تحصیل در استان زیبای ساسکاچوان

تحصیل در کشور زیبای کانادا می تواند یک دریچه ای رو به موفقیت برای هر فردی باشد اگر می خواهید برای ادامه تحصیل به کانادا سفر کنید باید ابتدا دانشگاه هدفتون را مشخص کنید و برای رسیدن به اهدافتون برنامه ریزی کنید و برای رسیدن به برنامه ریزی تون تلاش بیشتری کنید. یکی از بهترین دانشگاه هایی که قصد داریم در این مقاله آن را به شما معرفی کنیم دانشگاه استان ساسکاچوان (Saskatchewan) و منیتوبا (Manitoba) کانادا می باشد.

قدم به قدم پیش به سوی موفقیت روید و از تحصیل در یک کشور توسعه یافته لذت ببرید. موسسه بین المللی افق در مورد زمانبندی های اپلای به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید بر طبق برنامه ریزی هاتون جلو بروید. کارشناسان با تجربه موسسه افق در تهیه و آماده کردن رزومه تحصیلی قدم به قدم همراه با شماست زیرا ارائه رزومه و انگیزش نامه قوی و متناسب با رشته تحصیلی در گرفتن پذیرش تحصیلی بسیار موثر است.

استان ساسکاچوان در غرب کانادا قرار دارد و مرکز آن شهر رجینا است و بزرگترین شهر این استان، شهر ساسکاتون است. این استان کمترین نرخ بیکاری را دارد و هزینه های زندگی در این استان کمتر از استان های دیگر است. دو دانشگاهی که مقصد اصلی دانشجویان برای تحصیل می باشد دانشگاه ساسکاچوان و رجینا است که هر ساله دانشجویان زیادی را به خود جلب می کند و این دانشگاه ها دارای رنک جهانی خوبی هستند.

دانشجویان پس از فارغ التحصیلی می توانند از طریق برنامه استانی ساسکاچوان (Saskatchewan Immigrant Nominee Program) و یا اکسپری اینتری برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

از مزایای تحصیل در استان ساسکاچوان کانادا

سیستم آموزشی در استان بسیار قوی است و دارای استانداردهای آموزشی جهانی است و دانشجویان زیادی شهر ساسکاتون و رجینا را برای سکونت و تحصیل انتخاب می کنند و این دو شهر دارای جمعیت کمی می باشد و برای دانشجویانی که علاقمند به سکوت و زندگی در شهر کم جمعیت هستند گزینه ای بسیار مناسب است و همچنین این استان دارای نرخ بیکاری پایینی است.

یکسری از نکات برای دانشجویان بین المللی همیشه مهم است از قبیل: بیمه دانشجویی در استان ساسکاچوان، حمل و نقل در استان ساسکاچوان، اجاره خانه در استان ساسکاچوان و شهریه که در اینجا به آنها خواهیم پرداخت.

شهریه:

هزینه های تحصیل در استان ساسکاچوان کانادا با توجه به رشته و حتی مقطع متفاوت است ولی به صورت تخمینی شهریه دانشگاه بین ۱۷۰۰۰ دلار تا ۲۰۰۰۰ دلار در سال و هزینه کالج بین ۱۰ هزار تا ۱۷۰۰۰ در سال می باشد.

بیمه:

تمامی دانشجویان بین المللی باید قبل از ورود به استان بیمه درمانی را دریافت کنند.

هزینه زندگی:

هزینه زندگی به نوع سبک زندگی هر فردی بستگی دارد ولی به صورت تخمینی این هزینه در ماه  بین ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار میباشد. حتی می توانید کمتر از این مبلغ هم در این استان زندگی کنید.

موسسه بین المللی افق درصدد است که به شما سریعترین و راحترین روش مهاجرتی را پیشنهاد کند و شما را هر چه سریعتر به اهدافتان برساند و با ارائه یک پرونده قوی و کامل به سفارت کانادا ویزای شما دانشجویان عزیز که قصد تحصیل در استان ساسکاچوان کانادا را دارید دریافت کند. همواره وکیل مهاجرت به کانادا در موسسه بین المللی افق با فداکاری و دلسوزی همراه شما خواهد بود تا شما را به اهدفتان برساند.

دانشگاه های استان ساسکاچوان:

دانشگاه ساسکاچوان:

دانشگاه ساسکاچوان (University Saskatchewan) یکی از بزرگترین دانشگاه های استان ساسکاچوان کانادا برای تحصیل است. در ابتدا فقط به عنوان کالج کشاورزی فعالیت می کرد و امروزه دانشکده کشاورزی این دانشگاه در میان بهترین دانشکده های کشاورزی کانادا قرار دارد و همچنین دانشکده پزشکی این دانشگاه نیز در میان دو دانشکده برتر کانادا قرار دارد. این دانشگاه در سال ۱۹۰۷ تاسیس شد و همواره یکی از بزرگترین موسسه آموزشی در استان ساسکاچوان است. دارای رشته های زیست شناسی، کشاورزی، سم شناسی، علوم مهندسی و …

دانشگاه رجینا:

دانشگاه رجینا (University Regina) به عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی شناخته می شود و در شهر زیبا رجینا قرار دارد و دارای رشته های پرستاری، مدیریت بازرگانی، مطالعات بهداشتی، مهندسی سیستم و …

دانشگاه کیپ برتون

دانشگاه کیپ برتون (University Cape Breton) تنها دانشگاه در جزیره کیپ برتون است و در نزدیکی سیدنی قرار دارد. این دانشگاه در سال ۱۹۵۱ تاسیس شد و توانسته در حال حاضر دانشجویان زیادی را به خود جذب کند. شهریه این دانشگاه در مقطع کارشناسی به صورت تخمینی حدود ۱۵۰۰۰ دلار و کارشناسی ارشد و دکترا حدود ۱۸۰۰۰ تا ۲۲۰۰۰ دلار در سال است.

دانشکده های این دانشگاه شامل:

داشنکده هنر

دانشکده آموزش

دانشکده تجارب

دانشکده مهندسی فناوری

دانشکده سلامت

دانشکده علوم

کالج های استان ساسکاچوان کانادا برای تحصیل: 

 • Northlands College
 • Parkland College
 • Saskatchewan Indian Institute of Technologies
 • Saskatchewan Institute of Applied Science and Technology
 • Southeast Regional College
 • St. Andrew’s College
 • St. Thomas More College
 • Carlton Trail Regional College
 • Cumberland College
 • Gabriel Dumont Institute
 • Great Plains College
 • Lakeland College
 • Luther College
 • Lutheran Theological Seminary Saskatoon
 • North West Regional College

 

multiethnic group young cheerful students walking 171337 11709 300x200 - تحصیل استان ساسکاچوان و منیتوبا | اموزش و تحصیل کانادا | دانشجو و کاریابی

تحصیل در استان مانیتوبا کانادا

دانشجویان بین المللی که تمایل به تحصیل در خارج از کشور را دارند باید قبل از آمدن به کشور کانادا ابتدا ویزای تحصیلی دریافت کنند و لازمه اول آن گرفتن پذیرش از مراکز آموزشی کانادا است و پس از آن اقدام به گرفتن ویزا کنند. موسسه بین المللی افق با داشتن تجربه درخشان و موفق در امر پذیرش تحصیلی آماده خدمت رسانی به شما دانشجویان جویای علم است. همواره در گرفتن اخذ پذیرش از دانشگاه های مورد نظر شما نهایت تلاش خود را خواهد کرد و همچنین با دارا بودن نمایندگی از بهترین و معتبرترین دانشگاه های کانادا آماده ارائه بهترین خدمات به شما عزیزان است. خدمت به شما مایه افتخار موسسه بین المللی افق است.

اقتصاد استان مانیتوبا بر اساس جنگلداری، انرژی، حمل و نقل و کشاورزی و گردشگری است. دانشگاه های استان مانیتوبا در رده ۱۰۰ دانشگاه برتر کانادا قراردارند.

تحصیل در این استان مزایای بیشماری دارد از جمله:

 • دانشگاه ها  دارای کیفیت آموزشی بالایی می باشند و به همین علت است که دانشجویان زیادی را به خود جذب کرده است.
 • تحصیل در دانشگاه های این استان دارای هزینه های مقرون به صرفه تری می باشد پس دیگر نگران هزینه های خود نباشید.
 • پس از تحصیل می توانید ویزای کار دریافت کنید که مدت ویزای کار شما به طول مدت تحصیل شما بستگی دارد.
 • دانشجویان پس از اتمام تحصیل می توانند از روش اختصاصی این استان استفاده کنند تا بتوانند اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.
 • مانند ویزای کار پس از تحصیل
 • تجربه کار کانادایی
 • مهاجرت نیروی متخصص

موسسه بین المللی کانادا افق با تجربه عالی در امر اخذ پذیرش تا اقامت دائم همگام شما خواهد بود و با توجه به شرایط شما راههای مهاجرت سریع کانادا که منجر به اقامت کانادا شود را به شما پیشنهاد خواهد داد. دفاتر موسسه بین المللی افق در کانادا آماده هر گونه کمک و خدمات در هنگام ورود به شما به کانادا می باشد و مطمین باشید که خدمات ما در پس از ورود به خاک کانادا همچنان ادامه دارد و ما همچنان تا اخد اقامت دائم کانادا همراه و همگام شما خواهیم بود.

دانشگاه های استان منیتوبا:

دانشگاه وینیپگ

دانشگاه وینیپگ (University Winnipeg) در شهر وینیپگ قرار دارد و در سال ۱۸۷۱ تاسیس شد. این دانشگاه دارای دانشکده های هنر، اقتصاد، آموزش و پرورش، بهداشت کاربردی، علوم و تحصیلات تکمیلی می باشد.

دانشگاه براندون

دانشگاه براندون (University Brandon) در شهر برندون قرار دارد و در سال ۱۸۹۹ تاسیس شد. دانشکده موسیقی این دانشگاه جز برترین های کانادا می باشد. دانشکده های این دانشگاه عبارتند از دانشکده هنر، آموزش، تحصیلات تکمیلی، علوم، موسیقی.

دانشگاه مانیتوبا

یکی از دانشگاه های دولتی این استان دانشگاه مانیتوبا (University Manitoba) می باشد و در شهر زیبای وینیپگ قرار دارد. این دانشگاه در سال ۱۸۷۷ تاسیس شد و دارای سه پردیس باناتاین، پردیس فورت گاری، ویلیام نوری. واقع یکی از اولین دانشگاه ها در غرب کانادا بوده است.

برای پذیرش از این دانشگاه نیاز به ترجمه مدارک مقطع پیشین تحصیلی خود، توصیه نامه، رزومه، انگیزه نامه، و نمره زبان انگلیسی (آیلتس ۶٫۵) دارید.

کالج های استان مانیتوبا: 

 • Assiniboine community college
 • Booth university college
 • Manitoba institute of trades and technology
 • Red river college of applied arts, science and technology

two beautiful couples read books spend time together 85574 1539 300x200 - تحصیل استان ساسکاچوان و منیتوبا | اموزش و تحصیل کانادا | دانشجو و کاریابی