ثبت نام لاتاری آمریکا و دریافت گرین کارت آمریکا 2023 - 2025 گروه مهاجرتی افق ماندگار

DV Lottery لاتاری گرین کارت آمریکا 2025

طبق اعلام وبسایت لاتاری آمریکا، ددلاین شرکت در قرعه کشی لاتاری گرین کارت آمریکا برای سال 2025، روز 4 اکتبر 2023 همزمان با 12 مهر ماه 1402 می باشد و تا 7 نوامبر 2023 یعنی 16 آبان ادامه دارد.

از سال 1994 تاکنون، هر سال 55000 نفر از ملیت های مختلف واجد شرایط دریافت گرین کارت لاتاری آمریکا می شوند. نام این برنامه لاتاری گرین کارت یا dvlottery است به این دلیل که هر ساله به صورت تصادفی و از بین 10 تا 12 میلیون شرکت کننده، برنده ها اعلام می شوند.

حدودا تا 40% تمامی شرکت کنندگان، واجد شرایط شرکت در قرعه کشی نمی شوند به این دلیل که تا ددلاین مورد نظر مدارک خود را به درستی یا به صورت کامل و صحیح وارد نمی کنند. دقت کنید که پروسه انتخاب افراد در قرعه کشی لاتاری گرین کارت، فرآیندی کاملا الکترونیک است. با داشتن گرین کارت آمریکا شما از حق قانونی زندگی و کار به صورت دائم در آمریکا برخودار خواهید بود و تقریبا تمامی حقوق یک شهروند آمریکایی را دارید.

اطلاعات اولیه مورد نیاز در فرم لاتاری آمریکا:

مشخصاتی که باید در فرم لاتاری وارد کنید شامل نام و نام خانوادگی، تاریخ، مکان و کشور محل تولد، آدرس محل سکونت، اطلاعات پاسپورت (شماره، کشور محل صدور و تاریخ انقضای گذرنامه)، وضعیت تأهل، در صورت لزوم اطلاعات مربوط به فرزندان و همسر، عکس از خودتان و افراد وابسته و بالاترین درجه تحصیلی شماست.

توجه داشته باشید که هر فرد فقط یک بار در سال می تواند در قرعه کشی لاتاری شرکت کند! اگر بیش از یک فرم ارسال کنید، به طور خودکار رد صلاحیت خواهید شد.

کشورهای ممنوعه:

برخی کشورها ممنوعه هستند به این معنی که اگر در این کشورها به دنیا آمده باشید و تابعیت آنها را داشته باشید، امکان شرکت در لاتاری آمریکا را ندارید:

بنگلادش، برزیل، کانادا، چین و هنگ کنگ، کلمبیا، جمهوری دومینیکن، السالوادور، هائیتی، هندوراس، هند، جامائیکا، مکزیک، نیجریه، پاکستان، فیلیپین، کره جنوبی، بریتانیا (به استثنای ایرلند) و کشورهای دیگر مناطق وابسته، ونزوئلا و ویتنام

البته استثنائاتی برای افرادی که در هر یک از کشورهای فوق به دنیا آمده اند وجود دارد و در موارد زیر می توانند درخواست خود را جهت شرکت در لاتاری آمریکا ثبت کنند:

 • همسران آنها در یکی از کشورهای واجد شرایط متولد شده اند، یا
 • والدین آنها (هر دو در این کشور مستثنی به دنیا نیامده اند) فقط ساکنان موقت کشورهای غیر واجد شرایط بودند.

عکس به عنوان یکی از مدارک مهم و اصلی شما در قرعه کشی لاتاری

شرایط عکس بسیار سخت است، گاها دلیل ریجکت شدن درخواست متقاضیان زیادی، ارسال عکس نامناسب و نامتناسب با شرایط درخواست شده لاتاری آمریکا DV Lottery است. دقت داشته باشید که عکس شما باید شرایط زیر را داشته باشد:

 • زمینه عکس ساده و روشن باشد
 • صورت (از چانه تا مو) باید بین 50 تا 69 درصد از ارتفاع کل عکس را نشان دهد
 • رو به دوربین: سر شما نباید به سمت بالا، پایین یا به پهلو خم شود
 • عکس نباید بیش از حد یا خیلی کم نور باشد یا سایه ها نباید قابل مشاهده باشند
 • صورت نباید با مو پوشانده شود و حالت صورت باید خنثی باشد
 • پوشش های سر جز به دلایل مذهبی مجاز نیست
 • عینک مجاز نیست
 • فقط عکس های رنگی با کیفیت بالا – عکس سیاه و سفید قابل قبول نیست
 • عکس باید به روز باشد و نباید از عکس های 6 ماه قبل استفاده شود
 • حجم عکس 240 کیلو بایت و فرمت عکس باید JPG باشد
 • اندازه عکس اصلی باید 2*2 اینچ باشد.
عکس ثبت نام لاتاری 2025 آمریکا گروه مهاجرتی افق مانگار
مدل صحیح عکس ثبت نام لاتاری 2025 آمریکا در گروه بین المللی افق ماندگار

مشخصات فرزندان:

همه فرزندان زیر 21 سال خود را می توانید در فرم خود ثبت نام کنید.

فرزندان همسر شما نیز باید در لیست باشند و عکس های همه اعضای خانواده (با مشخصات فوق) باید در لیست شما ارائه شود.

پس از برنده شدن و شرایط مصاحبه:

سطح تحصیلات شما باید حداقل معادل دیپلم دبیرستان آمریکایی باشد یا در پنج سال گذشته، حداقل دو سال در حرفه ای کار کرده باشید که به حداقل دو سال آموزش نیاز داشته است.

برای مصاحبه ویزای خود به کنسولگری ایالات متحده دعوت خواهید شد که معمولا برای ایرانیان در کشورهای اطراف باید برنامه ریزی شود. مدتی پس از ارسال فرم آنلاین DS-260، حدود 14 روز قبل از وقت مصاحبه، باید توسط یک پزشک محلی سر کنسولگری ایالات متحده تحت معاینه پزشکی قرار بگیرید که حدودا بین 1 تا 2 ساعت طول می کشد.

مصاحبه به خودی خود چندان دشوار نیست و توسط یک افسر کنسولی در پیشخوان سفارت به زبان انگلیسی انجام می شود. مصاحبه انفرادی و کمتر از پنج دقیقه طول می کشد.

بررسی دقیق و موفقیت آمیز مدارک ارسالی توسط افسر کنسولی از اهمیت بیشتری برخوردار است و قرار ملاقات بیشتر برای تأیید مدارک صورت می گیرد.

مدارک مورد نیاز در جلسه مصاحبه کنسولگری آمریکا:

برای قرار مصاحبه خود در کنسولگری ایالات متحده باید مدرک زیر را همراه داشته باشید:

کپی صفحه بیومتریک پاسپورت(ها)، اصل شناسنامه و کارت شناسایی، گواهی عدم سو پیشینه (برای متقاضیان از سن 16 سال به بالا)، گواهی ازدواج یا طلاق، سوابق نظامی

پس از مصاحبه:

پس از یک قرار مصاحبه موفق، ویزای مهاجرت شما مستقیماً در پاسپورت شما قرار می گیرد. برای فعال کردن گرین کارت، اولین سفر شما به ایالات متحده باید ظرف شش ماه پس از صدور گزارش پزشکی انجام شود.

با این حال، مدت زمان لازم برای اقامت وجود ندارد، بنابراین می توانید اساساً برای فعال کردن گرین کارت خود به ایالات متحده سفر کنید و مثلاً فقط یک آخر هفته بمانید تا 6 ماه پس از سفر فعال سازی شما به ایالات متحده، گرین کارت شما به آدرس ایالات متحده که در فرم خود نام برده اید ارسال می شود.

آیا باید فوراً مهاجرت کنم؟

لازم نیست فوراً به ایالات متحده مهاجرت کنید زیرا شما یکی از برندگان خوش شانس لاتاری هستید و کارت ورود اصلی خود را نیز از دست نخواهید داد.

با این حال، مقامات ایالات متحده تنها در صورتی گرین کارت صادر می کنند که متقاضی قصد مهاجرت خود را اعلام کند. بنابراین، تنها در صورتی باید برای اجازه اقامت دائم درخواست دهید که واقعاً قصد دارید برای مدت طولانی تری در ایالات متحده زندگی کنید، چه برای کار، تحصیل، تشکیل خانواده یا بازنشستگی. همچنین تا یک سال فرصت دارید تا در صورت قرعه کشی موفق، در مورد پذیرش یا عدم پذیرش گرین کارت تصمیم بگیرید.

منبع:

https://www.dvlottery.com/

گروه مهاجرتی افق ماندگار همچون سال های گذشته برای ثبت نام مطمئن و بدون ایراد لاتاری 2025 آمریکا برای شما همراه گرامی ارایه خدمت نموده و خواهید توانست بدون مراجعه حضوری به دفتر شرکت از طریق وبسایت ما و تکمیل فرم ثبت نام لاتاری و آپلود عکس لاتاری و آپلود تصویر صفحه اول پاسپورت ( که صرفاً جهت کنترل و تطبیق با فرم شما می باشد )، شانس ثبت نام لاتاری را از طریق کارشناسان ما داشته باشید .

گروه بین المللی افق ماندگار، همگام با شما تا افق آرزوها

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *