روش های مهاجرت کاری به کانادا و پیدا کردن شغل در کانادا

اگر قصد مهاجرت به کانادا و به دنبال یک شغل خوب برای کار در کانادا ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ و یا برنامه ریزی برای سال های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ را دارید (همچنین Work Permit: How to Apply) اما نمیدانید از کجا باید شروع کنید با ما همراه باشید. مهاجرت کاری به کانادا یکی از روش های مهاجرتی کانادا بوده که طرفداران خاص خود را دارد. زیرا با کار در کانادا و کسب سابقه کار کانادایی امکان اخذ اقامت دائم کانادا برای مهاجران ایرانی فراهم میشود. علاوه بر آن با کار کردن در کشوری با اقتصاد برتر همانند کانادا میتوان درآمدهای مناسب و خوبی را نیز کسب کرد.

به دلیل نیاز روز افزون کانادا به کارگران بین المللی، دولت کانادا روش های مهاجرتی مختلفی را برای مهاجرت سریع به کانادا و اخذ ویزای اقامت کانادا (PR Card) ارائه کرده است. تا متقاضیان مهاجرت کانادا بتوانند با توجه به شرایط خود بهترین و کم ریسک راه رسیدن به کانادا را انتخاب کنند. برخی از روش های مهاجرت سریع به کانادا برای کارگران بین المللی به منظور کار در کانادا به شرح زیر است:

 • مهاجرت به کانادا با اخذ ویزای کار کانادا
 • مهاجرت به کانادا از طریق سیستم اکسپرس اینتری کانادا
 • مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های استانی و …
 • مهاجرت به کانادا از طریق سیستم آریما کبک

شرایط مهاجرت کاری به کانادا

افرادی که متقاضی مهاجرت کاری به کانادا (Immigrating to Canada for Work) هستند و قصد یک شغل مناسب با حرفه خود را دارند در این کشور مشغول به کار شوند. در ابتدا باید با داشتن شرایط لازم برای هرکدام از روش های مهاجرتی کانادا به تشکیل پرونده های مهاجرتی اقامتی کانادا بپردازند. به طور کلی میتوان گفت دارا بودن شرایط زیر برای موفقیت در پرونده های کاری کانادا لازم و ضروری است:

 • دارا بودن سن مناسب (برای روش های مهاجرتی مختلف متفاوت است).
 • دارا بودن سابقه کاری معتبر و مرتبط
 • دارا بودن مدرک زبان بین المللی
 • دارا بودن مدرک تحصیلی و …

لازم به ذکر است اخذ تاییدیه LMIA برای مشاغلی که قصد دارید، پس از مهاجرت به کانادا در آنها مشغول به کار شوید لازم و ضروری است. اما برخی از برنامه های مهاجرتی پایلوت در کانادا وجود دارند که برای اشتغال در آن مشاغل مشخص اخذ تاییدیه فوق ضرورتی ندارد.

ofogh83 02 1 300x200 - بهترین شهرهای کانادا از نظر یافتن شغل | کار در کانادا | کاریابی و مشاغل افق

بهترین استان های کانادا برای یافتن شغل به منظور کار در کانادا

اولین سوالی که ذهن متقاضیان مهاجرتی کانادا را به خود مشغول میکند این است، که پیدا کردن شغل مناسب در کدام یک از استان های کانادا آسان تر است. در ادامه این مقاله به پاسخ این سوال خواهیم پرداخت پس با ما همراه باشید. بهترین استان های کانادا برای کار در این کشور در سالهای ۲۰۲۰، ۲۰۲۱ و حتی ۲۰۲۲ به صورت زیر میباشد:

 • شهر گوئلف کانادا در ایالت انتاریو: یکی از شهرهایی که پس از مهاجرت به کانادا به آسانی میتوان در آن مشغول به کار شد و شغل مناسب پیدا کرد شهر گوئلف کانادا میباشد. از آنجایی که این شهر در استانی تجاری و اقتصادی همانند انتاریو واقع شده است. در نتیجه میتوان به آسانی در مشاغل حوزه تجاری به کار در کانادا پرداخت و درآمدهای خوبی را نیز کسب کرد. علاوه بر آن این شهر جز مقاصد مناسب برای افرادی است که قصد مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری و کارافرینی، مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت و … را دارند.
 • شهر رجینا کانادا در ایالت ساسکاچوان: از دیگر استان های کانادا که پیدا کردن کار در آن آسان است، میتوان به شهر رجینا اشاره کرد. این شهر برای افرادی مناسب است که در زمینه های کشاورزی و مزرعه داری دارای سابقه کار بوده و قصد کار در کانادا در همین حرفه را دارند.
 • شهر کبک کانادا در ایالت کبک: برای افرادی که قصد دارند پس از مهاجرت به کانادا در شهری ارزان و مقرون به صرفه اقامت داشته، علاوه بر آن به آسانی شغل مورد نظر خود را پیدا کرده و در کانادا مشغول به کار در شوند. شهر کبک بهترین پیشنهاد است. لازم به ذکر است استان کبک کانادا استانی تاریخی بوده و به دلیل داشتن دانشگاه های خوب در آن مقصد بسیاری از دانشجویان بین المللی به منظور مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل در کانادا میباشد.
 • شهر مونکتون کانادا در ایالت نیوبرانزویک: اگر قصد مهاجرت به کانادا، اقامت در کانادا و کار در کانادا را دارید. شهر مونکتون از دیگر شهرهای مناسب برای شما است. استان نیوبرانزویک استانی بندری بوده و فرصت های شغلی فراوانی در این زمینه به متقاضیان خود ارائه میکند.
 • شهر ونکوور کانادا در ایالت بریتیش کلمبیا: این شهر نیز جز شهرهایی است که به مهاجران خود این امکان را میدهد، که به آسانی به پیدا کردن شغل مورد نظر خود بپردازند. شهر ونکوور شهری تجاری، اقتصادی و نفت خیز است. در نتیجه فرصت های شغلی فراوانی را برای متقاضیان خود ایجاد میکند. در صورتی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق مهندسی نفت، مهاجرت کارافرینی به کانادا، مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا، ثبت شرکت در کانادا و … را دارید شهر ونکوور جز بهترین انتخاب ها برای شما میباشد.
 • شهر ادمونتون کانادا در ایالت البرتا: برای افرادی که در زمینه های کشاورزی، نفتی و … مهارت و تخصص دارند. شهر ادمونتون بهترین انتخاب برای مهاجرت به کانادا، اقامت در کانادا و کار در کانادا (Work in Canada) است. ایرانیان مقیم کانادا و ایرانیان مهاجر به کانادا پس از مهاجرت به این کشور میتوانند در حوزه های فوق مشغول به کار شده و درآمدهای خوبی را نیز اخذ نمایند.
 • شهر تورنتو کانادا در ایالت انتاریو: شهر تورنتو جز شهرهای بزرگ کانادا به حساب می آید و دارای فرصت های شغلی فراوانی در زمینه های تجاری، اقتصادی و … است. در نتیجه ایرانیان پس از مهاجرت به کانادا قادر خواهند بود بر اساس علاقه و استعداد خود در یکی از حوزه های فوق مشغول به کار شده و به کسب درآمد بپردازند.
 • در لندن کانادا در ایالت انتاریو: اگر قصد مهاجرت سریع به کانادا و روادید اقامت دائم کانادا را دارید. شهر لندن کانادا جز یکی از بهترین انتخاب ها است. از مزایای این شهر میتوان به پیدا کردن آسان کار در کانادا اشاره کرد.
 • شهر وینیپگ کانادا در ایالت منیتوبا: اگر قصد دارید کسب و کار یا شغل و حرفه خود را در زمینه های کشاورزی و دامپروری در کشور کانادا رونق بخشید و درآمد های بالایی را کسب نمایید. میتوانید پس از مهاجرت به کانادا در شهر وینیپگ کانادا مشغول به کار شوید. برای افرادی که متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق خوداشتغالی یا کارآفرینی در زمینه کشاورزی هستند. شهر وینیپگ جز بهترین استان های کانادا برای آنها به حساب می آید.

ofogh83 04 1 300x200 - بهترین شهرهای کانادا از نظر یافتن شغل | کار در کانادا | کاریابی و مشاغل افق

نام این شهر ها در آخرین گزارش BMO Economics که در رابطه با بازار کار منطقه ای در شهرهای مختلف کانادا است، منتشر شده است. در نتیجه اگر قصد مهاجرت به کانادا، کار در کانادا، اقامت کانادا، اخذ ویزای کار کانادا و … را دارید به گروه بین الملل افق مراجعه فرمایید.

وکیل مهاجرت به کانادا در گروه افق با دارا بودن سالها سوابق درخشان در امور مهاجرتی کانادا، مهاجرتی کم هزینه و سریع به کانادا را برای کلاینتهای خود تضمین میکند. برای دریافت اطلاعات بیشتر و رزرو وقت مشاوره تخصصی میتوانید با دفتر افق به شماره ۳۱۰۷۱-۰۵۱ تماس حاصل فرمایید. همچنین اگر پس از مطالعه این مقاله سوالی در ذهنتان ایجاد شد. میتوانید با مشاوران و کارشناسان ما تماس گرفته و با بهره مندی از مشاوره رایگان تلفنی پاسخ سوالات خود را دریافت کنید. تجربه مهاجرتی سریع و قانونی به کانادا تنها با موسسه مهاجرتی اقامتی افق امکان پذیر خواهد بود.