برنامه اسپانسری والدین و پدربزرگ و مادربزرگ ۲۰۲۰ در کانادا از امروز آغاز به کار کرد

از امروز ۱۳ اکتبر در کانادا برنامه اسپانسری باز شد و متقاضیان می توانند برای برنامه اسپانسرشیپ والدین، پدربزرگ و مادربزرگ (Canadian Parent Sponsorship Program) تقاضای خود را به صورت آنلاین ارائه دهند. این برنامه مهاجرتی به مدت سه هفته از تاریخ ۱۳ اکتبر تا ۳ نوامبر ادامه خواهد داشت. این برنامه مهاجرتی PGP نام دارد و به شهروندان دارای اقامت دائم کانادا که دارای ۱۸ سال به بالا سن دارند اجازه می دهد تا والدین خود و حتی پدربزرگ و مادربزرگ خود را برای اقامت دائم به کانادا بیاورند و حمایت مالی آنها بر عهده بگیرند. اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا برنامه دارد تا در طی سال جاری ۲۰۲۰ حدود ۱۰۰۰۰ پرونده را از طریق این برنامه مهاجرتی بپذیرد.

فرآیند برنامه درخواست:

به عنوان اولین قدم، افراد علاقه مند باید فرم اسپانسرشیپی را به صورت آنلاین ارائه کنند تا بتوانند برای دعوت از طریق PGP در نظر گرفته شوند متقاضیان برای تکمیل فرم تا ۳ نوامبر فرصت دارند تا فرم را تکمیل کرده و آن را ارائه دهند. پس از ارسال فرم علاقه مندی توسط اسپانسرشیپ، متقاضیان باید منتظر بمانند که آیا آنها در بین ۱۰،۰۰۰ برنامه ای هستند که به طور تصادفی توسط IRCC انتخاب می شوند یا خیر؟ اگر متقاضی برای ارائه تقاضا دعوتنامه ای را دریافت کند، باید هزینه های درخواست را نیز پرداخت کند و یک برنامه کامل حمایت مالی را ظرف ۶۰ روز آماده و ارسال کند. سپس برای متقاضی بسته ای ارسال می شود که شامل چک لیست اسناد است. فرمهایی که شما و افرادی که می خواهید حمایت مالی کنید و اسپانسرشان شوید را باید پر کنید و همچنین یک راهنمای دستورالعمل را نیز باید تکمیل کنید. اگر متقاضی از کبک هستید و درخواست اسپانسر شده را دارید، باید گواهی انتخاب کبک را از دولت کبک دریافت کند و آن را به عنوان بخشی از فرآیند درخواست خود به IRCC ارائه دهید.

نحوه ارسال فرم علاقه مندی  برای اسپانسر شدن:

شخصی که می خواهد اسپانسر شود باید فرم علاقه مندی مربوط به برنامه اسپانسری شدن در کانادا را پر کند. حتماً یک نسخه دیجیتالی از گذرنامه یا گواهی وضعیت خود در کانادا داشته باشید. شما باید اطلاعات مانند تعداد افراد در خانواده، تعداد افرادی که می خواهید حمایت مالی کنید و نام و تاریخ تولد افرادی که می خواهید حمایت مالی کنید نیز ارائه دهید. پس از ارسال فرم، صفحه ای با شماره تأیید را مشاهده خواهید کرد. مهم است که این شماره را ایمن نگه دارید تا بتوانید بررسی کنید که آیا دعوتنامه ای برای درخواست دریافت کرده اید یا خیر.

ofogh 180 02 300x195 - برنامه اسپانسری والدین و پدربزرگ و مادربزرگ در کانادا

چه کسی واجد شرایط برای برنامه اسپانسری کانادا است؟

هر فرد بالای ۱۸ سال، شهروند کانادا یا مقیم دائم کانادا، می تواند والدین و پدربزرگ و مادربزرگ خود را حمایت مالی کند. همه حامیانی که می خواهند از والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ خود حمایت مالی کنند، باید تأیید کنند که درآمد لازم را برای تعداد اعضای خانواده ای که از نظر مالی حمایت می کنند، دارند. در واقع می بایست اثبات کنند که دارای حداقل درآمد می باشند. در حالی که در اولین مرحله ابراز علاقه مندی برای حمایت مالی، ارائه اثبات درآمد مورد نیاز لازم نیست. اما در صورتی که فاقد شرایط اصلی و مالی لازم باشند از سوی اداره مهاجرت رد خواهند شد. از اسپانسرهای که در خارج از کبک می بایست برای اثبات درآمد خود برای هر یک از سه سال مالیاتی قبل از درخواست خود را ارائه دهد تا محاسبه شود و این اعلانیه مالیاتی از سوی آژانس های درآمد کانادا یا Canada Revenue Agency ارائه می شود.

IRCC خاطرنشان می کند که حامیان مالی باید شرایط درآمد سالهای مالیاتی ۲۰۲۰، ۲۰۱۹ و ۲۰۱۸ را برآورده کنند و واجد شرایط باشند. همچنین اعلام کرد که احتمالا در ماه ژانویه و فوریه ۲۰۲۱ درخواست های زیادی را دریافت خواهند کرد. متقاضیانی که علاقمند به برنامه اسپانسری والدین و یا پدربزرگ و مادربزرگ در کانادا هستند میبایستی تعداد نفرات خانواده خود را نیز اعلام کنند تا تائید شوند که آیا واجد شرایط حداقل درآمد لازم را برخوردار هستند یا خیر. حداقل درآمد مورد نیاز در جدول زیر نشان داده شده است. لطفاً توجه داشته باشید که این مورد برای متقاضیان در همه استانها و مناطق به جز کبک قابل اجرا است.

01 1 - برنامه اسپانسری والدین و پدربزرگ و مادربزرگ در کانادا

ذکر این نکته مهم این است که تعداد کل افرادی که اسپانسر مسئول مالی آنها خواهد بود شامل موارد زیر است:

  • خود فرد اسپانسر و متقاضی
  • همسرش
  • فرزندان وابسته آنها
  • فرزندان وابسته همسرش
  • هر شخص دیگری که اسپانسر ممکن است در گذشته اسپانسر او شده باشد، که هنوز مسئولیت مالی در قبال او را دارد.
  • والدین و پدربزرگ و مادربزرگ هایی که می خواهند حمایت مالی کنند و افراد تحت تکفل آنها (همسر و فرزندان وابسته).
  • هر فرزند وابسته ای که با والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ خود به کانادا نمی آید.
  • همسر پدربزرگ و مادربزرگ و یا همسر پدر یا همسر مادر، حتی اگر آنها به کانادا نخواهند آمد.
  • همسر جدا شده پدر بزرگ و مادر بزرگ یا همسر جدا شده پدر و مادر

ofogh 180 03 300x160 - برنامه اسپانسری والدین و پدربزرگ و مادربزرگ در کانادا

مقاضیان در کبک:

استان کبک دارای شرایط اظهار مالیاتی سه ساله است بدین صورت که متقاضیان برای برنامه اسپانسری کانادا می بایست تمکن مالی در طی ۱۲ ماه اخیر را ارائه کنند برای اثبات تمکن مالی خود. وزارت مهاجرت استان کبک درآمد افرادی را که تمایل دارند اسپانسر شوند را براساس درآمد خود استان مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهد. همچنین اداره مهاجرت کانادا و هم دولت کبک از کلیه متقاضیان درخواست می کند تا فرمی را امضا کنند که این فرم در واقع این است که فرد اسپانسر تا چه مدت مسئولیت حمایت مالی اعضای خانواده خود را از زمان اقامت دائم کانادا برعهده می گیرد. مدت زمان حمایت مالی والدین و یا پدربزرگ و مادربزرگ برای تمام متقاضیان کانادایی به غیر از ساکنین استان کبک ۲۰ سال و اما استان کبک ۱۰ سال می باشد. 

اگر می خواهید اسپانسر اعضای خانواده خود شوید هم اکنون تصمیم بگیرید و در این زمینه می توانید با گروه بین المللی افق تماس بگیرید وکلای گروه مهاجرتی و اقامتی افق از صفر تا صد کار شما را با دقت تمام انجام داده و یک پرونده عالی و بی نقضی را به اداره مهاجرت کانادا ارائه می کنند. ما باشید تا بتوانید خانواده خود را به کانادا آورده و در کنار یکدیگر یک زندگی سراسر شادی را ایجاد کنید و لذت ببرید.