی متقاضی مهاجرت تحصیلی کانادا وارد اولین فرودگاه کشور مقصد میشود نامه استادی پرمیت (Study Permit) یا مجوز تحصیل در کانادا را از افیسر مربوطه دریافت خواهد کرد. حال اگر دانشجوی بین المللی پس از مهاجرت به کانادا به هر دلیلی تقاضای تغییر رشته تحصیلی یا دانشگاه را داشته باشد. میتواند به پروفایل خود مراجعه کرده و (Designated Learning Institutions) دانشگاه مورد نظر را تغییر دهد. چنین دانشجویی موظف است تغییر انجام شده را به سفارت کانادا اطلاع داده و بدون نیاز به دریافت مجدد استادی پرمیت، به تحصیل در رشته و دانشگاه مورد نظر خود در کانادا بپردازد.

ofogh73 02 300x171 - تحصیل دانشجویان بین المللی در کانادا | مزایای مهاجرت تحصیلی به کانادا

آیا دانشجویان بین المللی قادر خواهند بود در حین تحصیل در کانادا از این کشور خارج شده و مجددا وارد کانادا شوند؟

بله، ویزای تحصیلی کشور کانادا به صورت مولتی بوده و اجازه چندین بار ورود و خروج را به دانشجویان بین المللی میدهد. اما باید توجه داشته باشید برای ورود مجدد به کشور کانادا ویزای تحصیلی دانشجویی شما دارای اعتبار باشد. علاوه بر آن برای ورود مجدد به کانادا شما باید به افیسر نشان دهید تمامی شرایط لازم برای تحصیل در کشور کانادا را دارا بوده و هنوز هم در حال تحصیل در دانشگاه های کانادا هستید. نکته ای که باید به آن توجه کنید مربوط به استادی پرمیت (Study Permit) یا نامه اجازه تحصیل در کانادا است. این نامه به تنهایی به متقاضیان مهاجرت تحصیلی کانادا اجازه ورود به کشور کانادا را نمیدهد. برای مهاجرت کانادا تحصیلی دارا بودن ویزای تحصیل کانادا از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

آیا باتوجه به شیوع ویروس کرونا اجازه کار دانشجویی در حین تحصیل وجود دارد؟

به طور کلی در نامه استادی پرمیتی که به دانشجویان بین المللی متقاضی تحصیل در کانادا اعطا میگردد. معمولا اجاره ۲۰ ساعت کار در هفته حین تحصیل به آنها داده میشود. اما در حال حاضر با توجه به بحران کرونا دولت کانادا به دانشجویانی که در حال تحصیل در رشته های خدمات ضروری کانادا هستند، اجازه کار بدون محدودیت ساعت در حیل تحصیل را میدهد. لیست رشته ها و مشاغل خدمات ضروری کانادا ۲۰۲۰ به شرح زیر است:

 • مشاغل مربوط به حوزه سلامت

 • مشاغل مربوط به حوزه آب آشامیدنی و فاضلاب

 • مشاغل مربوط به حوزه غذا، خواروبار و کشاورزی

 • مشاغل مربوط به حوزه ارتباطات

 • مشاغل مربوط به حوزه فناوری اطلاعات

 • مشاغل مربوط به حوزه برق، نفت و گاز

 • مشاغل مربوط به حوزه حمل و نقل

 • مشاغل مربوط به حوزه ساخت و تولید

 • مشاغل مربوط به حوزه مالی

 • مشاغل مربوط به حوزه امنیت

 • مشاغل دولتی

لازم به ذکر است افزایش ساعات کار مجاز حین تحصیل در کانادا تا پایان ماه اگوست سال ۲۰۲۰ میلادی بوده، و پیش بینی میشود دولت کانادا مجددا برای کنترل اوضاع کرونا طرح فوق را برای دانشجویان بین المللی در کانادا تمدید کند.

ofogh73 04 300x168 - تحصیل دانشجویان بین المللی در کانادا | مزایای مهاجرت تحصیلی به کانادا

مزایای تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین المللی دارای ویزای تحصیلی کانادا چیست؟

مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل در دانشگاه های کانادا مزایای زیادی را برای متقاضیان خود به همراه دارد. که در ادامه به توضیح برخی از آنها خواهیم پرداخت. در نتیجه اگر قصد دارید به کانادا مهاجرت کرده و به تحصیل در این کشور بپردازید با ما همراه باشید.

 • هزینه تحصیل در کانادا نسبت به دیگر کشورهای انگلیسی زبان بسیار پایین تر است.

 • امکان اخذ اقامت دائم کانادا پس از تحصیل در کانادا وجود دارد.

 • دانشجویان بین المللی قادر خواهند بود به کار در حین تحصیل بپردازند.

 • موقعیت ها و فرصت های شغلی بسیار خوبی برای دانشجویان فارغ التحصیل بین المللی در این کشور به منظور کار در کانادا وجود دارد.

 • به همسر دانشجوی مهاجر به کانادا ویزای کار باز کانادا (Open Work Permit) اعطا میگردد که به واسطه ی آن میتواند به کانادا مهاجرت کرده و در این کشور مشغول به کار شود.

 • تحصیل فرزندان این افراد در مدارس کانادا رایگان میگردد (تحصیل فرزندان در مدارس کانادا).

 • امکان استفاده از بورسیه، اسکالرشیپ و یا فاندهای تحصیلی برای دانشجویان واجد شرایط در دانشگاه های کانادا فراهم میشود.

 • متقاضیان مهاجرت تحصیلی کانادا راحت تر میتوانند برای اخذ پاسپورت کانادایی، شهروندی و تابعیت کانادا اقدام کنند. زیرا روزهای تحصیل این افراد در کانادا به عنوان روزهای اقامتشان در این کشور محاسبه میشود.

 • هزینه زندگی در کانادا نسبت به دیگر کشورها پایین تر و مقرون به صرفه تر است.

 • دانشجویان بین المللی برای تحصیل در کانادا میتوانند بدون نیاز به خارج شدن از خاک کانادا به تغییر دانشگاه و یا رشته تحصیلی خود در این کشور بپردازند و…

ofogh73 03 300x200 - تحصیل دانشجویان بین المللی در کانادا | مزایای مهاجرت تحصیلی به کانادا

خدمات مهاجرتی اقامتی گروه افق برای ایرانیان مهاجر به کانادا از طریق تحصیل ۲۰۲۰

گروه مهاجرتی اقامتی افق آماده همکاری با عزیزانی است، که قصد دارند در سالهای ۲۰۲۰، ۲۰۲۱ و حتی سالهای بعد به کانادا مهاجرت کرده و به تحصیل در این کشور بپردازند. وکیل مهاجرت به کانادا در موسسه افق دارای سوابق و تجربه های فراوانی در زمینه های مهاجرت تحصیلی کانادا، اخذ پذیرش از بهترین دانشگاه های کانادا، اخذ ویزای تحصیلی کانادا، مهاجرت سریع به کانادا از طریق تحصیل و… بوده و میتواند مهاجرت و اقامت کانادا را نیز برای شما تضمین کند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد محاسبه آنلاین امتیاز کارآفرینی و رزرو وقت مشاوره تخصصی با وکیل رسمی مهاجرتی کانادا در کاریابی بین الملل افق میتوانید با شماره ۳۱۰۷۱-۰۵۱ تماس حاصل فرمایید. علاوه بر آن قادر خواهید بود به سایت افق به نشانی www.ofoghint.com مراجعه کرده و به تکمیل فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا بپردازید تا شرایط اولیه شما توسط کارشناسان ما مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد. با همراهی گروه افق دیگر تحصیل در کانادا رویا نخواهد بود.