بورسیه های تحصیلی دانشگاه های تاپ آمریکا

یکی از فعالیت هایی که گروه مهاجرتی افق ماندگار خود را ملزم به انجامش کرده است، معرفی انواع بورسیه ها، اسکولارشیپ ها و فاندهای مختلف در رشته های متفاوت و انواع کشورها برای دانشجویانی است که قصد ادامه تحصیل در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس، دکترا و پست دکترا را دارند. در این مقاله لیستی از بورسیه های دانشگاه های آمریکا را برای شما آماده کردیم همچنین به شما پیشنهاد می کنیم که از صفحه مهاجرت به آمریکا حتما دیدن کنید تا اطلاعات بیشتری درباره انواع ویزاهای آمریکا و نحوه ثبت نام گرین کارت آمریکا به دست بیاورید.

پس با ما همراه باشید و یا برای دوستانتان که به دنبال این فرصت ها هستند، ارسال کنید تا قبل از ددلاین، بتوانند درخواست خود را در دانشگاه مورد نظرشان ثبت کنند.

 

بورسیه های تحصیلی آمریکا

 • برنامه تحصیلی Fulbright برای دانشجویان خارجی در ایالات متحده آمریکا

این بورسیه مخصوص مقاطع فوق لیسانس و دکترا بوده؛ ددلاین با توجه به رشته تحصیلی متغیر و بین فوریه تا اکتبر هر سال برای سال تحصیلی بعدی خواهد بود. به هیچ عنوان از اقدام برای این بورسیه به صرف ایرانی بودن و ملیت خود دست نکشید، می توانید از طریق نامه نگاری با ارائه دهنده ها یا provider این بورسیه، درخواست بررسی رزومه خود را داشته باشید.

 

 • فلوشیپHubert Humphrey مخصوص دانشجویان بین المللی آمریکا

ددلاین این فلوشیپ، قبل از یک اکتبر هر سال بوده و شروع سال تحصیلی آپریل تا سپتامبر سال بعد خواهد بود. بنابراین به ددلاین ارسال مدارک خود دقت کنید.

 

 • فلوشیپ فول فاند Rotary Peace

این بورسیه برای مقطع کارشناسی ارشد تعریف شده و ددلاین آن 15 می هر سال می باشد؛ شروع دوره تحصیلی سال بعد از آن خواهد بود؛ از طریق این بورسیه می توانید در کشورهای آمریکا، ژاپن، انگلیس، استرالیا، سوئد و اوگاندا تحصیل کنید.

تحصیل در دانشگاه های آمریکا بدون نمره آیلتس امکان پذیر است؟

تعدادی از دانشگاه های آمریکا نیازی به نمره آیلتس ندارند. اما اگر نمره آزمون دیگری مانند دولینگو را داشته باشید یا از دانشگاه کشور خود مدرکی مبنی بر تایید مهارت زبان انگلیسی تان داشته باشید، می توانید بدون نمره آیلتس اپلای کنید.

تمامی اسکولارشیپ های آمریکا که در ادامه عنوان می شوند، کمک هزینه ماهیانه به مبلغ 2000 دلار علاوه بر هزینه شهریه، اجاره خوابگاه، بیمه درمانی و مجوز سفر ارائه می دهند. لیست بورسیه ها یا اسکولارشیپ های آمریکا برای دانشجویان بین المللی به صورت زیر ارائه شده است:

لیست اسکولارشیپ های آمریکا (فول فاند) برای متقاضیان مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا:

بورسیه های دولتی و فاندهای تاپ دولت آمریکا برای دانشجویان بین المللی معمولا تمامی هزینه ها از جمله موارد زیر را پوشش می دهد:

بلیط هواپیما، هزینه محل سکونت، کمک هزینه زندگی، پوشش بیمه درمانی، هزینه شهریه دانشگاه

تمامی این موارد با توجه به بورسیه دانشگاه متفاوت است اما اغلب آنها موارد فوق را پوشش می دهند.

 • Global Undergraduate Exchange Program (Global UGRAD)

شروع دوره آگوست / ژانویه هر سال

تحصیل در آمریکا

 

 • American University Emerging Global Leader Scholarship

شروع دوره آگوست هر سال

تحصیل در آمریکا

 

 • Knight-Hennessy Scholars at Stanford University

شروع دوره پاییز هر سال

تحصیل در آمریکا

 

 • Hubert Humphrey Fellowships در آمریکا برای دانشجویان بین المللی

شروع دوره آپریل- سپتامبر هر سال

تحصیل در آمریکا

 

 • بورسیه تحصیلی دانشگاه استنفورد

تحصیل در آمریکا در مقطع ارشد و دکترا

 

 • بورسیه تحصیلی دانشگاه Yale

این بورسیه تحصیلی فول فاند و برای دانشجویان بین المللی است. این اسکولارشیپ برای مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا ارائه می شود و پرداختی به شما می تواند از چند دلار تا 70.000 دلار در سال متفاوت باشد. میانگین اسکولارشیپ های این دانشگاه 50.000 دلار در سال است.

 

شرایط لازم برای درخواست بورسیه تحصیلی دانشگاه Yale

 • مهارت زبان (تافل اینترنتی 100 یا کاغذی 600 یا کامپیوتری 250)؛ آیلتس 7 یا بالاتر.
 • تمامی کشورها واجد شرایط دریافت این بورسیه هستند.
 • 2 توصیه نامه معتبر
 • 80 دلار هزینه اپلیکیشن یا فرم معافیت از هزینه درخواست یا اپلیکیشن فی
 • نتایج تست استاندارد
 • توصیه مشاور و گزارش مدرسه (شامل ریزنمرات)
 • کارنامه نهایی
 • کارنامه میانه سال

توجه داشته باشید در صورت پذیرفته شدن یا رد درخواست شما، ایمیل دریافت خواهید کرد.

 

 • بورسیه تحصیلی دانشگاه New Haven

این بورسیه به دانشجویان بین المللی و فقط در مقطع فوق لیسانس ارائه می شود. آموزش عملی، فرصت کار، کمک هزینه شهریه تا 75% و دستمزد ساعتی را ارائه خواهند داد.

 

 • بورسیه تحصیلی دانشگاه Memphis

این بورسیه نیز، مخصوص دانشجویان بین المللی، به صورت فول فاند و برای مقاطع لیسانس و فوق لیسانس ارائه می شود. میزان بورسیه های تحصیلی متغیر است و اختلاف هزینه شهریه دانشجویان بین المللی و بومی را پوشش می دهد.

 

 • بورسیه دانشگاه Minnesota

این بورسیه فول فاند و برای دانشجویان بین المللی متقاضی ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ارائه و هزینه شهریه کامل، هزینه های زندگی، سفر و بیمه درمانی را شامل می شود.

 

 • برنامه بورسیه بین المللی AAUW

این بورسیه تحصیلی فول فاند توسط انجمن آمریکایی زنان دانشگاه ارائه می شود. دانشجویان بین المللی از تمامی کشورها واجد شرایط درخواست این بورسیه تحصیلی هستند. فقط برای متقاضیان مقاطع تحصیلات تکمیلی و بالاتر یعنی دکترا و پست داک می باشد که خواهان ادامه تحصیل در رشته های موجود در دانشگاه هستند. برنامه فلوشیپ یا بورسیه AAUW از 18.000 دلار تا 30.000 دلار در سال را پوشش می دهد که مشروط به رعایت استانداردهای دانشگاهی برای تمدید است.

به این معنی که هر دانشگاهی شرایطی را جهت تمدید بورسیه تعیین می کند مثلا دستاوردهای تحصیلی شما بخشی از شرایط تمدید بورسیه است و در صورتی که موفق به حفظ و یا ارتقا نمرات و دستاوردهای تحصیلی خود نشوید، بورسیه مذکور برای شما لغو خواهد شد و باید با هزینه شخصی به تحصیل ادامه دهید. لازم به ذکر است که این شرایط برای تمامی بورسیه ها مصداق دارد. بنابراین پذیرفته شدن در بورسیه تنها شروع مسیر شماست.

 

جهت اطلاع از آخرین اخبار مهاجرتی اینستاگرام موسسه مهاجرتی افق ماندگار را دنبال کنید.

 

 • بورسیه تحصیلی بنیاد ACI

بورسیه تحصیلی بنیاد ACI، بورسیه یا کمک هزینه فول فاند برای دانشجویان بین المللی است. این بورسیه برای مقاطع لیسانس، فوق لیسانس، دکترا و پست داک ارائه می شود. این بورسیه حدود 10.000 تا 15.000 دلار کمک هزینه تحصیلی برای شهریه، خوابگاه، کتاب ها و مواد آموزشی ارائه می دهد.

جهت اطلاع از آخرین اخبار مهاجرتی اینستاگرام موسسه مهاجرتی افق ماندگار را دنبال کنید.

 • بورسیه تحصیلی Onsi Sawiris

برنامه بورسیه تحصیلی Onsi Sawiris یک برنامه فول فاند برای دانشجویان بین المللی مقاطع لیسانس و فوق لیسانس می باشد. این بورسیه تمامی هزینه های شهریه، مجوز اقامت، سفر و بیمه درمان را شامل می شود. دانشگاه های استنفورد، شیکاگو، هاروارد و پنسیلوانیا ارائه دهنده این بورسیه هستند.

گروه مهاجرتی افق ماندگار جهت رفاه حال متقاضیان محترم بورسیه های تحصیلی بسته های متعددی تهیه کرده است، که با عناوین بسته بورسیه های تحصیلی مقدماتی، بسته بورسیه تحصیلی پیشرفته، بسته ایمیل و ارتباط با اساتید دارای فاند، نحوه نوشتن رزومه/ SOP یا انگیزه نامه جهت اخذ بورسیه های تحصیلی یا اسکولارشیپ، افزایش نمره زبان آزمون آیلتس تا یک نمره فقط در یک جلسه، در وبسایت ما ارائه شده اند.

می توانید با دریافت هر یک از این بورسیه ها، صدها دلار در هزینه های مهاجرت خود صرفه جویی کنید. در صورت داشتن هر گونه سوالی با شماره 05131071 تماس بگیرید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *