مهاجرت تحصیلی دانشجویان بین المللی و تحصیل در کانادا

یکی از روش های سریع مهاجرتی کانادا که به اخذ اقامت دائم کانادا نیز منجر میشود، مهاجرت تحصیلی به کانادا (Study Immigration to Canada) و تحصیل در دانشگاه های کانادا میباشد. این روش مهاجرتی اقامتی کانادا از جمله روش های بسیار پرطرفدار در میان تمامی مردم سراسر دنیا به حساب می آید. زیرا دولت کانادا از دانشجویان مهاجر به این کشور حمایت های ویژه ای را به عمل می آورد. علاوه بر آن متقاضیان مهاجرت کانادا تحصیلی قادر خواهند بود راحت تر از دیگر افراد مهاجر به کانادا برای اخذ تابعیت و شهروندی کانادا درخواست دهند.

در کشور کانادا دانشگاه های بسیار خوب و با کیفیت بالای آموزشی وجود دارد. افرادی که بتوانند از یکی از این دانشگاه ها نامه پذیرش تحصیلی دریافت کنند. قادر خواهند بود با داشتن دیگر شرایط لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا (ویزای دانشجویی کانادا) اقدام کنند. پیشنهاد میکنیم برای اطلاع از بهترین دانشگاه های کانادا ۲۰۲۰ سایر مقالات موبوطه در سایت افق (ofoghint.com) را مطالعه فرمایید.

از مهم ترین دغدغه های افرادی که قصد تحصیل در کانادا را دارند، انتخاب بهترین استان های کانادا، برای دانشجویان مهاجر به این کشور میباشد. در پاسخ این سوال میتوان گفت تمامی استان های کانادا از امکانات بسیار خوبی برای دانشجویان بین المللی برخوردار است. اما در این میان آنها، شهرهایی وجود دارند که نظر بسیاری از متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا را به خود جلب کرده است. همین امر باعث شده این شهرها جز بهترین استان های کانادا برای دانشجویان نام گذاری شود. برای اطلاع از این شهرها با ما همراه باشید. در ادامه به توضیح اطلاعات بیشتری در این باره خواهیم پرداخت.

ofogh98 03 300x200 - بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت تحصیلی و تحصیل در کانادا

بهترین استان های کانادا برای دانشجویان بین المللی

اگر شما دانشجویانی هستید که قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارید. قطعا انتخاب بهترین شهر در این کشور به منظور مهاجرت تحصیلی به کانادا برایتان از اهمیت زیادی برخوردار خواهد بود. در ادامه به معرفی ۵ شهر برتر کانادا از دید دانشجویان مهاجر به این کشور میپردازیم. دانشجویان بین المللی معتقدند این شهرها از نظر امنیت، فرصت های شغلی، سبک زندگی، هزینه های زندگی مقرون به صرفه و… در سطح فوق العاده ای قرار دارند. برترین استان های کانادا برای دانشجویان مهاجر به کانادا (The Best City in Canada for Study) در سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ عبارتند از:

  • شهر اتاوا کانادا (Ottawa): شهر اتاوا شهری با کیفیت بالای زندگی بوده که در ایالت انتاریو کانادا واقع شده است. در این شهر دانشگاه های بسیار خوبی از جمله دانشگاه اتاوا، دانشگاه کارلتون، دانشگاه سنت پاول و… وجود دارد. که دانشجویان متقاضی مهاجرت به کانادا، تحصیل در کانادا و روادید اقامت دائم کانادا را قادر میسازد با اخذ ویزای تحصیلی کانادا به تحصیل در این دانشگاه ها بپردازند. عموما دانشجویان بین المللی به دلیل هزینه های زندگی مقرون به صرفه، فرصت های عالی و فوق العاده تحصیلی، وجود امکانات تفریحی، سرزندگی مردم اتاوا و… این شهر را جز بهترین استان های کانادا برای دانشجویان مهاجر به کانادا به حساب می آورند.
  • شهر کبک کانادا (Quebec): شهر کبک شهری تاریخی و قدیمی بوده که در ایالت کبک کانادا واقع شده است. در این شهر دانشگاه های بسیار خوب و ارزانی از جمله دانشگاه شربروک، دانشگاه لاوال، دانشگاه بیشاپ و… وجود دارد. دانشجویان مهاجر به کانادا علاقه بسیار زیادی به تحصیل در این دانشگاه ها دارند. با توجه به هزینه های پایین زندگی در این شهر، هزینه تحصیل مقرون به صرفه در دانشگاه های فرانسه زبان، سبک زندگی شهروندان و… کبک جز بهترین استان های کانادا برای دانشجویان متقاضی مهاجرت تحصیلی به کانادا شناخته شده است. برای افرادی که تسلط زیادی به زبان فرانسوی ندارند، زندگی و اقامت در این شهر کمی دشوار به نظر میرسد. زیرا تنها ۱٫۵% مردم در شهر کبک به زبان انگلیسی صحبت میکنند.
  • شهر ونکوور کانادا (Vancouver): شهر ونکوور سومین شهر بزرگ کانادا بوده که در ایالت بریتیش کلمبیا واقع شده است. با اینکه این شهر جز شهرهای گران در کانادا به حساب می آید. اما باز هم یکی از بهترین استان های کانادا برای دانشجویان بین المللی شناخته شده است. بهترین دانشگاه های کانادا در این شهر واقع شده اند. به همین دلیل افرادی زیادی پس از مهاجرت به کانادا شهر ونکوور را برای تحصیل خود در این کشور انتخاب میکنند. دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه سایمون فریزر، دانشگاه کانادا وست، دانشگاه کاپیلانو و… جز برخی از دانشگاه های برتر کانادا ۲۰۲۰ در شهر ونکوور میباشد. وجود چشم اندازهای طبیعی و شگفت انگیز، فرصت های شغلی فراوان به منظور کار در کانادا، آب و هوای بسیار خوب، سطح درآمد بالا و… از جمله مواردی هستند، که شهر ونکوور را به شهری مناسب برای دانشجویان بین المللی تبدیل کرده اند.
  • شهر مونترال کانادا (Montreal): شهر مونترال دومین کلانشهر کانادا بوده که در ایالت کبک واقع شده است. این شهر جز شهرهای دو زبانه در کانادا به حساب می آید. به همین دلیل مونترال کانادا از جمله شهرهای بسیار خوب برای متقاضیان مهاجرت به کانادا و اقامت در کانادا شمرده میشود. وجود دانشگاه های برتر متعدد در این شهر مانند دانشگاه مک گیل، دانشگاه کنکوردیا، دانشگاه مونترال و… مهم ترین عاملی است که باعث جذب دانشجویان بین المللی به شهر مونترال میشود. همانطور که میدانید مونترال شهری تجاری اقتصادی است. به همین دلیل فرصت های شغلی فوق العاده ای را برای فارغ التحصیلان خود به منظور کار در کانادا فراهم میکند. علاوه بر آن بالا بودن سطح درآمد، کیفیت بالای زندگی، امنیت بالا و… باعث شده است شهر مونترال نیز جز بهترین شهرها برای دانشجویان بین المللی به حساب آید.
  • شهر تورنتو کانادا (Toronto): شهر تورنتو بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر کانادا بوده که در ایالت انتاریو واقع شده است. شهر تورنتو نیز جز شهرهای گران قیمت در کانادا به حساب می آید. اما دانشجویان مهاجر به کانادا میتوانند پس از اتمام تحصیلات خود، با کار در کانادا به همان نسبت درآمدهای بسیار بالایی را کسب نمایند. ایرانیان متقاضی تحصیل در کانادا میتوانند پس از مهاجرت به کانادا در دانشگاه های تورنتو، یورک، رایرسون و… که در شهر تورنتو قرار دارند به تحصیل بپردازند. وجود کیفیت بسیار بالای آموزشی، فرصت های شغلی زیاد، کیفیت بالای زندگی، جمعیت بالای ایرانیان مقیم کانادا و… شهر تورنتو را به مقصدی مناسب برای دانشجویان متقاضی مهاجرت تحصیلی به کانادا تبدیل کرده است.

تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا در این مقاله اطلاعات مفیدی را در اختیار شما کلاینت های عزیز قرار دهیم. در صورت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید با دفتر افق به شماره ۳۱۰۷۱-۰۵۱ تماس گرفته و با بهره گیری از مشاوره رایگان تلفنی مشاوران و کارشناسان اطلاعات مورد نیاز خود را کسب نمایید.

ofogh98 04 300x200 - بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت تحصیلی و تحصیل در کانادا

وکیل مهاجرت به کانادا در گروه افق عضو رسمی انجمن ICCRC کانادا بوده و با دارا بودن دانش و آگاهی کاملی که نسبت به قوانین دولت فدرال کانادا دارد. میتواند مهاجرت تضمینی به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا را برای شما عزیزان به ارمغان آورد. اگر قصد دارید در کوتاه ترین زمان ممکن و با کمترین هزینه به کانادا مهاجرت کرده و اقامت دائم کانادا را اخذ نمایید. گروه بین الملل افق مطمئن ترین انتخاب برای شما میباشد.