تحصیل در استان نوااسکوشیا برای مهاجرت به کانادا

امروزه تحصیل در کشور پهناور کانادا بیش از پیش مورد علاقه متقاضیان مهاجرت تحصیلی قرار گرفته است و در واقع تبدیل به یک مقصد بین المللی برای تحصیل و مهاجرت تحصیلی شده است. دانشجویان بین المللی به عنوان مهاجران آینده کانادا محسوب می گردند و کانادا قوانین و سیاست های مختلف و متنوعی برای راحتتر شدن فرایند مهاجرت دانشجویان بین المللی ایجاد کرده است. کانادا انتظار دارد هر ساله این میزان مهاجرت را افزایش دهد.

استان نوااسکوشیا (Nova Scotia) به علت داشتن طبیعت زیبا و دارا بودن دانشگاه ها و کالج های فوق العاده مقصد بسیاری از دانشجویان است. یکی از دانشگاه های فوق العاده کانادا که نامش دالهاوزی (University Dalhousie) که دارای کیفیت بالای آموزشی می باشد در این استان قرار دارد و هر ساله دانشجویان زیادی را از سراسر دنیا به خود جذب می کند.

تحصیل در دانشگاه های نوااسکوشیا دارای مزایای فوق العاده ای است که در اینجا به چند مورد آن می پردازیم:

 • کیفیت بالای آموزشی
 • دارای مردمی صمیمی
 • بالا بودن سطح کیفیت زندگی
 • دارای آب و هوای خوب (همانطور که مطلع هستید نوااسکوشیا دارای گرم ترین هوا در کشور کانادا می باشد).

دانشجویان پس از فارغ التحصیلی می توانند از طریق برنامه استانی اقدام به گرفتن اقامت دائم استان کنند و همچنین برنامه Atlantic International Graduate program برای فارغ التحصیلان از دانشگاه بسیار روش مناسبی است زیرا نیاز به سابقه کار نیست. برنامه استانی نوااسکوشیا یکی از محبوب ترین برنامه است و بیشتر هدف این برنامه افرادی است که در این استان برای مهاجرت به کانادا تحصیل کرده اند و فارغ التحصیلان می توانند در این برنامه اپلای کرده تا بتوانند اقامت دائم کانادا را بدست آوردند.

unnamed file 300x129 - تحصیل در استان نوااسکوشیا | مهاجرت تحصیلی به کانادا | مهاجرتی افق

معرفی دانشگاه های استان نوااسکوشیا

دانشگاه دالهاوزی (Dalhousie)

یکی از دانشگاه های دولتی و تحقیقاتی است. در سال ۱۸۱۸ تاسیس شد. این دانشگاه هر ساله تعداد دانشجویان زیادی را برای مهاجرت تحصیل در کانادا به خود جذب می کند.

دانشکده های این دانشگاه عبارتند از:

 • دانشکده کشاورزی
 • دانشکده معماری
 • دانشکده هنر
 • دانشکده آموزش
 • دانشکده داندان پزشکی
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده مدیریت
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده علوم

شهریه این دانشگاه بر اساس رشته و مقطع تحصیلی متفاوت است. شهریه در مقطع کارشناسی به صورت سالانه حدود ۱۹۰۰۰ دلار است ولی شهریه کارشناسی ارشد به صورت سالانه ۲۰۰۰۰ دلار و مقطع دکترا ۲۱۰۰۰ دلار می باشد.

دانشگاه آکیدیا (Acadia)

این دانشگاه در سال ۱۸۳۸ تاسیس شد و یکی از با قدمت ترین دانشگاه ها در کانادا برای تحصیل می باشد و یکی از دانشگاه های دولتی کانادا است. که دانشجویان می توانند بعد از مهاجرت به این کشور در این داشگاه آکیدیا (Acadia) تحصیل کنند. این دانشگاه دارای دانشکده های: دانشکده هنر، دانشکده علوم، دانشکده مطالعات حرفه ای و دانشکده الهیات می باشد. شهریه در این دانشگاه بر اساس رشته متفاوت است. شهریه تخمینی برای مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد حدود ۱۷۰۰۰ دلار در سال است.

دانشگاه Mount Saint Vincent University

دانشگاه Mount Saint Vincent University در سال ۱۸۷۳ در هالیفاکس تاسیس شد. این دانشگاه به اختصار The Mount نام دارد. برای پذیرش شما نیاز به ترجمه مدرک تحصیلی و ریزنمرات مقطع آخر تحصیلی خود و همچنین مدرک زبان، انگیزه نامه، توصیه نامه و تکمیل فرم های پذیرش دارید. شهریه بر اساس نوع رشته تحصیلی متفاوت است ولی به صورت تخمینی شهریه دوره کارشناسی حدود ۱۵۰۰۰ دلار در سال و دوره کارشناسی ارشد و حدود ۱۰۰۰۰ دلار در سال می باشد. حداقل نمره زبان برای پذیرش مهاجرت در تحصیل دانشجویان از این دانشگاه کانادا مدرک آیلتس ۶٫۵ و یا تافل ۹۰ می باشد. این دانشگاه دارای دانشکده های: دانشکده علوم، دانشکده مطالعات تخصصی، دانشکده آموزش می باشد.

دانشگاه Saint Marys University

این دانشگاه یکی از قدیمی ترین دانشگاه ها در کانادا می باشد. این دانشگاه در سال ۱۸۰۲ تاسیس شد و این دانشگاه در هالیفاکس قرار گرفته است. رشته های پرتقاضا در این دانشگاه شیمی و تجارت است و در سطح بین المللی این دانشگاه برای این رشته ها معروف است.

برای پذیرش از این دانشگاه باید هزینه بررسی مدارک به مبلغ ۷۰ دلار پرداخت کنید و حداقل نمره زبان مورد نیاز برای پذیرش ۶٫۵ که در هیچ یک از بخش ها نیابد نمره کمتر از ۶ را داشته باشید. این دانشگاه دارای دانشکده های: دانشکده هنر، دانشکده علوم، دانشکده بازرگانی و Graduate Studies and Research می باشد. شهریه با توجه به رشته متغیر است ولی به صورت تخمینی برای مقطع کارشناسی حدود ۱۵۰۰۰ دلار تا ۱۷۰۰۰ دلار می باشد و برای مقطع کارشناسی ارشد حدود ۱۲۰۰۰ دلار تا ۱۶۰۰۰ دلار می باشد.

دانشگاه Universite Saint–Anne

یکی از تنها دانشگاه های فرانسه زبان در استان نوا اسکوشیا است. این دانشگاه در سال ۱۸۹۰ تاسیس شد. این دانشگاه دارای رشته های مختلف در مقاطع متفاوت کارشناسی، کارشناسی ارشد و مقطع دیپلما می باشد. برای پذیرش تحصیل کانادا در این دانشگاه برای مهاجرت نیاز به مدارک زیر دارید:

 1. ترجمه آخرین مدرک تحصیلی و ریزنمرات
 2. مدرک زبان
 3. انگیزه نامه
 4. توصیه نامه
 5. تکمیل فرم پذیرش

این دانشگاه دارای ۵ پردیس می باشد:

 1. Pointe-de-L’Eglise
 2. Halifax
 3. Tusket
 4. Petit-de-Grat
 5. Sain-Joseph-du-Moine

همچنین دارای دانشکده های: هنر و علوم و همچنین برنامه های تخصصی می باشد.

کالج های استان نوااسکوشیا

 • Nova Scotia Community College

همانطور که مطلع هستید سیستم آموزشی کانادا در سطح بین المللی همواره پیشرو است و همواره دارای رتبه و جایگاه خوبی قرار دارد. فرصت های شغلی و طلایی برای دانشجویان بین المللی آنها را بیشتر ترغیب برای ادامه تحصیل در کانادا کرده است و یکی از روش های مهاجرت سریع کانادا می باشد. وزیر مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا اعلام کرد که همواره دولت کانادا در تلاش است که دانشجویان خارجی زیادی را برای اقامت دائم کانادا انتخاب کنند و همواره در پی تسهیل راه های اقامت دانشجویان بین المللی است.

طبق تحقیقات به عمل آمده افرادی که از طریق مهاجرت تحصیلی به کانادا مهاجرت می کنند در آینده شغل های با درآمدی بالا بدست خواهند آورند و سریع تر جذب بازار کار خواهند شد. مهاجرت تحصیلی به کانادا یکی از روش های ایمن و مهاجرت سریع کانادا می باشد که منجر به اقامت دائم کانادا شده و در واقع شما یک مهاجرت به کانادا با موفقیت خواهید داشت. کار در کانادا پس از فارغ التحصیلی و همچنین در حین تحصیل برای دانشجویان مهیا است و آنها می توانند تجربه کار کانادایی بدست آورند و در حین تحصیل و کار زبان انگلیسی خود را ارتقا دهند.

همواره مشورت با افراد باتجربه در این زمینه به خصوص وکیل مهاجرت به کانادا می توانند مسیر پرپیچ و خم را برای شما هموار کند و شما بتوانید در راه درستی قدم برداشته و با کمترین هزینه به اهدافتان برسید. گروه بین المللی افق با چندین سال سابقه درخشان در امر مهاجرت تحصیلی به کانادا همواره پشتیان و همراه شما خواهد بود. شما می توانید برایراهنمایی بیشتر در این زمنیه با شماره ۰۵۱۳۱۰۷۱ تماس گرفته و از آخرین اخبار مربطو به مهاجرت تحصیلی در کانادا از طریق سایت افق به نشانی اینترنتی www.ofoghint.com مراجعه کنید.

800x445 1 300x167 - تحصیل در استان نوااسکوشیا | مهاجرت تحصیلی به کانادا | مهاجرتی افق