بسته شدن مرزهای کانادا و آمریکا برای مهاجرت به این کشور برای هفتمین بار تمدید شد

کانادا برای یک ماه دیگر محدودیت های سفر را برای مهاجرت به این کشور تمدید کرد، نخست وزیر جاستین ترودو از طریق توییتر تأیید کرد که مرز کانادا و آمریکا تا ۲۱ نوامبر بسته خواهد ماند. مسافرانی که به دلایل سفرهای غیر ضروری مانند توریسم، خرید، تفریح قصد ورود از آمریکا به کانادا را دارند از ورود آنها ممانعت خواهد شد. فقط مسافرینی حق ورود دارند که سفرشان ضروری تلقی شود. سفرهای  ضروری شامل حمل و نقل تجاری از طریق راه آهن، کامیون ها برای ارسال و حمل کالاهای اساسی و همچنین افرادی که از مرز برای انجام کارهای اساسی و حیاتی عبور می کنند.

ofogh 03 300x150 - بسته شدن مرزهای کانادا و آمریکا برای هفتمین بار تمدید شد.

شهروندان کانادایی و دارندگان اقامت دائم در ایالات متحده آمریکا و همراه اعضای خانواده نزدیک و درجه یک آنها نیز از مرز می توانند عبور کنند. اعضای خانواده درجه یک و همچنین بستگان نزدیک شامل همسر، فرزندان، والدین یا پدر و مادر ناتنی و یا تنی، سرپرستان قانونی می شوند. در اوایل این ماه، کانادا محدودیت سفر مهاجرت برای بستگان غیرنزدیک، دانشجویان و افرادی که به دلایل دلسوزانه و عاطفی از آمریکا وارد این کشور می شوند را برداشت. بستگان غیر نزدیک نیاز به داشتن دلیل اساسی برای سفر به کانادا ندارند، اما باید حداقل ۱۵ روز در این کشور اقامت داشته باشند.

افراد همچنین می توانند به دلایل عاطفی و بشردوستانه مانند شرکت مراسم تشییع جنازه و یا حضور داشتن در آخرین لحظات زندگی یک عزیز و یا ارائه حمایت های پزشکی به کانادا بیایند. دانشجویان که در یکی از موسسات آموزشی دارای Designated Learning Institutions که دارای برنامه برای مدیریت و مقابله با شیوع ویروس کرونا است نیز ثبت نام کرده باشند می توانند از ۲۰ اکتبر وارد خاک کانادا شوند. کلیه مسافران مهاجرت از آمریکا بعد از ورود به کانادا باید به مدت ۱۴ روز خود را قرنطینه کنند. آنها همچنین باید دارای یک برنامه قرنطینه ای مناسب داشته باشند و با یک برنامه درست وارد مرز شوند. مسافرانی که به دلایل عاطفی به کانادا می آیند ممکن است از دوره اجباری قرنطینه معاف شوند. 

ofogh 02 300x200 - بسته شدن مرزهای کانادا و آمریکا برای هفتمین بار تمدید شد.

هفته گذشته، نخست وزیر جاستین ترودو (Justin Trudeau) گفت که مرز تا زمان کاهش ویروس کرونا در ایالات متحده بسته خواهد شد. ترودو گفت: “ما متعهد شده ایم كه كانادایی ها را ایمن نگه داریم و بسته شدن مرزها را ادامه می دهیم زیرا ایالات متحده در وضعیتی نیست كه ما با بازگشایی این مرزها احساس راحتی كنیم.” ایالات متحده هنوز بالاترین تعداد کل ویروس کرونا در جهان را دارد و بیش از ۸ میلیون مورد را گزارش می کند. کانادا نزدیک به ۲۰۰۰۰۰ مورد را گزارش کرده است. کانادا همواره سلامتی شهروندانش در اولویت قرار داده است. تلاش دارد که شیوع ویروس کرونا را در کشور کمتر کند. به همین علت بود که محدودیت های سفر را ایجاد کرده، همین محدودیت ها باعث شده است تا دانشجویان زیادی نیز به صورت آنلاین تحصیل خود را شروع کرده و یک ترم را به صورت آنلاین بخوانند.

ناگفته نماند که کانادا برای جبران این مورد به صورت رسمی اعلام کرد که اگر دانشجویان بین المللی نیمی از سال را به صورت آنلاین بخوانند می توانند پس از اتمام سال تحصیلی خود ویزای کار به مدت طول تحصیل خود بگیرند. البته ناگفته نماند که دانشجویان امریکایی با رعایت یکسری قوانین و پروتکل های بهداشتی قادر بودند ترم پاییز خود را به صورت حضوری با ورود به خاک کانادا بگذرانند. دولت کانادا پس از بررسی ها و تحقیقات انجام داده تصمیم گرفت تا از ۲۰ اکتبر نیز دانشجویان بین المللی را به کشور خود راه دهد. البته از دانشگاه های دارای DLI درخواست کرد تا پلن خود را به اداره مهاجرت کانادا ارائه کنند و در صورت تایید پلن به دانشچویان این دانشگاه اجازه خواهد داد از آمریکا وارد خاک کانادا شوند. تحصیلات خود را به صورت حضوری بگذرانند. پلن ارائه شده از سوی دانشگاه باید کاملا قابل اجرا باشد و باید طول مدت ۱۴ روز قرنطینه را پیش بینی کند. همین مدت قرنطینه و مکان آن مهم می باشد.

ofogh 01 300x169 - بسته شدن مرزهای کانادا و آمریکا برای هفتمین بار تمدید شد.

تحصیل در دانشگاه های کانادا می تواند آرزوی بسیاری از شما عزیزان باشد ولی این را بدانید اگر با یک برنامه هدفمند جلو بروید به موفقیت خواهید رسید. داشتن برنامه منسجم و کامل در رسیدن شما به موفقیت می تواند شما را زودتر به موفقیت برساند. برای برنامه ریزی در این مورد شما می بایست با افرد زبده و وکلای با سابقه کار خوب و درخشان مشورت کنید. مشورت کردن می تواند شما را در این زمینه کمک کند و حتی دید شما را نیز بازتر کند. می توانید از این مشاوره ها مطالبی جدیدی را بیاموزید و حتی از تجربه های دیگران استفاده کنید و قدم در مسیر درست بگذارید. مهاجرت کار آسانی نیست. دل کندن از وطن و خانواده با دو چمدان می تواند بسیار سخت و دلگیر باشد. اما از طرفی دیگر شما خواهید توانست به رویاهایتان برسید و در تمام این مدت دلتنگی هایتان به رویاهایتان بایندیشید تا مسیر مهاجرت برای شما هموارتر و دل انگیزتر شود. 

تیم مهاجرتی افق تمام تلاش خود را خواهد کرد، تا با اطلاع رسانی به موقع و دقیق آخرین اخبار آپدیت شده دولت فدرال کانادا و آمریکا، مهاجرت و اقامتی سریع و کم هزینه به کانادا را برای کلاینت های خود به ارمغان آورد. برای مهاجرت تحصیلی به کانادا، مهاجرت کاری به کانادا و کار در کانادا، مهاجرت سریع و تضمینی به کانادا، و… گروه مهاجرتی اقامتی افق بهترین انتخاب برای شما میباشد. با همراهی موسسه افق تهدید کرونا را به فرصتی طلایی تبدیل کنید. تا پایان مسیر مهاجرتی کانادا ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ و حتی سالهای بعد نیز همراهتان هستیم.