مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل دانشجویان دکتری در شهر کبک کانادا

کانادا جز کشورهای مهاجرپذیر برای دانشجویان دکتری بوده و بستر بسیار مناسبی را نیز برای تحصیل آنها فراهم میکند. به همین دلیل مردم سراسر دنیا سعی دارند با استفاده از انواع روش های مهاجرتی مانند مهاجرت تحصیلی به کانادا، مهاجرت کاری به کانادا و کار در کانادا، مهاجرت خوداشتغالی به کانادا، مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا و … به کشور کانادا مهاجرت کنند. در میان تمامی برنامه های مهاجرتی کانادا، مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل در کانادا از طرفداران زیادی برخوردار است.

زیرا مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل مزایای بسیار زیادی را برای دانشجویان مقطع دکتری، به همراه خواهد داشت. یکی از اصلی ترین اهداف مهاجران ایرانی پس از مهاجرت کانادا، اخذ اقامت دائم کانادا میباشد. مهاجرت تحصیلی به کانادا جز روش های مهاجرتی بوده که میتواند ایرانیان متقاضی مهاجرت به کانادا را در کوتاه ترین زمان ممکن به هدف اصلی آنها برساند. علاوه بر آن اخذ شهروندی و تابعیت کانادایی (پاسپورت کانادا)، تحصیل رایگان فرزندان در مدارس کانادا، اجازه کار نیمه وقت در حین تحصیل و … از مزایای دیگر مهاجرت تحصیلی به کانادا میباشد.

دانشجویان بین المللی قادر خواهند بود پس از مهاجرت به کانادا در یکی از مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری در دانشگاه های کانادا به تحصیل بپردازند. هزینه تحصیل در دانشگاه های کانادا با توجه به رشته تحصیلی، دانشگاه مورد نظر، مقطع تحصیلی و … متفاوت است. اما دانشجویان ممتازی که با دارا بودن رزومه قوی، مقالات چاپ شده در ژورنال های بین المللی، معدل بالا و … بتواند از بورسیه تحصیلی، اسکالرشیب و فاندهای تحصیلی بهره مند شوند، قادر خواهند بود شهریه خود را به مقدار زیادی کاهش دهند.

بورسیه ایالتی کبک کانادا برای دانشجویان بین المللی در مقطع دکتری

دولت کبک کانادا با هدف حمایت از تحقیقات دانشجویان بین المللی در کالج ها و دانشگاه های کانادا به افراد واجد شرایط در مقطع دکترا بورسیه و اسکالرشیپ بسیار خوبی را اعطا مینماید. این بورسیه تحصیلی توسط موسسه PBEEE هر ساله به ۳۰ دانشجوی دکتری ممتاز و شایسته اهدا میشود. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این باره و شرایط اخذ بورسیه ایالتی کبک (Quebec Merit Scholarship) با ما همراه باشید.

ofogh84 02 300x200 - بورسیه ایالتی کبک برای دانشجویان دکتری | تحصیل در کانادا | PhD و ادامه تحصیل

مبلغ بورسیه تحصیل کبک کانادا برای دانشجویان دکتری

بر اساس طول دوره تحصیلی دانشجویان متقاضی مهاجرت به کانادا مبلغ بورس و اسکالرشیپ تحصیلی متفاوت است. اما به طور کلی میتوان گفت این مبلغ برای دانشجویان دکتری بین المللی حدود ۱۴۰۰۰ تا ۲۶۰۰۰ دلار کانادا است. بدیهی است برای افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا، تحصیل در دانشگاه های کانادا (Study at Canadian Universities) و روادید اقامت دائم کانادا را دارند. اخذ بورسیه تحصیلی فوق میتواند هزینه های آنها را به میزان چشمگیری کاهش دهد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با انواع اسکالرشیپ های کانادا، شرایط لازم برای اخذ انواع بورسیه تحصیلی در کانادا، مهاجرت تحصیل به کانادا در مقطع دکتری، شرایط لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا و … میتوانید با دفتر افق به شماره ۳۱۰۷۱-۰۵۱ تماس حاصل فرمایید و با بهره گیری از مشاوره رایگان تلفنی پاسخ سوالات مهاجرتی اقامتی خود را از مشاوران و کارشناس ما دریافت نمایید.

مزایای بورسیه ایالتی کبک کانادا برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا

همانطور که در بالا ذکر شد استفاده از بورسیه تحصیلی کانادا (Canadian Scholarship) مزایای بسیار زیادی برای دانشجویان بین المللی به همراه دارد. در ادامه قصد داریم مزایای بورسیه ایالتی کبک کانادا را برای دانشجویان دکتری به طور کامل مورد بررسی قرار دهیم. پس با ما همراه باشید.

 • کاهش شهریه دانشجویان مهاجر به کانادا (شهریه این افراد در حد شهریه دانشجویان بومی کبک کاهش پیدا میکند).
 • امکان استفاده دانشجویان بین المللی از بیمه درمانی دانشجو در ایالت کبک
 • امکان ثبت نام رایگان در دانشگاه بدون نیاز به پرداخت اپلیکیشن فی (Application Fee و لیست کامل درFee  List)

با توجه به مواردی که در بالا ذکر شد. مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل در دانشگاه های کبک کانادا در مقطع دکتری خالی از لطف نیست. در نتیجه اگر شما قصد دارید پس از مهاجرت به کانادا در ایالت کبک به تحصیل پرداخته و در نهایت نیز اقامت دائم کانادا را اخذ نمایید. با دفتر افق تماس گرفته و به رزرو وقت مشاوره تخصصی با وکیل مهاجرت به کانادا بپردازید.

شرایط دریافت بورسیه ایالتی کبک کانادا برای تحصیل در مقطع دکترا

در صورتی که قصد دارید از بورسیه ویژه استان کبک بهره مند شوید. میتوانید با دارا بودن شرایط زیر برای اخذ آن اقدام کنید. لازم به ذکر است در صورت واجد شرایط بودن میتوانید برای دریافت ویزای تحصیلی دانشجویی کانادا نیز اقدام کنید. شرایط اخذ بورسیه کبک برای دانشجویان بین المللی دکتری به شرح زیر است:

 • دارا بودن سن بالای ۱۸ سال
 • اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه های ایالت کبک کانادا
 • عدم حضور در کشور کانادا در زمان ثبت نام دانشگاه های استان کبک
 • عدم استفاده از دیگر بورسیه های دولتی کانادا
 • نداشتن ویزای اقامت دائم کانادا

برای بررسی شرایط خود به جهت مهاجرت تحصیلی به کانادا و روادید اقامت دائم کانادا میتوانید با مراجعه به سایت افق به نشانی www.ofoghint.com به تکمیل فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا بپردازید. تا اطلاعات دریافتی از شما، توسط کارشناسان زبده در امور مهاجرتی افق مورد بررسی و ارزیابی دقیق قرار گیرد.

ofogh84 04 300x200 - بورسیه ایالتی کبک برای دانشجویان دکتری | تحصیل در کانادا | PhD و ادامه تحصیل

مهلت ارائه درخواست اخذ بورسیه ایالت کبک کانادا برای تحصیل دانشجویان دکتری

مهلت درخواست اخذ بورسیه تحصیلی کبک کانادا با توجه به دانشگاه مورد نظر شما متفاوت است. اما به طور کلی از اوایل، تا اواخر ماه اگوست فرصت دارید در صورت داشتن شرایط لازم، برای اخذ بورسیه و اسکالرشیپ تحصیلی ویژه استان کبک که برای دانشجویان دکتری بین المللی در نظر گرفته شده، اقدام کنید.

تیم مهاجرتی افق افتخار دارد با داشتن سالها تجربه درخشان در امور مهاجرتی کانادا به تشکیل پرونده های مهاجرتی اقامتی موفق برای کلاینت های خود بپردازد. برای بررسی شرایط فردی خود توسط وکیل رسمی مهاجرت به کانادا در موسسه کاریابی بین الملل افق هم اکنون با ما تماس بگیرید. مهاجرتی سریع و فوری به کانادا و اخذ اقامت تضمینی کانادا را با گروه افق تجربه خواهید کرد.

زمینه های تحقیقاتی مجاز به استفاده از بورسیه استان کبک

دولت کبک کانادا بورسیه تحصیلی خود را برای دانشجویانی که در زمینه های زیر قصد ادامه تحصیل در کانادا دارند در نظر گرفته است. اولویت زمینه های تحقیقاتی برای اخذ Quebec Merit Scholarship به شرح زیر است:

 • رشته هنر
 • رشته مهندسی
 • رشته علوم طبیعی
 • رشته علوم انسانی
 • رشته علوم اجتماعی
 • رشته بهداشت و سلامت

برای اطلاع از آخرین اخبار دولت فدرال کانادا میتوانید با وارد کردن نام و ایمیل خود در قسمت مربوطه عضو خبرنامه افق شوید. همچنین میتوانید جدیدترین اطلاعات مهاجرتی اقامتی کانادا را در کانال رسمی تلگرامی افق و صفحه اینستاگرام ما مطالعه فرمایید.

با کمک و راهنمایی های به موقع وکیل مهاجرت به کانادا در گروه افق میتوانید بدون اتلاف وقت و هزینه های اضافی به اهداف مهاجرتی خود دست یافته و در نهایت نیز به اقامت دائم کانادا برسید. موسسه مهاجرتی افق جز موسسات معتبر مهاجرتی بوده و با دانش و تجربه ای که در طول سالها فعالیت خود کسب کرده است مهاجرتی سریع و قانونی به کانادا را برای کلاینت های خود به ارمغان می آورد.