بورسیه های تحصیلی فول فاند مقاطع تحصیلی مختلف برای دانشجویان بین المللی

اسکولارشیپ و فول فاند مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا

در این مقاله لیست کاملی از بورسیه های تحصیلی فول فاند مخصوص دانشجویان بین المللی آماده کرده ایم که به شما دید خوبی از فرصت های بورسیه تحصیلی می دهد.

 

بورسیه های تحصیلی یا اسکولارشیپ های فول فاند چیست؟

ما بورسیه های فول فاند را به این صورت تعریف می کنیم “بورسیه تحصیلی که حداقل شهریه و هزینه های زندگی شما را پوشش دهد”. توجه داشته باشید که این مورد با بورسیه تحصیلی یا اسکولارشیپ شهریه که فقط هزینه شهریه شما را پوشش می دهد، متفاوت است.

تعدادی از بورسیه های تحصیلی فول فاند برای دانشجویان بین المللی، همچون اغلب بورسیه های دولتی، مزایای اضافی مانند هزینه بلیط هواپیما و برنامه های زبان را نیز پوشش می دهند.

 

آیا تفاوتی بین بورسیه های فول فاند یا Fully Funded و فول راید Full-Ride وجود دارد؟

نه، هر دو به یک معنی می باشند. بورسیه تحصیلی فول فاند به این معنی است که این بورسیه هزینه شهریه، اتاق و غذا برای دانشجویان لیسانس و تمام هزینه شهریه و هزینه های زندگی را برای دانشجویان مقطع ارشد و دکترا پوشش می دهد. اصطلاح فول راید بیشتر برای دانشجویان دوره های کارشناسی به کار می رود اما عملا تفاوتی بین این دو کلمه وجود ندارد.

 

دانشجویان بین المللی چگونه می توانند واجد شرایط دریافت بورسیه های فول فاند شوند؟

شرایط با توجه به بورسیه ها متفاوت است. با این حال، اغلب اسکولارشیپ ها از شما نمره بالا در آزمون های مهارت زبان مانند تافل و آیلتس و GRE برای دانشجویان فوق لیسانس و دکترا خواهند خواست. علاوه بر این، به معدل عالی و توصیه نامه های خوب نیاز دارید.

باید به این موضوع توجه داشته باشید که تنها تعدادی از دانشجویان بین المللی که تمامی این معیارها را داشته باشند واجد شرایط دریافت بورسیه های فول فاند می شوند. معمولا تعداد دانشجویان شایسته بیشتر از تعداد جایگاه های در نظر گرفته شده است، بنابراین لازم است برای چندین بورسیه فول فاند درخواست دهید تا شانس خود برای اخذ یکی از آنها را افزایش دهید.

 

در ادامه تعدادی از بورسیه های تحصیلی فول فاند تاپ معرفی می شود:

  • بورسیه تحصیلی دانشگاه هاروارد

میزان بورسیه برای دانشجویان ارشد و دکترا تمام شهریه و هزینه های زندگی را پوشش می دهد.

دانشگاه هاروارد واقع در ماساچوست و تاسیس شده در سال 1636 به عنوان یکی از محبوبترین دانشگاه های دنیا شناخته شده که تاکنون 8 رئیس جمهور و 12 برنده جایزه نوبل را پرورش داده است.

دانشجویان دکترا فول تایم در مقطع تحصیلات تکمیلی رشته های هنر، بورسیه تحصیلی کاملی از دانشگاه هاروارد دریافت می کنند که شامل هزینه های زندگی، بیمه سلامت و سایر مزایا برای مدت 5 سال است. دانشجویانی که تمایل به ادامه تحصیل در مقطع ارشد یا دکترا دارند می توانند برای فاند به شکل دستیار پژوهش و تدریس درخواست دهند که هزینه شهریه و زندگی آنها را پوشش می دهد و گزینه ای عالی برای دانشجویان بین المللی است که می خواهند در دانشگاه هاروارد ادامه تحصیل دهند.

 

  • بورسیه تحصیلی دانشگاه ییل Yale

میزان بورسیه برای مقطع دکترا شامل شهریه کامل و پوشش بیمه سلامت می باشد.

دانشگاه Yale، یک دانشگاه خصوصی تحقیقاتی آیوی لیگ در New Haven, Connecticut آمریکاست. در سال 1701 تاسیس شد و سومین موسسه آموزشی قدیمی در ایالات متحده است. بیش از 11000 دانشجو و 12 دانشکده دارد.

دانشکده تحصیلات تکمیلی هنر و علوم به اغلب متقاضیان دکترا بورسیه تحصیلی ارائه می دهد. کمک هزینه تحصیلی دانشگاه ییل معمولاً به دانشجویان دوره اول و دوم دکترا اعطا می شود، زیرا بورسیه آموزشی یا دستیار پژوهشی اغلب در سال های بعد ارائه می شود. این کمک هزینه تحصیلی کامل و هزینه های اولیه بهداشت را پوشش می دهد.

 

  • بورسیه تحصیلی دانشگاه پرینستون

میزان اسکولارشیپ برای لیسانس حداکثر هزینه شهریه و اقامتگاه و میزان اسکولارشیپ برای ارشد و دکترا هزینه شهریه و زندگی را پوشش می دهد.

دانشگاه پرینستون، دانشگاه تحقیقاتی خصوصی آیوی لیگ، یکی از محبوبترین دانشگاه ها در آمریکا ست که در پرینستون نیوجرسی واقع شده و به عنوان یکی از 20 دانشگاه تاپ جهان شناخته شده است.

دانشگاه پرینستون متعهد شده تحصیلات در مقاطع بالاتر را در دسترس تمامی دانشجویان از سراسر جهان قرار دهد. در حقیقت، دانشگاه کمک های مالی را بر مبنای نیاز به دانشجویان بین المللی به همان شیوه ای ارائه می دهد که به دانشجویان بومی ارائه می دهد. با این روش، تمامی متقاضیان احتمالا قادر خواهند بود در پرینستون علیرغم شرایط مالی خود، ادامه تحصیل دهند.

این بورسیه فول فاند در پرینستون معمولا تمامی حمایت های مالی را از طریق تحصیل ارائه می دهد. کمک هزینه در هر بخش متفاوت است اما دانشجویان دکترا که کمک های مالی بهتری دریافت می کنند احتمال بیشتری دارد تا بتوانند در این دوره ها ثبت نام کنند.

دانشجویان تحصیلات تکمیلی ممکن است واجد شرایط دستیار آموزش شوند که نوعی از بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در مقطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه پرینستون است. این موقعیت ها از دستیار آموزش تا آزمایشگاه دسته بندی شده اند. دانشکده ها هر ترم، دستیاران را با توجه به تعداد ساعات معین شده توسط دانشجو و نیازهای هر دپارتمان انتخاب می کنند.

 

  • بورسیه تحصیلی دانشگاه Duke

میزان اسکولارشیپ برای مقطع لیسانس: شهریه کامل، اقامتگاه و سایر هزینه ها

مبلغ اسکولارشیپ برای مقطع ارشد و دکترا: شهریه کامل، بیمه سلامت و کمک هزینه زندگی 5000 دلار

دانشگاه Duke یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی است که در کارولینای شمالی ایالات متحده واقع شده و اواخر قرن نوزدهم تاسیس شد. اگر دانشجوی بین المللی هستید که واجد شرایط دریافت کمک مالی هستید، اسکولارشیپ بین المللی Karsh می تواند به شما کمک کند تا در دانشگاه Duke هزینه تحصیل خود را بپردازید. علاوه بر پرداخت هزینه کامل شهریه، هزینه اتاق و غذا را نیز شامل می شود. همچنین کمک هزینه تحقیقات شما برای 3 ترم تابستان را نیز پرداخت می کند که می تواند رزومه شما را تقویت کند. جدای از مبلغ شهریه، این اسکولارشیپ شامل کمک هزینه، پوشش بیمه درمانی و یک بار پاداش به مبلغ 5000 دلار می باشد.

 

  • دانشگاه MIT

مبلغ اسکولارشیپ برای لیسانس: تمام هزینه شهریه و اقامتگاه

مبلغ اسکولارشیپ برای ارشد و دکترا:  تمام هزینه شهریه و کمک هزینه ماهیانه

موسسه تکنولوژی ماساچوست یا MIT یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی در کمبریج ماساچوست است. این دانشگاه 5 دانشکده و یک کالج دارد که شامل 32 دپارتمان آکادمیک با تاکید بر آموزش فنی، علمی و پژوهشی است.

جهت اپلای برای کمک های مالی بورسیه های تحصیلی دانشجویان بین المللی، باید پروفایلCollege Board’s CSS خود را کامل کنید. علاوه بر این، هیئت مدیره کالج باید اظهارنامه مالیاتی یا صورت‌حساب دستمزد، صورت‌حساب‌های بانکی، سوابق سرمایه‌گذاری، و سوابق درآمد والدین شما را ببیند.

دانشگاه MIT بورسیه های تحصیلی فول فاند زیادی را به دانشجویان ارشد و دکترا از طریق پوزیشن دستیار تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد. این بورسیه تمام هزینه شهریه را پوشش داده و کمک هزینه ماهیانه ای برای دانشجو فراهم می کند. مبلغ بورسیه با توجه به هر برنامه متفاوت خواهد بود.

 

جهت اطلاع از آخرین اخبار مهاجرتی اینستاگرام موسسه مهاجرتی افق ماندگار را دنبال کنید.

 

  • بورسیه یادبود کالج Hendrix Hays

مبلغ اسکولارشیپ برای لیسانس: شهریه کامل، اقامتگاه و سایر هزینه ها

کالج Hendrix در آرکانساس ایالات متحده واقع و در سال 1876 تاسیس شده است. ماموریت این کالج ارائه تجربه منحصربفرد برای دانشجویان خود می باشد که بر تعامل فکری و رشد شخصی بیش از آموزش حرفه ای تاکید دارند.

 

  • بورسیه تحصیلی دانشگاه Barry

مبلغ بورسیه برای لیسانس: شهریه کامل، اقامتگاه و سایر هزینه ها

دانشگاه Barry یک دانشگاه خصوصی در میامی فلوریدا ست که در سال 1940 تاسیس شده و دوره های تحصیلی برای مقاطع تحصیلات تکمیلی و لیسانس را در رشته های هنر، علوم، بیزینس، آموزش، پرستاری، روانشناسی و علوم اجتماعی ارائه می دهد. این دانشگاه ساختمان های تاریخی زیادی دارد که به عنوان کلاس و ساختمان های اداری از آن استفاده می شود. این بورسیه تحصیلی چند ساله به دانشجویانی ارائه می شود که هدفشان دنبال کردن علایق آموزشی و توسعه مهارتهای رهبری است. این برنامه، کمک های مالی را به افراد بر مبنای شایستگی ارائه می دهد و می تواند برای تحصیل در خارج از کشور، تبادل فرهنگی، پروژه های تحقیقاتی و سایر تجربیات آموزشی استفاده شود.

 

  • بورسیه دانشگاه استنفورد

مبلغ بورسیه برای لیسانس: شامل تمام شهریه و هزینه اقامتگاه می شود و برای مقاطع ارشد و دکترا شامل تمام شهریه و کمک هزینه زندگی می باشد.

دانشگاه استنفورد یک دانشگاه خصوصی در استنفورد کالیفرنیا است. تعدادی از معروفترین دانشکده های جهان از جمله دانشکده تجارت، مهندسی، حقوق، پزشکی و … در این دانشگاه وجود دارد. در سال 1885 توسط Leland و Jane Stanford در یادبود تنها فرزندشان که در سن 15 سالگی فوت کرد، تاسیس شد.

تعدادی اسکولارشیپ برای دانشجویان بین المللی دانشگاه استنفورد وجود دارد اما اغلب آنها به دانشجویانی اختصاص داده می شود که نیاز مالی خود را نشان دهند. جهت واجد شرایط شدن باید کد SIN یا شماره شناسایی مالیات دهنده را به همراه درخواست پذیرش خود ارسال نمایید. به محض ثبت نام به عنوان یک دانشجوی تمام وقت، از واجد شرایط بودن خود مطلع خواهید شد.

 

  • بورسیه تحصیلی DAAD

میزان بورسیه برای لیسانس شامل تمام شهریه، کمک هزینه ماهیانه 1000 دلار و سایر هزینه ها و برای مقاطع ارشد و دکترا شهریه کامل، کمک هزینه ماهیانه 1400 دلار و سایر هزینه ها را پوشش می دهد.

DAAD یا Deutscher Akademischer Austausch Dienst، سرویس تبادل دانشگاه آلمان است. فرصت هایی برای تحصیل در آلمان برای دانشجویان سراسر جهان فراهم می کند. علاوه بر این، برنامه اسکولارشیپ DAAD جهت تشویق تحرک بین دانشجویان و محققان بین المللی ایجاد شده است تا حمایت های مالی برای مطالعات، فعالیت های تحقیقاتی و دوره های کارآموزی آنها در آلمان فراهم آورد.

بورسیه تحصیلی DAAD برای دانشجویانی در دسترس است که در یکی از دانشگاه های آلمانی که دوره های بین المللی ارائه می دهند، پذیرفته شده باشند. بنابراین اگر دانشجویی هستید که در حال برنامه ریزی برای تحصیل در آلمان هستید، باید برای بورسیه تحصیلی DAAD اقدام کنید.

بورسیه تحصیلی DAAD، بورسیه فول فاند برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد که به دنبال ادامه تحصیل در مقطع لیسانس، ارشد و دکترا یا پست دکترا در آلمان هستند. این بورسیه های تحصیلی برای دانشجویانی ارائه می شود که از نظر تحصیلی ممتاز هستند و می خواهند تحصیلات و تحقیقات خود را به سطح دیگری منتقل کنند. آلمان مکانی عالی جهت تحصیل است اما هزینه های بالا، بسیاری از دانشجویان را منصرف می کند. بورسیه های DAAD می تواند تحصیل شما در آلمان را ممکن سازد.

جهت اطلاع از آخرین اخبار مهاجرتی اینستاگرام موسسه مهاجرتی افق ماندگار را دنبال کنید.

 

  • بورسیه تحصیلی Chevening

مبلغ اسکولارشیپ برای لیسانس، ارشد و دکترا تمام شهریه، کمک هزینه ورود و خروج، هزینه های زندگی، ویزا و کمک هزینه ماهیانه را پوشش می دهد.

بورسیه تحصیلی Chevening یک بورسیه معتبر است که به دانشجویان بین المللی در حال برنامه ریزی برای ادامه تحصیل در انگلستان، اعطا می شود. این بورسیه توسط ادارات وزارت امور خارجه، مشترک المنافع و توسعه تامین می شود و توسط سفارتخانه های بریتانیا در سراسر جهان اداره می شود. جهت اپلای برای بورسیه تحصیلی Chevening، دانشجویان در ابتدا باید یک دوره آموزشی انتخاب کنند. سپس، می توانند یکی از سه برنامه واجد شرایط را انتخاب کنند. هر برنامه 9 تا 12 ماه به طول می انجامد و اوایل پاییز شروع می شود.

این بورسیه به دانشجویان برجسته سراسر دنیا که آرزوی تحصیل یا پژوهش در هر موضوعی در هر دانشگاه انگلستان را دارند، اختصاص داده شده، هزینه های شهریه را کاور و کمک هزینه زندگی را تامین می کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *