مسافرانی که به کانادا سفر می کنند باید از برنامه ArriveCAN استفاده کنند

مسافران خارجی که قصد سفر به کانادا را دارند به زودی لازم است از برنامه ArriveCAN به عنوان جلوگیری از نفوذ ویروس کرونا و همچنین حفظ سلامت عموم استفاده کنند. این برنامه رایگان در آوریل، ۲۰۲۰ ارائه شد، یکی از رسانه های دولتی اعلام کرده است که هدف از طراحی این اپلیکیشن برای کمک به مسافران برای رعایت مقررات کرونایی است. این اپلیکیشن را می توان بر روی تلفن همراه هوشمند نصب کرد و هم می توان به صورت آنلاین به آن دسترسی داشت.

0a1 12 300x167 - برنامه ArriveCAN | مهاجرت با گروه افق | سفر به کانادا | ویزای اسان

در اینجا مواردی است که شما باید قبل و بعد از آمدن به کانادا انجام دهید:

قبل از رسیدن به مرز کانادا

از ۲۱ نوامبر، تمامی مسافران هوایی که مقصد نهایی آنها سفر به کانادا است باید قبل از سوار شدن به هواپیما اطلاعات خود را از طریق برنامه ArriveCAN ارسال کنند. این شامل اطلاعات پرواز و اطلاعات تماس، برنامه قرنطینه (مگر اینکه معاف شوند) و علائم COVID-19 است. مسافران هنگام ورود به کانادا باید رسید ArriveCan خود را نشان دهند. افسران آژانس خدمات مرزی کانادا CBSA تأیید می کنند که مسافران اطلاعات خود را به صورت دیجیتالی ارسال کرده اند یا خیر.

مسافرانی که این قانون را رعایت نکنند، ممکن است تحت اجرای قانون قرار بگیرند، که می تواند اخطار کلامی تا جریمه ۱۰۰۰ دلاری باشد. هرچند که استثناهایی نیز وجود دارد مانند افرادی که به دلیل شرایط شخصی مانند از کارافتادگی یا معلولیت و یا کمبود زیرساخت ها قادر به ارائه مدارک نباشند، مستثنی خواهد بود. از ۴ نوامبر نیز توسط شرکت هواپیمایی به مسافران خود تذکر های لازم را می دهند که قبل از سوار شدن به هواپیما به مقصد کانادا، باید اطلاعات مربوط به COVID را از طریق ArriveCAN به صورت دیجیتالی ارسال کنند. علاوه بر این، مسافرانی كه از طریق زمینی یا دریایی قصد سفر به به كانادا را دارند به شدت توصیه می شود که قبل از ورود به کانادا از برنامه ArriveCAN استفاده كنند تا از تاخیر جلوگیری كنند و هنگام رسیدن به مرز نقاط تماس را محدود كنند. آنها همچنین می توانند در هنگام ورود به کانادا، رسید ArriveCAN خود را به یک افسر خدمات مرزی نشان دهند.

Woman Travelling 300x200 - برنامه ArriveCAN | مهاجرت با گروه افق | سفر به کانادا | ویزای اسان

پس از ورود به کانادا

از تاریخ ۲۱ نوامبر ۲۰۲۰، کلیه مسافرانی که از طریق هوایی، زمینی یا دریایی وارد کانادا می شوند نیز باید اطلاعات خود را از طریق ArriveCAN ارائه دهند همچنین آنها می توانند از طریق شماره تلفن رایگان ۱-۸۳۳-۶۴۱-۰۳۴۳ در طول دوران قرنطینه این اطلاعات را نیز ارائه کنند. در طی ۴۸ ساعت پس از ورود به کانادا، مسافران باید تأیید کنند که به محل قرنطینه خود رسیده اند و باید در طول دوره قرنطینه هر روز خود را از لحاظ علائم COVID-19 ارزیابی کنند. مسافرانی که قبل از سفر به کانادا از برنامه ArriveCAN برای ارسال اطلاعات خود استفاده نمی کنند، می بایست برای ارائه اطلاعات خود روزانه در طول قرنطینه با شماره  ۱-۸۳۳-۶۴۱-۰۳۴۳ که رایگان نیز می باشد تماس گرفته و اطلاعات خود را ارائه کنند.

اگر مسافران اطلاعات اجباری خود را ارائه ندهند، در اولویت اعمال قانون قرار خواهند گرفت. هدف از این اقدامات کاهش شیوع COVID-19، کاهش تاخیر در مرز و تماس های فیزیکی بین مسافران، افسران CBSA و سایر مقامات دولتی است. تمامی مسافران به مقصد کانادا به موجب قانون ملزم هستند تا یک دوره قرنطینه ۱۴ روزه را سپری کنند مگر اینکه معاف باشند. دولت کانادا در خبرنامه امروز برای سفر به این کشور تأکید کرد که برنامه ArriveCAN به حریم خصوصی مسافر احترام می گذارد و فاقد GPS برای ردیابی حرکت مسافران است. همچنین خطوط اختصاصی برای مسافران در بدو ورود در فرودگاه های ونکوور، کلگری، تورنتو (پیرسون) و مونترال ارائه می شود تا در فرایند رسیدگی به آنها تسریع شود.

arrivecan1 300x169 - برنامه ArriveCAN | مهاجرت با گروه افق | سفر به کانادا | ویزای اسان

دولت کانادا همواره به فکر مهاجرین خود بوده است و تمامی امکانات را برای راحتی آنها فراهم خواهد کرد. مهاجرین خارجی در اولویت کاری آنها قرار گرفته است. با توجه به اخبار اعلام شده دولت کانادا قصد دارد از ورود مهاجرین و دانشجویان بین المللی استقبال کند و برای همین اساس برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا برنامه ArriveCAN را برای سفر در این کشور تدابیری اندیشیده است. تا بتواند شیوع ویروس کرونا را کمتر کرده و همچنین از هموطنان خود نیز محافظت کنند.

اگر دارای ویزای دانشجویی هستید می توانید با تدابیر امنیتی دولت کانادا وارد خاک کانادا شوید. و تحصیل خود را از داخل کانادا کانادا ادامه دهید. گروه بین المللی افق با دارا بودن سال ها سابقه درخشان در امر مهاجرت تحصیلی به کانادا و همچنین دارای نمایندگی از دانشگاه ها و کالج های معتبر کانادا آماده خدمت رسانی به هموطنان خود می باشد. شما می توانید با اطمینان کافی پرونده مهاجرتی خود را به ما بسپارید و ما همواره تا اخذ دریافت ویزای دانشجویی همراه شما خواهیم بود. ویزای دانشجویی و ویزای کار همراه تخصص گروه بین المللی افق بوده است. با ما باشید و به افق آرزو های خود بیاندیشید.