مرز کانادا و امریکا همچنان تا ماه آینده بخاطر شیوع کرونا بسته است 

دولت کانادا اعلام کرد که در تلاش برای جلوگیری از گسترش COVID-19، مرز جنوبی خود را برای مهاجرت به امریکا (Immigration to America) حداقل تا ۲۱ اکتبر سال ۲۰۲۰ بسته نگه میدارد. وزیر سلامت عمومی آقای Bill Blair در توییت خود اعلام کرد. که مرز برای سفرهای غیر ضروری بین کانادا و ایالات متحده همچنان بسته خواهد بود.

این بدان معنی است که شهروندان ایالات متحده فقط به یک دلیل اساسی و ضروری می توانند به کانادا سفر کنند. سفر ضروری شامل حمل و نقل تجاری از طریق راه آهن و کامیون و همچنین تردد افرادی است، که برای انجام کارهای اساسی از مرز عبور می کنند. علاوه بر این، شهروندان کانادایی برای مهاجرت به کانادا و اقامت دائم در امریکا و اعضای خانواده نزدیک آنها نیز اجازه عبور از مرز را دارند. اعضای خانواده شامل همسران، شریک زندگی قانونی، فرزندان، والدین یا والدین ناتنی هستند.

ofogh 158 02 300x169 - بسته بودن مرز کانادا با امریکا | اخبار مهاجرت و اقامت در کانادا با گروه افق

سفر غیر ضروری به کانادا، از جمله برای گردشگری یا توریستی، خرید و سرگرمی، همچنان ممنوع است. بدین ترتیب این ششمین تمدید برای بستن مرز دو کشور امریکا و کانادا است. ایالات متحده از ۱۶ سپتامبر ۲۰۲۰، بیش از ۶٫۵ میلیون مورد COVID-19 را تایید کرده است. که بیش از هر کشور دیگری بوده است. از طرف دیگر، کانادا ۱۳۹،۷۴۷ مورد تأیید شده بیماری داشته است. حتی اگر عامل تفاوت جمعیت را در نظر می گیریم، تعداد موارد COVID-19 در ایالات متحده به طور قابل توجهی بیشتر از موارد کانادایی است.

آزمایشگاه ها در سراسر کانادا بیش از ۶ میلیون آزمایش انجام داده اند. که میزان نرخ مثبت آنها ۲٫۱٪ است. این به گفته دکتر ترسا تام، مدیر ارشد وزارت سلامت عمومی کانادا است. این بدان معنی است که بیش از ۱۵٪ از جمعیت کانادا مورد آزمایش تست کرونا قرار گرفته اند. دکتر تام همچنین بیانیه ای صادر كرد و از كانادایی ها خواست كه از توصیه های مقامات سلامت و بهداشت عمومی، از جمله رعایت فاصله فیزیكی و پرهیز از حضور در اماكن شلوغ، پیروی كنند.

اقدامات جدید دولت کانادا برای مهاجرت به امریکا

علاوه بر این، تعداد موارد گزارش شده روزانه در سراسر کانادا، بیش از ۹۰۰ مورد روزانه هم رسید. و همچنان در حال افزایش است که باعث ایجاد نگرانی برای موج دوم و احتمالاً قفل شدن مرزها و قرنطینه می شود. امریکا همچنین به دلیل COVID-19 اقدامات ویژه مربوط به مهاجرت را انجام می دهد. و سیاست های جدیدی را برای این امر اتخاذ میکند. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، یک فرمان اجرایی را امضا کرد. که دارندگان گرین کارت جدید و همچنین کارگران خارجی موقت از جمله دارندگان ویزای H1-B را از ورود به کشور ایالت متحده امریکا منع می کند، و اجازه ورود به آمریکا را ندارند.

به گفته رئیس جمهور آقای ترامپ، این اقدام در راستای حفاظت از کارگران آمریکایی است. که به دلیل بیماری همه گیری ویروس کرونا شغل خود را از دست داده اند و برای آنها امکان اشتغال نیست. این قانون باعث کمک به شهروندان امریکایی و الویت قراردادن آنها میشود. در مقابل، کانادا به پردازش درخواست های مهاجرت به امریکا ادامه می دهد و متعهد به استقبال از مهاجران و کارگران موقت خارجی است.

به همین دلیل، بسیاری از افرادی که قبلاً مایل به مهاجرت به ایالات متحده بودند، توجه خود را به سمت کانادا معطوف می کنند. علاوه بر این، بسیاری از کارگران موقت خارجی ساکن ایالات متحده به دلیل عدم اطمینان از وضعیت مهاجرت، به دنبال مهاجرت به کانادا هستند. مهاجرت از ایالات متحده امریکا به کانادا به طور قابل توجهی افزایش یافته و این روند یک روند تصاعدی است.

ofogh 158 03 300x169 - بسته بودن مرز کانادا با امریکا | اخبار مهاجرت و اقامت در کانادا با گروه افقکانادا مهاجرت امریکا" width="300" height="169" data3="https://ofoghint.com/wp-content/uploads/2020/09/ofogh-158-03-200x113.jpg 200w, https://ofoghint.com/wp-content/uploads/2020/09/ofogh-158-03-300x169.jpg 300w, https://ofoghint.com/wp-content/uploads/2020/09/ofogh-158-03-400x225.jpg 400w, https://ofoghint.com/wp-content/uploads/2020/09/ofogh-158-03-600x338.jpg 600w, https://ofoghint.com/wp-content/uploads/2020/09/ofogh-158-03-768x432.jpg 768w, https://ofoghint.com/wp-content/uploads/2020/09/ofogh-158-03-800x450.jpg 800w, https://ofoghint.com/wp-content/uploads/2020/09/ofogh-158-03-1024x576.jpg 1024w, https://ofoghint.com/wp-content/uploads/2020/09/ofogh-158-03.jpg 1200w" sizes="(max-width: 300px) 100vw, 300px" />

کانادا همچنین به طور منظم قرعه کشی های Express Entry را ادامه می دهد. روز چهارشنبه، اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا  IRCC برای ۴۲۰۰ متقاضی مهاجرت به کانادا و درخواست اقامت دائم کانادا در دومین قرعه کشی بزرگ، دعوت نامه صادر کرد. بسیاری از استانها نیز به قرعه کشی جهت انتخاب متقاضیان مهاجرت به کانادا ادامه می دهند. در هفته گذشته، بریتیش کلمبیا، منیتوبا و ساسکاچوان همه متقاضیان مهاجرت به کانادا و اقامت دائم کانادا، را دعوت کرده اند تا برای نامزدی استانی درخواست دهند.

استقبال بی نظیر از مهاجرین توسط دولت کانادا باعث شده است، که سیل عظیمی از مردم در سراسر دنیا کانادا را به عنوان یک گزینه برای مهاجرت انتخاب کنند، و حتی افرادی که در ایالت متحده امریکا نیز زندگی می کنند، به خاطر داشتن استرس های زیاد از بلاتکیفی به کانادا روی آورده و برای مهاجرت به کانادا اقدام میکنند. کانادا کشوری پهناور با جمعیت کم است و رشد جمعیت در این کشور پایین می باشد به همین علت است که کانادا از ورود مهاجرین استقبال بی نظیری میکند. با وجود ویروس کرونا همچنان پذیرش های اکسپرس اینتری و استانی های خود را ادامه داده و در یکسری از این قرعه کشی ها نیز رکورد شکنی کرده است.

گروه افق مفتخر است با آخرین اخبار و اطلاعات روز دولت فدرال کانادا اطلاعات شما را بروز کرده و شما می توانید به نشانی www.ofoghint.com مراجعه کرده و با ثبت نام در خبرنامه افق با وارد کردن فقط نام و آدرس ایمیل خود آخرین اخبار را در ایمیل تان دریافت کنید. این کوچکترین خدماتی است که گروه بین الملل افق می تواند به شما دوستداران مهاجرت ارائه دهد. خانواده افق با قبول پرونده مهاجرتی شما صفر تا صد کار شما را انجام می دهد منجمله آماده سازی تمامی مدارک لازم برای کارهای مهاجرتی شما، رزرو وقت از دفتر VAC سفارت کانادا برای انجام انگشت نگاری، اخذ پاسپورت کانادا، پذیرش از بهترین دانشگاه های کانادا، سابمیت پرونده شما در سفارت و… خانواده افق با صداقت کامل قدم به قدم همراه شما خواهد بود و انتخاب افق می تواند یک گزینه عالی برای شما دوستداران مهاجرت باشد.

شما عزیزانی که قصد مهاجرت از طریق سیستم اکسپرس اینتری و آریما را دارید می توانید با مراجعه به سایت ما در بخش محاسبه امتیازها، امتیاز خود را به صورت آنلاین محاسبه کنید. و متوجه شوید چه امتیازی را در استخر اکسپرس اینتری کسب می کنید. در صورت داشتن امتیاز کافی می توانید با وکلای ما در ایران و در کانادا مشورت کرده و شروع به ایجاد پرونده و پروفایل کنید. در صورت نیاز می توانید با شماره ۰۵۱۳۱۰۷۱ تماس گرفته و از مشاورین ما بخواهید امتیاز های شما را به صورت تلفنی بررسی کنند و شما در در کسب امتیاز بیشتر، راهنمایی نمایند.

در سیستم اکسپرس اینتری و اریما و مابقی روش های استانی داشتن مهارت انگلیسی و فرانسوی می تواند شانس شما را در پذیرش افزایش دهد. کانادا کشوری دو زبانه است و از دو زبانه ها استقبال ویژه ای خواهد کرد. نگران نباشید. گروه بین المللی افق شما را در کسب امتیاز کافی در این مسیرها یاری خواهد رساند. با ما همراه باشید. ما تا اخذ اقامت دائم کانادا و دریافت پاسپورت کانادا همراه شما خواهیم بود.