بروزرسانی برنامه مهاجرت استانی انتاریو

انتاریو  به روزرسانی بر روی چندین مسیر مهاجرتی استانی ناشی از تاثیرات کرونا  را اعلام کرد.

انتاریو بزرگترین استان کانادا با نزدیک به ۱۴٫۵ میلیون نفر جمعیت است. این استان در سال گذشته ۲۰۱۹ ، ۴۵ درصد دارندگان ویزای اقامت دائم را  جذب کرده است.برنامه مهاجرتی استانی انتاریو  OINP یک مسیر محبوب برای متقاضیان مهاجرت است زیرا انتاریو سال گذشته ۷،۳۵۰ دعوتنامه صادر کرده است. این استان تاکنون در سال ۲۰۲۰ هفت قرعه کشی برگزار کرده است که سه قرعه کشی OINP از زمان شروع بیماری کرونا است. OINP به رغم اقدامات ویژه coronavirus   همچنان به پردازش برنامه ها و صدور دعوتنامه ها و همچنین برگزاری پذیرش ها از طریق اکسپرس اینتری ادامه خواهد داد. این استان از متقاضیان درخواست می کند که حتی در صورت نقص مدارک مورد نیاز جهت ارائه توضیحی کتبی مبنی بر دلیل کسری مدارک را ارائه کنند.

کارفرمایان همچنین باید به خاطر داشته باشند که متقاضیان  در گروه Employer Job Offer ، که شامل کارگران خارجی ، دانشجویان بین المللی و متقاضیان دارای مهارت های پرتقاضا است ، هنوز هم موظفند یک پیشنهاد شغلی دائم و تمام وقت را که توسط OINP تأیید شده است ، داشته باشند.

برنامه های ارسال شده به OINP پس از تأیید استخدام ارزیابی می شوند

متقاضیان و کارفرمایان موظف هستند فوراً OINP را از هرگونه تغییر مهم در برنامه خود ، از جمله تغییر در موقعیتهای شغلی بر اساس جریانهای پیشنهادی شغلی ، آگاه سازند.

OINP در نظر دارد تا تأیید کند که پیشنهادات شغلی یا موقعیت ها همچنان مطابق معیارهای برنامه است و به همین علت با همه کارفرمایان تماس می گیرند. بسته به پاسخی که کارفرمایان درباره وضعیت شغلی داده اند ، درخواست ها پردازش می شوند.

اگر کارفرمایان اعلام کنند که تغییری در موقعیت شغلی ایجاد نشده است ، OINP به پردازش برنامه ها ادامه خواهد داد. اگر اشتغال متقاضی تحت تأثیر اخراج موقت یا کاهش ساعت کار قرار گرفته باشد ، درخواست را تا ۹۰ معتبر نگه خواهد داشت. در صورت از بین رفتن موقعیت یا اگر کارفرما کار را متوقف کرده باشد ، درخواست ناقص تلقی می شود و هزینه درخواست بازپرداخت می شود.

OINP از کسانی که دعوتنامه استانی را دریافت کرده اند و اما تحت تعدیل نیرو قرار گرفته اند حمایت می کند.

از متقاضیان و کارفرمایان خواسته می شود که هرگونه تغییر در سمتهای استخدامی مصوب خود را به OINP اطلاع دهند. شرایط اشتغال باید در تمام مدت زمان دوره اشتغال یا تا زمان دریافت اقامت دائم ثابت باشد. این شرایط شامل موارد زیر است:

  • کارفرما
  • عنوان شغل و وظایف
  • حقوق
  • شیفت کاری
  • منطقه کار

در صورت عدم رعایت شرایط و محدودیت ها و یا پایان استخدام ، تأیید اشتغال استخدام و یا اشتغال لغو خواهد شد.

متقاضیانی که پیشنهادات شغلی خود را پس گرفته اند یا کسانی که شغل خود را از دست داده اند باید به  به OINP اطلاع دهند.

OINP همچنان به حمایت از متقاضیانی که اشتغال آنها تحت تأثیر اخراج موقت مربوط به COVID-19 در صورت تکمیل معیارهای برنامه باشد ، ادامه خواهد داد.

در صورت اخراج دائمی ، به متقاضیان ۹۰ روز فرصت داده خواهد شد تا به استخدام کارفرمای دیگر درآید و به آنها فرصت ارسال درخواست جدید به OINP داده می شود.

درخواست های مهاجرت به انتاریو از طریق  مسیرکارآفرینی

متقاضیانی که تحت برنامه OINP کارآفرین، دعوتنامه دریافت کرده اند ، ۹۰ روز تمدید موقت دریافت می کنند و از طریق پست الکترونیکی (ایمیل) با آنها تماس می گیرند.

علاوه بر این ، از متقاضیان خواسته می شود در صورتی که قبلاً درخواست کاملی را تحت مسیر مهاجرتی کارآفرینی ارائه کرده اند در صورت مشکلات ذیل می توانند با OINP تماس بگیرند :

  • تأخیر در به دست آوردن اطلاعات بیشتر پس از ارائه درخواست
  • تعطیلی موقت ، تعلیق موقت یا تغییرات اساسی در فعالیت های کاری
  • عدم توانایی موقتی در برآورده کردن نیازهای استخدام یا کارفرما

با توجه به به روزرسانی برنامه ۱۱ می ، “هیچ درخواستی رد نمی شود و بدون اطلاع متقاضی و کارفرما هیچ تائیدی کنسل نخواهد شد .” OINP پاسخ به این درخواست ها را قبل از تصمیم نهایی بررسی می کند.

در ۱۷ مارس ۲۰۲۰ ، دولت انتاریو وضعیت اضطراری اعلام کرد تا انتشار COVID-19 را متوقف کند و از سلامت و ایمنی شهروندان محافظت کند. این وضعیت اضطراری در تاریخ ۱۴ آپریل تمدید شد و هنوز هم ادامه دارد ، اگرچه اخیراً استان به دنبال کاهش نرخ رشد COVID-19 خود اقدام به بازگشایی کسب و کارها خود کرده است.