برنامه متخصص کبک مهاجرت کانادا 2020 استانی مون

[fusion_builder_container hundred_percent=”no” equal_height_columns=”no” menu_anchor=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” background_color=”” background_image=”” background_position=”center center” background_repeat=”no-repeat” fade=”no” background_parallax=”none” parallax_speed=”0.3″ video_mp4=”” video_webm=”” video_ogv=”” video_url=”” video_aspect_ratio=”16:9″ video_loop=”yes” video_mute=”yes” overlay_color=”” video_preview_image=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” padding_top=”” padding_bottom=”” padding_left=”” padding_right=””][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ layout=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” border_position=”all” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” center_content=”no” last=”no” min_height=”” hover_type=”none” link=””][fusion_text]

برنامه متخصص کبک مهاجرت کانادا 2020 استانی مون

برنامه نیروی متخصص کبک EOI) 2018) یا ( Arrmia)

برنامه نیروی متخصص کبک یکی از راه های اخذ اقامت دائم کانادا برای افرادی با تحصیلات آکادمیک و تجربه کاری می باشد.

برنامه استانی کبک یا برنامه متخصص کبک یکی از محبوبترین برنامه های مهاجرتی کانادا در حال حاضر می باشد. استان کبک شرایط مناسبی از نظر امتیاز بندی برای متقاضیان مهاجرت به کانادا ایجاد کرده است تا افرادی که دارای تخصص های مورد نیاز این استان هستند بتوانند برای برنامه متخصص کبک به راحتی به کانادا مهاجرت کنند و اقامت دائم کسب نمایند. مهمترین دلیل محبوبیت برنامه استانی کبک یا برنامه متخصص کبک، عدم نیاز به داشتن پیشنهاد شغلی برای اقدام از طریق این برنامه هست.
متقاضیانی واجد شرایط مهاجرت به کبک هستند که امتیازات لازم را برای برنامه متخصص کبک کسب نمایند. این امتیاز برای افراد مجرد 50 و برای متاهلین 59 می باشد.

توجه داشته باشید حداقل امتیاز در نظر گرفته شده جهت ساخت پروفایل 43 برای مجرد و 52 برای متاهیلن می باشد.

لازم بذکر است متقاضیان متاهل باید بدون امتیاز فرزند و تمکن مالی به امتیاز اولیه رسیده باشند و متقاضیان مجرد نیز بدون امتیاز تمکن مالی به امتیاز اولیه رسیده باشند.

برنامه متخصص کبک، کار در کانادا

اگر تصمیم دارید به کانادا مهاجرت کنید و به کار و تحصیل در کانادا بپردازید مراجعه به دفتر مهاجرتی افق که جز دفاتر و موسسات معتبر مهاجرتی است میتواند کمک بسزایی در تصمیم گیری درست شما داشته باشد. وکیل مهاجرت کانادا در گروه افق عضو رسمی انجمن ICCRC کانادا بوده و مورد تایید دولت کانادا میباشد. در نتیجه بهتر است برای اینکه مهاجرتی اسان، بی دغدغه، امن و قانونی به کانادا داشته باشید به وکیل رسمی مهاجرت در گروه افق خصوصا در برنامه پاسپورت 2020 کانادا مراجعه کنید. شما میتوانید برای رزرو وقت مشاوره حضوری یا انلاین با شماره تماس 051-31071 تماس گرفته و یا به سایت افق به نشانی ofoghint.com یا Ofoghint مراجعه کنید. اخرین اطلاعات و اخبار در رابطه با کانادا و روند مهاجرت به کشور کانادا را از گروه تلگرامی با ای دی @ofoghint و یا اینستاگرام رسمی افق به نشانی info.cec.iom دریافت کنید. تا رسیدن شما به افق ارزوهایتان همراهی صمیمی و دلسوز برایتان خواهیم بود.

جدول رشته های مورد نیاز برنامه متخصص استان کبک

لازم بذکر است در لیست رشته ها فقط امتیاز رشته به مقطع اشاره شده در لیست تعلق می گیرید. مثلا دکتری روانشناسی 9 امتیازی می باشد و لیسانس آن صفر می باشد. در این لینک می توانید رشته های برنامه متخصص کبک مورد نیاز کنونی استان را مشاهده کنید (مشاغل مختلف در کیک) یا در این لینک  (دانلود pdf) بصورت pdf دانلود نمایید.

محاسبه آنلاین امتیاز شما در برنامه آریما (نیروی متخصص کبک)

مقطع تحصیلی:

حداکثر امتیاز قابل کسب برای متقاضی اصلی 14 و برای همسر 4 می باشد.

مشاغل:

حداکثر امتیاز قابل کسب برای متقاضی اصلی 12 و برای همسر 4 می باشد.

رشته
متقاضی اصلی همسر
گروه A 12 امتیاز 4 امتیاز
گروه B 9 امتیاز 3 امتیاز
گروه C 6 امتیاز 2 امتیاز
گروه D 2 امتیاز 1 امتیاز
گروه F-E-G 0 امتیاز 0 امتیاز

سن:

حداکثر امتیاز قابل کسب برای متقاضی اصلی 16 و برای همسر 3 می باشد.

سن
متقاضی اصلی همسر
18 تا 35 سال 16 امتیاز 3 امتیاز
36 سال 14 امتیاز 2 امتیاز
37 سال 12 امتیاز 2 امتیاز
38 سال 10 امتیاز 2 امتیاز
39 سال 8 امتیاز 2 امتیاز
40 سال 8 امتیاز 1 امتیاز
41 سال 4 امتیاز 1 امتیاز
42 سال 2 امتیاز 1 امتیاز
43 سال 0 امتیاز 0امتیاز
شاید برای شما مفید باشد.  برنامه کارآفرینی استان نوا اسکوشیا | برنامه استانی گروه افق کانادا

سابقه کار:

سابقه کار می بایست در بازه زمانی 5 ساله پیش از تاریخ تقاضای مهاجرت باشد. حداکثرامتیاز قابل کسب برای متقاضی اصلی 8 می باشد. این امتیاز شامل دوره کارآموزی نیز می گردد.

سابقه کار متقاضی اصلی
متقاضی اصلی
کمتر از 6 ماه 0 امتیاز
6 ماه تا 11 ماه 4 امتیاز
12 ماه تا 23 ماه 4 امتیاز
24 ماه تا 35 ماه 6 امتیاز
36 ماه تا 47 ماه 6 امتیاز
48 ماه به بالا 8 امتیاز

دانش زبان انگلیسی و فرانسه:

لازم به ذکر است درصورتی که امتیاز قبولی را بدون مدرك زبان کسب کرده باشید اجباری به داشتن مدرك زبان نخواهید داشت.

فرانسه:

متقاضی اصلی
امتیاز Writing امتیاز Reading امتیاز Listening امتیاز Speaking
0 A1-A2-B1 0 A1-A2-B1 0 A1-A2-B1 0 A1-A2-B1
1 B2 1 B2 5 B2 5 B2
1 C1 1 C1 6 C1 6 C1
1 C2 1 C2 7 C2 7 C2

همراه:

امتیاز Writing امتیاز Reading امتیاز Listening امتیاز Speaking
0 A1-A2-B1 0 A1-A2-B1 0 A1-A2-B1 0 A1-A2-B1
0 B2 0 B2 2 B2 2 B2
0 C1 0 C1 3 C1 3 C1
0 C2 0 C2 3 C2 3 C2

آیلتس:

لازم به ذکر است داشتن مدرك زبان آیلتس همراه امتیاز ندارد.

امتیاز Listening Reading Writing Speaking
0 4.5-1 3.5-1 4.5-1 4.5-1
1 7.5-5 9-4 9-5 6.5-5
2 9-8 9-7

فرزند:

داشتن فرزند حداکثر 8 امتیاز به همراه خواهد داشت.

امتیاز فرزند
4 هرفرزند 12 ساله یا کمتر
2 هرفرزند 13  سال تا 21 سال

فرصت شغلی معتبر:

امتیاز فرصت شغلی معتبر
8 پیشنهاد شغلی معتبر برای کار در مونترال
14 پیشنهاد شغلی معتبر برای کار در خارج از مونترال

اقامت قبلی در کبک:

امتیاز اقامت قبلی
1 هرگونه اقامت قبل در کبک حداقل 2 هفته و کمتر از 3 ماه
2 هرگونه اقامت غیر ازتحصیل و یا کارتمام وقت (بیشتر از 3 ماه در کبک)
5 تحصیل یا کار به مدت 3 ماه یا بیشتر درکبک
5 اقامت در کبک به مدت 3 ماه با ویزای کار در تعطیلات به همراه تجربه کاری

خویشاوند:

امتیاز خویشاوند
2 داشتن فامیل در کبک (همسر-فرزند-خواهر-برادر-پدر-مادر-ماردبزرگ-پدربزرگ)

 

تمکن مالی:

اداره مهاجرت یک امتیاز برای استطاعت مالی یا برای تمکن مالی مهاجرت و اقامت کانادا برای برنامه متخصص کبک منظور داشته است. که با تکمیل فرم مالی این امتیاز به متقاضی تعلق میگیرد نیازی به اعلام میزان دارایی برای اقامت کانادا یا مهاجرت کانادا منقول و غیر منقول نیست.
ابلاغ بخشنامه 017-2018 مبنی بر افزایش تعرفه های بررسی پرونده توسط کبک:

فرد اصلی پرونده: 798 دلار کانادا

فرد همراه: 171 دلار کانادا

سیستم Arrima، در 18 سپتامبر 2018 بازگشایی گردید. از مزایای این سیستم میتوان به زمان پردازش کوتاهتر و همچنین ورود سریعتر متقاضیان و مهاجرت سریع کانادا نسبت به قبل، اشاره نمود. سیستم آریما جایگزین سیستم قبلی خواهد بود، بعبارتی بجای اهمیت سابمیت بموقع، امتیاز متقاضی طبق جدول امتیازات، نبست به سایرین منجر به بازگشایی پرونده وی در اداره مهاجرت کبک برای برنامه متخصص کبک خواهد بود. در سیستم آریما، هیچگونه حداقل امتیازی وجود ندارد.

ثبت اطلاعات ذیل، در سیستم Arrima، الزامیست:
 1. اطلاعات شخصی
 2.  وضعیت خانوادگی
 3.  وضعیت سکونت در کبک
 4.  تحصیلات
 5.  شغل و حرفه
 6.  جاب آفر
 7.  دانش زبان
 8.  اطلاعات تکمیلی

بدیهی ست کلیه دعوتنامه ها یا برنامه متخصص کبک بر اساس معیارهای ذیل میباشند، که هماهنگ (harmoniser) با معیارهای انتخابی کبک میباشند. (جدول امتیازات)

 1.  اشتغال
 2.  دانش زبان فرانسه
 3.  سن
 4.  رشته تحصیلی
 5.  تجربه کاری
 6.  سطح تحصیلات
  و…
  پرونده هر متقاضی مهاجرت دارای شرایط منحصر به فرد میباشد.

اداره مهاجرت کبک، پرونده هر متقاضی را به صورت Case by Case بررسی میکند.

تحت این زیر گروه، امکان بسته شدن پرونده متقاضی مهاجرت در یکی از سه حالت ذیل توسط اداره مهاجرت وجود دارد:

1. چنانچه سند یا گواهی نادرست توسط متقاضی مهاجرت یا وکیل قانونی وی ارائه گردد و یا حاوی اطلاعات نادرست باشد که طی زمان توسط اداره مهاجرت نادرست یا گمراه کننده تشخیص داده میشود.
2. چنانچه سند یا گواهی به صورت نادرست صادر شده باشد.
3. چنانچه شرایط لازم برای صدور گواهی بنا به دلایلی خاص، متوقف گردد.

بدیهی است در حالات سه گانه فوق، متقاضی یا وکیل قانونی وی (وکیل مهاجرت به کانادا) میتواند با استناد به بخش 14 قانون عدالت اداری، طرح دعوی به Commissaire aux plaintes نمایند. شایان ذکر است این طرح دعوی میتواند به صورت انفرادی و یا گروهی صورت پذیرد.

شاید برای شما مفید باشد.  اکسپرس اینتری کانادا

1- بر اساس ارائه اسناد یا مدارک نادرست و یا گمراه کننده توسط متقاضی مهاجرت یا وکیل قانونی وی در زمان ارائه، پرونده بسته شود.
در این مورد اداره مهاجرت کبک قادر به رد درخواست پرونده متقاضی خواهد بود. همچنین چنانچه بعد از دریافت CSQ، صحت برخی مدارک و اسناد از نظر آفیسر دچار ابهام باشد، با ارائه لیستی از این مدارک مبهم (در این مورد مدارک زبان تکمیلی)، متقاضی ملزم به ارسال مدارک مورد نظر به اداره مهاجرت خواهد بود.

2- وجود خطای کارکنان اداره مهاجرت به علت نادرستی اجرای قوانین:
از نمونه خطاهای موجود میتوان به تفسیر نامناسب قوانین توسط کارکنان اداره مهاجرت، که منجر به تصمیم اشتباه در مورد پرونده متقاضی مهاجرت میشود و یا به طور مثال، تائید CSQ توسط افراد بدون صلاحیت و غیره…

3- مختومه نمودن پرونده بعلت عدم وجود شرایط لازم به جهت صدور CSQ

لازم به توضیح است، که پس از بررسی شیوه های چهارگانه فوق الذکر، که از این طریق مورد تائید به جهت پذیرش RÉVISION ADMINISTRATIVE DES DEMANDES D’IMMIGRATION REFUSÉES  میباشد. پرونده متقاضی مهاجرت به کانادا برای برنامه متخصص کبک بسته به مرحله ای که در آن قرار دارد، شامل یکی از دو گروه ذیل میشود که مراحل اداری زیر در مورد پرونده وی، لازم الاجراست:

1. چنانچه پرونده متقاضی در مراحل سلکسیون باشد، پرونده در همان مرحله به جهت بررسی ابهام بوجود آمده به حالت تعلیق در می آید. در مرحله نخست، مدارک متقاضی اقامت دائم کانادا با حقایق و ابهامات موجود مورد بررسی در برنامه متخصص کبک اجمالی قرار میگیرد. سپس با امضای مسئول مربوطه مدارک به اداره بازرسی ویژه ارسال میگردد. پس از تائید بازرس ویژه رسیدگی، به منظور تصمیم نهایی، پرونده با مدارک موجود و تائید وی به یکی از معاونین شخص وزیر مهاجرت ارسال میگردد. پس از تائید معاون وزیر و تائیده نهایی، پرونده به صورت سلسله مراتبی مسیر برگشتی را به جهت انجام امور اداری و اطلاع متقاضی مهاجرت، طی مینماید.

2. چنانچه پرونده متقاضی مهاجرت دارای CSQ باشد، اداره مهاجرت با ارسال نامه کتبی به دولت فدرال، درخواست تعلیق پرونده به جهت روشن شدن موضوع مینماید. در مرحله نخست، مامور اداره مهاجرت، ضمن انجام تجزیه و تحلیل اجمالی، فرم لغو تقاضای دولتی کبک مبنی بر درخواست دولت کبک از حضور متقاضی در این ایالت را به همراه ضمائم ادله قانونی تکمیل مینماید. سپس مسئول بازرسی پس از بررسی مجدد و تائید، مدارک و فرم لغو تقاضا را برای معاون وزیر مهاجرت به جهت انجام تصمیم نهایی ارسال مینماید. پس از تائید معاون وزیر، و اتخاذ تصمیم نهایی، طی انجام مراحل اداری سلسله مراتبی برگشتی به اطلاع متقاضی مهاجرت کانادا رسیده و نیز بلافاصله این تصمیم نهایی به اطلاع اداره شهروندی و مهاجرتی دولت فدرال کانادا میرسد.

شایان ذکر است، تمامی پرونده ها در واحد مرکزی بازنگری به دو گروه عمده تقسیم میشوند:

1- در گروه نخست، پرونده های تجدید نظر بدلیل وجود خطاهای فاحش و آشکار قرار میگیرند که دارای اولویت بررسی بوده و خارج از برنامه زمانبندی یا برنامه متخصص کبک درخواستهای دیگر مورد بررسی قرار میگیرند.

2- درخواستهایی که بدلیل خطاهای فاحش و آشکار نمیباشند و طبق برنامه زمانبندی مورد بررسی و تجدید نظر قرار میگیرند.

پس از بررسی تقاضای بازبینی، یکی از چهار تصمیم ذیل محتمل خواهد بود:

1- پذیرش پرونده بعلت قبولی درخواست:

در این حالت، Commissaire aux plaintes، پس از بررسی مدارک متقاضی مهاجرت یا وکیل قانونی وی، دلایل را موجه دانسته و پرونده به روال عادی باز میگردد. در مورد انطباق این مورد با گاید تخصصی کبک، تنها میتوان به این قانون اشاره نمود که چنانچه مدارک متقاضی مهاجرت بدون ابهام بوده و از نظر اداره مهاجرت دارای شرایط بررسی باشد، پرونده متقاضی روال عادی خود را طی خواهد نمود.

شاید برای شما مفید باشد.  مهاجرت سرمایه گذاری کبک برنامه های استانی مهاجرتی افق

2- درخواست مدارک و اسناد تکمیلی:

در این شرایط واحد بازرسی نهایی به جهت بررسی، درخواست مدارک اضافی مینماید. در این حالت متقاضی مهاجرت یا وکیل قانونی وی، دارای فرصت 60 روزه به جهت ارائه مدارک درخواستی خواهد بود. خاطرنشان میشوم که شاید این تصمیم در مورد مواردی بسیار محدودی از متقاضیان دارای مشکل اعمال گردد.

3-درخواست مصاحبه:

در شرایطی که واحد بازرسی تشخیص به رفع ابهامات از طریق مصاحبه را داشته باشد. در این حالت پرونده متقاضی به صورت سلسله مراتبی به واحد اداری منتقل و به متقاضی اطلاع داده خواهد شد. در مورد انطباق این مورد با گاید تخصصی کبک، متن ذیل که اهداف کلی انجام مصاحبه میباشد، عینا انتقال میبابد:

(Objectifs des entrevues ciblées (VOIR GPI 5-6, section 1)

(1) Pour évaluer le critère des connaissances linguistiques dont le pointage pourrait permettre au candidat d’atteindre le seuil de sélection (VOIR GPI 5-6, section 1).

(2) Pour déterminer l’authenticité d’un document ou la véracité d’une information. (VOIR GPI 5-6, section 1)

(3) Pour appliquer les principes de « contrôle qualité ». (VOIR GPI 5-6, section 1)
Le candidat doit se présenter à l’entrevue avec les originaux de tous les documents requis

هدف از انجام مصاحبه:

1. تعیین سطح زبان متقاضی مهاجرت

2. تعیین صحت برخی مدارک و اسناد و حصول اطمینان از اطلاعات پرونده مهاجرتی متقاضی

3. بررسی اصول کنترلی کیفیتی با بازبینی تمامی مدارک اصلی متقاضی مهاجرت

ریجکت پرونده:

در این حالت مدارک متقاضی، قابلیت توجیه ابهام بوجود آمده را نداشته و اسناد و مدارک ارائه شده دال بر گمراهی اداره مهاجرت تشخیص داده میشوند. لازم به ذکر است در این مورد متقاضی مهاجرت، قادر به اعتراض به نتیجه را خواهد داشت (دادگاه کبکی TAQ) در مورد انطباق این مورد با گاید تخصصی کبک، تنها میتوان به این قانون اشاره نمود که چنانچه مدارک متقاضی مهاجرت در کانادا 2020 نادرست بوده و یا دارای اهدافی گمراه کننده باشد، پرونده وی بسته خواهد شد.
rejeter toute demande qui contient un renseignement ou un document faux ou trompeur.

جدید نظر پیرامون بازه زمانی اعتبار CSQ:

طی بخشنامه 009-2018 مورخ 2 آگوست 2018، تصمیمات ذیل اتخاذ و ابلاغ گردید:

http://www.midi.gouv.qc.ca/publications/fr/gpinpi/npi_2018/NPI_2018_009_ReformeRIQ_CSQ_FIN.PDF
1- تمامی CSQ های صادره از اداره مهاجرت کبک دارای تاریخ انقضای دو ساله بوده و متقاضی مهاجرت ملزم به ارائه CSQ به دولت فدرال به منظور اخذ ویزا طی این مدت خواهد بود.
2- پس از انقضای این دوره 24 ماهه، به طور کلی، امکان صدور CSQ جدید وجود ندارد و متقاضی مهاجرت ملزم به اقدام مجدد مبنی بر اخذ CSQ جدید بر مبنای قوانین آن زمان خواهد بود.
نکته: لازم به ذکر است این قوانین جدید، در تاریخ 6 آوریل 2016 توسط مجمع ملی کبک تصویب و در تاریخ 2 آگوست 2018 تائید و اجرایی گردیده است.
• شایان ذکر است، مدت اعتبار CSQ های صادره توسط اداره مهاجرت کبک، پیش از ابلاغ این بخشنامه، 36 ماه بوده است که طی این بخشنامه به 24 ماه تقلیل یافته است. بعبارتی متقاضی مهاجرت ملزم به تشکیل پرونده فدرال مبنی بر صدور ویزا طی مدت حداکثر 24 ماه از تاریخ صدور CSQ توسط اداره مهاجرت خواهد بود.

آریما (برنامه نیروی متخصص کبک) در 1 دقیقه

[fusion_code]PGRpdiBpZD0iOTAxMDgxMzI1NDkiPjxzY3JpcHQgdHlwZT0idGV4dC9KYXZhU2NyaXB0IiBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LmFwYXJhdC5jb20vZW1iZWQvWGJpbng/ZGF0YVtybmRkaXZdPTkwMTA4MTMyNTQ5JmRhdGFbcmVzcG9uc2l2ZV09eWVzIj48L3NjcmlwdD48L2Rpdj4=[/fusion_code]

[fusion_separator style_type=”none” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” sep_color=”” top_margin=”20px” bottom_margin=”” border_size=”” icon=”” icon_circle=”” icon_circle_color=”” width=”” alignment=”center”][/fusion_separator]

[fusion_button link=”https://ofoghint.com/%d8%a7%d8%b1%d8%b2%db%8c%d8%a7%d8%a8%db%8c-%d8%b1%d8%a7%db%8c%da%af%d8%a7%d9%86/” text_transform=”” title=”” target=”_self” link_attributes=”” alignment=”” modal=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” color=”custom” button_gradient_top_color=”#4f32c1″ button_gradient_bottom_color=”#4f32c1″ button_gradient_top_color_hover=”” button_gradient_bottom_color_hover=”” accent_color=”” accent_hover_color=”” type=”” bevel_color=”” border_width=”” size=”” stretch=”default” shape=”” icon=”” icon_position=”left” icon_divider=”no” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=””]فرم ارزیابی رایگان[/fusion_button]

[fusion_button link=”https://ofoghint.com/%d9%85%d8%ad%d8%a7%d8%b3%d8%a8%d9%87-%d8%a2%d9%86%d9%84%d8%a7%db%8c%d9%86-%d8%a7%d9%85%d8%aa%db%8c%d8%a7%d8%b2-%d8%a2%d8%b1%db%8c%d9%85%d8%a7-%da%a9%d8%a8%da%a9/” text_transform=”” title=”” target=”_self” link_attributes=”” alignment=”” modal=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” color=”custom” button_gradient_top_color=”#4f32c1″ button_gradient_bottom_color=”#4f32c1″ button_gradient_top_color_hover=”” button_gradient_bottom_color_hover=”” accent_color=”” accent_hover_color=”” type=”” bevel_color=”” border_width=”” size=”” stretch=”default” shape=”” icon=”” icon_position=”left” icon_divider=”no” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=””]محاسبه آنلاین امتیاز کبک[/fusion_button]

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *