برنامه کارآفرینی استان نوا اسکوشیا | برنامه استانی گروه افق کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی در استان نوا اسکوشیا

در این مقاله قصد داریم برنامه کارآفرینی استان نوا اسکوشیا (Nova Scotia Canada) در این استان زیبا که یکی از کوچکترین استان های کانادا می باشد، با وجود مساحت کم، جمعیت زیادی را درخود جای داده است را بیان کنیم. پایتخت این استان هالیفاکس نام دارد. اقتصاد این استان بر صنایعی مانند شیلات، گردشگری و… استوار است. این استان بزرگترین صادر کننده درختان کریسمس، خرچنگ ها و همچنین توت های وحشی نیز میباشد.

برنامه کارآفرینی استان نوا اسکوشیا

برنامه کارآفرینی استان نوا اسکوشیا

این برنامه نوا اسکوشیا برای صاحبان کسب و کار و با تجربه و مدیران ارشدی که قصد راه اندازی کسب و کار در کانادا در این استان را دارند، طراحی شده است. درصورت قبولی فرد متقاضی باید کسب و کار خود را طی مدت یکسال در استان نوا اسکوشیا راه اندازی کند.

پروسه کارآفرینی استان نوا اسکوشیا در 5 مرحله صورت میگیرد.

مرحله اول: ثبت درخواست EOI

در این مرحله متقاضیان باید درخواست EOI را بصورت آنلاین پرکنند. متقاضیان در این درخواست اطلاعات مورد نیاز درباره ی سابقه ی کار، مهارت زبان، سطح تحصیلات، سن، سازگاری و کسب و کار را ارائه می نمایند. متقاضیان بر اساس جداول امتیازات مطابق با پروفایلشان ارزیابی شده و سپس بر اساس آن امتیاز کسب می کنند. 

مرحله دوم: دعوت به ارائه درخواست

متقاضیان دارای امتیاز بالا از طریق اداره مهاجرت استان نوا اسکوشیا (NSOI) برای برنامه کارآفرینی از طریق نامه مطلع می شوند و درخواست ها از افراد دعوت شده دریافت شده و سپس توسط NSOI مورد ارزیابی قرار می گیرد. 

مرحله سوم: دعوت به مصاحبه حضوری و قرارداد اجرایی

بعد از ارزیابی کامل درخواست و درصورت انطباق با معیارهای برنامه کارآفرینی استان نوا اسکوشیا، فرد متقاضی برای مصاحبه ی حضوری با یکی از مقامات رسمی NSOI دعوت خواهد شد. همه ی مصاحبه ها بصورت حضوری در محل نوا اسکوشیا برگزار می شود و انتظار می رود که ظرف 60 روز کاری از زمانی که با داوطلب تماس گرفته می شود، مصاحبه انجام شود. مصاحبه شامل یک بازدید از کسب و کار واجد شرایط نیز خواهد بود. عدم حضور در مصاحبه منجر به بسته شدن پرونده می گردد. پس از اتمام موفق مصاحبه حضوری، یک قرارداد اجرایی برای فرد متقاضی فرستاده میشود تا آن را امضا کند. 

مرحله چهارم: اجازه کار و تاسیس کسب و کار در استان نوا اسکوشیا

پس از قبول درخواست، از متقاضی انتظار میرود تا ظرف مدت 12 ماه پس از دریافت نامه قبولی برای برنامه کارآفرینی به استان نوا اسکوشیا بیاید. توصیه میشود در مدت شش ماه از تاریخ ورود به نوا اسکوشیا متقاضی بیزینس خود را تاسیس کند. فرد متقاضی پس از ورود باید ظرف مدت 60 روز کاری با یکی از مقامات NSOI ملاقات کند. 

مرحله پنجم: درخواست برای اقامت دائم

بعد از انتخاب توسط استان نوا اسکوشیا،فرد متقاضی باید ظرف مدت 6 ماه درخواست کامل خود را مبنی بر دریافت اقامت دائم کانادا ارسال کند.

حداقل معیارهای لازم برای متقاضیان در برنامه کارآفرینی استان نوا اسکوشیا

  •  داشتن حداقل میزان دارایی 600 هزار دلار، که از راه های قانونی بدست آمده باشد.
  •  حداقل 3 سال تجربه مالکیت کسب وکار با درصد مالکیت 34 درصد و یا 5 سال تجربه مدیریت ارشد کسب و کار در 10سال گذشته.
  •  داشتن مدرک زبان CLB 5 و یا معادل آن
  •  داشتن حداقل مدرک دیپلم
  •  حداقل میزان سرمایه گذاری 150000 هزاردلار در کانادا

نحوه امتیاز دهی

نحوه امتیازدهی برنامه کارآفرینی استان نوا اسکوشیا

تحصیلات دربرنامه کارآفرینی

تجربه مالکیت و یا مدیریت ارشد

دارایی خالص نوا اسکوشیا

سن در نوا اسکوشیا

میزان سرمایه گذاری نوا اسکوشیا

[fusion_button link=”https://ofoghint.com/%d8%a7%d8%b1%d8%b2%db%8c%d8%a7%d8%a8%db%8c-%d8%b1%d8%a7%db%8c%da%af%d8%a7%d9%86/” text_transform=”” title=”” target=”_self” link_attributes=”” alignment=”” modal=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” color=”custom” button_gradient_top_color=”#4f32c1″ button_gradient_bottom_color=”#4f32c1″ button_gradient_top_color_hover=”” button_gradient_bottom_color_hover=”” accent_color=”” accent_hover_color=”” type=”” bevel_color=”” border_width=”” size=”” stretch=”default” shape=”” icon=”” icon_position=”left” icon_divider=”no” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=””]فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا[/fusion_button]