تاثیر ویروس کرونا در مهاجرت به کانادا

همانطور که میدانید تاثیر ویروس کرونا (Covid-19) باعث بروز آینده ای نامشخص در تمام جهان و حتی مهاجرت به کانادا گردیده است. اما تنها چیزی که بسیار واضح و مشخص است نیاز کشور کانادا به جذب مهاجران و متقاضیان مهاجرت و اقامت کانادا در دوران پساکرونا میباشد. در حال حاضر مهم ترین نگرانی و دغدغه متقاضیان مهاجرت به کانادا مربوط به تاثیر کرونا بر روند مهاجرتی کانادا است. به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مقاله به بررسی تاثیر ویروس کرونا بر مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا بپردازیم. با ما همراه باشید.

دلایل نیاز دولت کانادا به ورود مهاجران به این کشور پس از پایان یافتن بحران کرونا

میتوان حدس زد دولت کانادا پس از پایان بحران ویروس کرونا، به ارائه روش های مهاجرتی اقامتی گوناگونی برای مهاجرت سریع و آسان به کانادا و روادید اقامت دائم کانادا خواهد پرداخت. از جمله مهم ترین دلایل این امر میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کانادا به دنبال بهبود و ترمیم وضعیت اقتصادی خود میباشد. یکی از اصلی ترین مواردی که به این موضوع کمک خواهد کرد، ورود مهاجران به کشور کانادا است. درنتیجه میتوان پیش بینی کرد پس از بحران کرونا مهاجرت به کانادا با افزایشی چند برابری همراه خواهد بود.

  • از دیگر عواملی که باعث افزایش مهاجرت به کانادا در دوران بحران کرونا خواهد شد. وجود جمعیت پیر در کانادا و نرخ زاد ولد پایین در این کشور میباشد. به همین دلیل دولت کانادا در صدد است با ارائه بهترین خدمات به افراد مهاجر به کانادا، نرخ مهاجرت به کشور خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

  • به دلیل عملکرد خوبی که افراد مهاجر به کانادا در نوآوری و رشد اقتصادی این کشور دارند، پس از پشت سر گذاشتن بحران کرونا میتوان حدس زد مهاجرت کاری به کانادا و کار در کانادا، مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری و کارافرینی، مهاجرت خوداشتغالی به کانادا و … رونق بهتری پیدا کنند.

ofogh108 02 300x209 - تاثیر کرونا بر مهاجرت به کانادا | روش مهاجرت به کانادا در زمان بحران کرونا

دلیل افزایش علاقه مندی و تاثیر مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم در زمان ویروس کرونا

حتی در زمان بحران کرونا نیز افراد زیادی متقاضی مهاجرت به کانادا و روادید اقامت دائم کانادا هستند. زیرا آنها معتقدند کشور کانادا نسبت به دیگر کشورها متحمل آسیب های اقتصادی کمتری شده است. درنتیجه این افراد میتوانند، با مهاجرت سریع به کانادا و کار در کانادا آینده بهتری را حتی در زمان پاندمی کرونا برای خود رقم بزنند. بنابراین با توجه به اینکه آینده مهاجرت به کانادا تا زمانی که ویروس کرونا بر سلامت مردم تاثیرگذار باشد، مهبم است. اما نگرش های مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا همچنان مثبت می باشد.

اعلام برنامه های آینده مهاجرتی اقامتی کانادا توسط دولت کانادا در سال ۲۰۲۰

طبق بیانیه های اعلام شده از سوی دولت کانادا این کشور در اول نوامبر ۲۰۲۰ میلادی به ارائه برنامه های مهاجرتی اقامتی ۲۰۲۱-۲۰۲۳ خواهد پرداخت. بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به کانادا، مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل در کانادا، مهاجرت کاری به کانادا و کار در کانادا، سرمایه گذاری در کانادا، مهاجرت استانی به کانادا (PNP)، ثبت شرکت در کانادا و … را دارند. از هم اکنون در انتظار برنامه های جدید مهاجرتی اقامتی کانادا هستند.

مهاجرت تحصیلی به کانادا بهترین روش مهاجرتی کانادا در زمان بحران کرونا

در حال حاضر اصلی ترین سوال افرادی که متقاضی مهاجرت به کانادا و اقامت در این کشور هستند، این است که بهترین روش مهاجرتی کانادا در زمان ویروس کرونا کدام است. در پاسخ باید بگوییم مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل در دانشگاه های کانادا یکی از سریع ترین، کم هزینه ترین و بهترین روش های مهاجرتی کانادا به حساب می آید.

همانطور که در دیگر مقالات موجود در سایت افق www.ofoghint.com به طور کامل در مورد دو مرحله ای شدن ویزای تحصیلی کانادا توضیح دادیم. در این قسمت نیز به برخی دیگر از مزایای ویزای تحصیلی دانشجویی دو مرحله ای کانادا خواهیم پرداخت. دانشجویان متقاضی مهاجرت کانادا تحصیلی میتوانند با دارا بودن شرایط مناسب مانند سن، مدرک زبان بین المللی، نامه تمکن مالی، نامه پذیرش از دانشگاه های کانادا، نامه استادی پلن و … نسبت به تشکیل پرونده مهاجرتی کانادا اقدام کنند.

چنانچه سفارت کانادا با پرونده آنها موافقت نماید قادر خواهند بود ویزای تحصیلی خود را دریافت کرده و واجد شرایط مهاجرت به کانادا و تحصیل در این کشور میشوند. به طور کلی میتوان گفت بحران ویروس کرونا تاثیر بسیار مثبتی در روند بررسی پرونده های تحصیلی مهاجرت کانادا داشته است. زیرا افیسر مربوطه با سخت گیری کمتری نسبت به اعطای ویزای دانشجویی کانادا اقدام مینماید. علاوه بر آن دانشجویان بین المللی قادرند از فاندهای تحصیلی، اسکالرشیپ های تحصیلی و کمک هزینه های بسیار خوبی که دانشگاه های کانادا در اختیار آنها قرار میدهد استفاده نمایند.

ofogh108 04 300x200 - تاثیر کرونا بر مهاجرت به کانادا | روش مهاجرت به کانادا در زمان بحران کرونا

دو مرحله ای شدن ویزای تحصیلی کانادا

در صورتی که متقاضی مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل در دانشگاه های کانادا هستید. باید بدانید دو مرحله ای شدن ویزای تحصیلی کانادا ۲۰۲۰ به چه معناست. برای اطلاع از این موضوع با ما همراه باشید.

  • چنانچه متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا موفق به دریافت ویزای تحصیلی اولیه کانادا شوند. میتوانند در کلاس های مجازی شرکت کرده و تحصیل آنلاین خود را آغاز نمایند. لازم به ذکر است این افراد نباید هیچ گونه نگرانی از بابت تاثیر ویروس کرونا در مهاجرت کانادا برای اجازه کار بعد از تحصیل نیز داشته باشند. زیرا در صورتی که ۵۰% از تحصیلات خود را به صورت حضوری در دانشگاه های کانادا بگذرانند. میتوانند بدون کاهش زمان PGWP به کار در کانادا بپردازند. برای دریافت اطلاعات دقیق تر در این باره مقاله مهاجرت تحصیلی به کانادا در زمان کرونا و اجازه کار بعد از تحصیل در کانادا را در سایت افق مطالعه فرمایید.

  • مرحله دوم ویزای تحصیلی کانادا تنها برای بررسی واجد شرایط بودن افراد و انجام بایومتریک (انگشت نگاری) در دفاتر وک سفارت کانادا میباشد. پس میتوان نتیجه گرفت اخذ ویزای تحصیلی اولیه کانادا تا حدودی به معنای اتمام کار میباشد.

خدمات مهاجرتی اقامتی افق برای متقاضیان مهاجرت به کانادا در زمان بحران کرونا

چنانچه قصد دارید در زمان بحران کرونا به کانادا مهاجرت کرده و به اقامت دائم کانادا نیز دست یابید. بهترین انتخاب برای شما موسسه مهاجرتی اقامتی افق میباشد. زیرا وکیل مهاجرت به کانادا در گروه افق عضو رسمی ICCRC کانادا بوده، و اشراف کاملی به قوانین وضع شده در زمان پاندمی کرونا دارد. در نتیجه میتواند مهاجرتی سریع و فوری به کانادا را برای کلاینت های خود تضمین نماید.

برای اطلاع از شرایط اولیه خود برای مهاجرت سریع به کانادا و روادید اقامت کانادا در زمان شیوع ویروس کرونا (Covid-19)، میتوانید با مراجعه به سایت افق به صورت کاملا رایگان به تکمیل فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا بپردازید. مشاوران و کارشناسان افق فرم های تکمیل شده توسط شما عزیزان را به دقت مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهند. نتیجه آن را طی ۴۸ ساعت کاری و از طریق ایمیل به اطلاعتان خواهند رساند. با همراهی گروه افق دیگر بحران کرونا تهدیدی برای مهاجرت به کانادا به حساب نمی آید.