مهاجرت تحصیلی در دانشگاه های کانادا

یکی از محبوب ترین روش های مهاجرتی برای بورسیه تحصیلی کانادا (Canadian Scholarship)، مهاجرت و تحصیل در این کشور میباشد. دانشجویانی که موفق به اخذ ویزای تحصیلی کانادا شوند. قادر خواهند بود به کانادا مهاجرت کرده و به تحصیل در دانشگاه های کانادا بپردازند. از مهم ترین مزایای تحصیل در دانشگاه های کانادا میتوان به اخذ اقامت دائم کانادا، یافتن شغل بهتر به منظور کار در کانادا، اخذ سریع تر شهروندی و تابعیت کانادا، اخذ پاسپورت کانادایی و … اشاره کرد.

علاوه بر آن بهره مندی از بورسیه های تحصیلی و اسکالرشیپ هایی که دانشگاه های کانادا به دانشجویان بین المللی اعطا مینمایند. نیز از جمله عواملی است، که باعث محبوبیت مهاجرت تحصیلی به کانادا شده است. به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مقاله به معرفی بورسیه های تحصیلی چند دانشگاه برتر کانادا برای دانشجویان مهاجر به کانادا برای سال تحصیلی ۲۰۲۱-۲۰۲۰ بپردازیم. با ما همراه باشید.

بورسیه تحصیلی دانشجویان بین المللی کانادا

دولت کانادا به منظور رفاه حال دانشجویان مهاجر به کشور خود و همچنین کاهش هزینه های تحصیل این افراد کمک هزینه های تحصیلی خوبی را به آنها اعطا مینماید. دانشجویان ممتاز و برتر در هر رشته تحصیلی قادر خواهند بود. با دارا بودن شرایط تعیین شده از سوی دانشگاه مورد نظر برای اخذ بورسیه تحصیلی کانادا درخواست دهند. دارا بودن رزومه عالی، معدل بالا، مقالات چاپ شده در ژورنالهای بین المللی، نمره زبان بالا و … از جمله شرایط لازم برای دریافت بورسیه تحصیلی دانشگاه های کانادا میباشد.

ofogh99 03 300x225 - بورسیه تحصیلی دانشجویان بین المللی در کانادا | تحصیل در بهترین دانشگاه های کانادا

برخی از بهترین دانشگاه های کانادا که در سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ به دانشجویان بین المللی خود امکان استفاده از بورسیه و اسکالرشیپ های تحصیلی را میدهند به شرح زیر میباشد:

  • دانشگاه کلگری کانادا (University of Calgary): دانشگاه کلگری یکی از برترین دانشگاه های کانادا در ایالت البرتا میباشد. این دانشگاه در شهر کلگری کانادا واقع شده است. سالانه تعداد زیادی از دانشجویان مهاجر به کانادا با هدف تحصیل در University of Calgary به کانادا مهاجرت میکنند. این افراد میتوانند پس از اتمام تحصیلات خود با کسب یکسال سابقه کار کانادایی به اقامت دائم کانادا نیز دست یابند. در صورتی که قصد دارید در سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ به کانادا مهاجرت کرده و به تحصیل در این دانشگاه بپردازید میتوانید با دارا بودن شرایط لازم برای دریافت بورسیه تحصیلی این دانشگاه درخواست دهید. دانشگاه کلگری کانادا هر ساله به دو نفر از دانشجویان برتر خود به مقدار ۱۵۰۰۰ دلار کانادا بورسیه تحصیلی اعطا مینماید. مهلت درخواست بهره مندی از این کمک هزینه تحصیلی کانادا تا اول دسامبر ۲۰۲۰ میباشد. این نوع بورسیه تحصیلی به دانشجویان کارشناسی تمامی رشته های تحصیلی اختصاص دارد. لازم به ذکر است سال ورود متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل در دانشگاه کلگری کانادا نیز مهم بوده و افرادی که در نیم سال اول تحصیلی به کانادا مهاجرت کرده باشند، میتوانند از بورسیه تحصیلی این دانشگاه بهره مند شوند.

  • کالج ونیر (Vanier College): کالج ونیر از برترین کالج های کانادا بوده که در شهر مونترال کبک واقع شده است. این کالج حداکثر به ۱۶۶ نفر به صورت سالانه بورسیه تحصیلی با مبلغ ۵۰۰۰۰ دلار کانادا اعطا مینماید. دانشجویانی که موفق به اخذ بورسیه فوق شوند. میتوانند تا مدت سه سال از آن استفاده کنند (مدت زمان بورسیه کالج ونیر سه سال میباشد). در صورتی که قصد دارید در سال ۲۰۲۰ به کانادا مهاجرت کرده و در کالج ونیر به تحصیل بپردازید. میتوانید تا سوم نوامبر ۲۰۲۰ درخواست خود را برای اخذ کمک هزینه ی تحصیلی این دانشگاه ثبت نمایید. بورسیه تحصیلی در Vanier College مختص دانشجویانی است که دhkر رشته های بهداشت و سلامت، علوم طبیعی، مهندسی، علوم اجتماعی، روانشناسی بالینی و علوم انسانی و در مقطع دکتری قصد ادامه تحصیل در کانادا را داشته باشند. متقاضیانی که شروع سال تحصیلی آنها از ماه می تا سپتامبر ۲۰۲۱ باشد، میتوانند از هم اکنون برای دریافت بورسیه فوق اقدام نمایند.

ofogh99 02 300x192 - بورسیه تحصیلی دانشجویان بین المللی در کانادا | تحصیل در بهترین دانشگاه های کانادا

  • دانشگاه منیتوبا (University of Manitoba): دانشگاه منیتوبا اولین دانشگاه در غرب کانادا بوده که حدود ۱۳۷ سال پیش در این کشور تاسیس شده است. دانشجویانی که قصد دارند در سال ۲۰۲۰ تحصیل خود را در این دانشگاه آغاز نمایند. قادر خواهند بود با دارا بودن شرایط لازم برای دریافت بورسیه تحصیلی دانشگاه منیتوبا اقدام نمایند. دانشگاه منیتوبا به دانشجویان کارشناسی ارشد بین الملل خود تا سقف ۲۸۰۰۰ دلار کانادا به مدت یک یا دو سال و به دانشجویان دکتری تا سقف ۷۲۰۰۰ دلار کانادا به مدت یک تا چهار سال بورسیه تحصیلی اعطا مینماید. دانشجویان واجد شرایط میتوانند در تمامی رشته های تحصیلی (غیر از دانشجویان دانشکده داروسازی و رشته MBA) تقاضای دریافت بورسیه و اسکالرشیپ های این دانشگاه را داشته باشند.

  • دانشگاه واترلو (University of Waterloo): یکی از پرطرفدار ترین دانشگاه های کانادا در میان دانشجویان مهاجر به کانادا، دانشگاه واترلو میباشد. دانشگاه واترلو، دانشگاهی دولتی بوده که در شهر واترلو کانادا واقع شده است. چنانچه قصد دارید به کانادا مهاجرت کرده و در مقطع کارشناسی ارشد از ماه سپتامبر ۲۰۲۱ مشغول به تحصیل در دانشگاه واترلو شوید. میتوانید از بورسیه تحصیلی این دانشگاه بهره مند شده و هزینه های تحصیل خود را به مقدار زیادی کاهش دهید. مبلغ بورسیه تحصیلی در این دانشگاه ترمی ۲۵۰۰ دلار کانادا بوده و متقاضیان میتوانند درخواست خود را از ماه ژانویه تا فوریه سال ۲۰۲۱ میلادی برای دریافت آن ثبت نمایند. بورسیه تحصیلی فوق شامل تمامی رشته های تحقیقاتی این دانشگاه میشود.

ofogh99 04 300x200 - بورسیه تحصیلی دانشجویان بین المللی در کانادا | تحصیل در بهترین دانشگاه های کانادا

در صورت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید با دفتر مرکزی افق به شماره ۳۱۰۷۱-۰۵۱ تماس حاصل فرمایید. کارشناسان و مشاوران برجسته افق پاسخگوی تمامی سوالات مهاجرتی اقامتی شما عزیزان خواهند بود. پیشنهاد میکنیم در ابتدا برای جلوگیری از هرگونه پرداخت هزینه های اضافی و کاهش ریسک های مهاجرتی، به سایت افق به نشانی www.ofoghint.com مراجعه کنید و فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا تکمیل نمایید. تا شرایط اولیه شما توسط کارشناسان امور مهاجرتی کانادا مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد.

پس از آن میتوانید در صورت واجد شرایط بودن به رزرو وقت مشاوره تخصصی با وکیل مهاجرت به کانادا در گروه افق بپردازید. تیم مهاجرتی افق افتخار دارد، بهترین خدمات مهاجرتی اعم از ترجمه مدارک، رزرو وقت از دفاتر وک سفارت کانادا، پیکاپ پاسپورت کانادایی، روادید اخذ انواع ویزای دائم و موقت کانادا و … را برای کلاینت های خود به ارمغان آورد.

در صورتی که متقاضی مهاجرت سریع به کانادا، اخذ اقامت دائم کانادا، مهاجرت تحصیلی به کانادا، کار در کانادا، سرمایه گذاری و کارافرینی در کانادا، ثبت شرکت در کانادا و … هستید. موسسه بین الملل افق جز بهترین انتخاب ها برای شما عزیزان میباشد.

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات دولت کانادا میتوانید به سایت افق مراجعه کرده و با وارد کردن نام و ایمیل خود در قسمت مربوطه به عضویت خبرنامه افق در آیید. علاوه بر قادر خواهید بود جدید ترین اخبار آپدیت شده مهاجرت و اقامت کانادا ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ را در صفحه رسمی اینستاگرام افق و کانال تلگرامی افق مطالعه فرمایید. برای ساخت آینده ای درخشان تر همراهتان هستیم.