بهبود اقتصادی در کانادا: تعداد بیشتری از مهاجران در ماه سپتامبر استخدام می شوند و به سر کار می روند

در ماه سپتامبر تعداد بیشتری از مهاجران به بازار کار در کانادا می پیوندند. طبق آخرین نظرسنجی از بازار کار کانادا توسط Statistics Canada انتشار یافت، نرخ اشتغال کانادا در ماه سپتامبر ۲٫۱ درصد افزایش یافته است. و در مقایسه با جهش ۱٫۴ درصدی در ماه اوت، شتاب بیشتری گرفته است. داده های این گزارش طی هفته بین ۱۳ تا ۱۹ سپتامبر از بازار کار کانادا جمع آوری شده است. نرخ اشتغال در کانادا در حال حاضر در ۳٫۷ درصد یا ۷۲۰،۰۰۰ شغل از سطح نرخ قبل از کرونا است. نرخ اشتغال در خدمات تغذیه و هتل و صنایع خرده فروشی همچنان کم01 300x184 - بهبود اقتصادی بازار کار کانادا | گروه افق و کاریابی | مهاجرت به کاناداتر از نرخ اشتغال سایر بخش های اقتصاد کانادا است.
میزان اشتغال مهاجران در حدود قبل از COVID 19 است، میزان اشتغال مهاجرانی که اخیراً کمتر از ۵ سال پیش به کانادا نقل مکان کرده بودند، با ۶۳٫۶ درصد تغییر به سطح پیش کرونا رسیده است. این جابجایی نسبتاً کم تا حدی به دلیل ورود تعداد کمتری از مهاجران به کانادا است که از زمان اعمال محدودیت های سفر، ناشی شده است. مهاجرانی که کمتر از پنج سال پیش به کانادا آمده بودند، ۱٫۷ درصد افزایش اشتغال داشتند و این میزان در سپتامبر به ۵۷٫۸ درصد افزایش یافت. نرخ اشتغال کارگران متولد کانادا با رشد ۰٫۵ درصدی به ۶۰ درصدی رسیده است. آمار کانادا Statistics Canada در این گزارش نوشت: “بخش های متداولی که مهاجران در این مشاغل در اشتغال هستند که شامل مراقبت های بهداشتی (سلامت و درمان) و کمک های اجتماعی یا همان مددکاری، مدیریت دولتی و همچنین امور مالی، بیمه، املاک و مستغلات، اجاره خانه، در این گزارش نشان می دهد که مهاجرانی که بیش از ۵ سال قبل به کشور کانادا مهاجرت کردند نسبت به مهاجرانی که اخیرا به کانادا وارد شده اند در مشاغلی مشغول به کار هستند که کمترین تاثیر از کرونا را گرفته است.
گزارش آماری Statistics Canada قبلی کانادا نشان می داد که این مهاجران که تازه وارد خاک کانادا شده اند احتمالاً در ماه مارس و آوریل از کار بیکار شده و کار خود را از دست داده اند. همچنین معمولاً مهاجرین جدید الورود به تازگی شغل پیدا کرده و کارمندان تازه وارد هم بیشتر در معرض و مستعد اخراج قرار می گیرند.

ایالات متحده و کانادا در بازار کار نرخ بیکاری مشابهی دارند:

  • هنگام نرخ بیکاری کانادا را با ایالات متحده مقایسه می کنیم، هر دو کشور نرخ بیکاری ۷٫۹ درصدی را در ماه سپتامبر داشته اند.
  • نرخ بیکاری کانادا در ماه سپتامبر هنوز ۳٫۳ درصد بیشتر از سطح قبل از کرونا بوده است.
  • نرخ بیکاری ایالات متحده ۴٫۴ درصد بیشتر از زمانی بوده که حتی خبری از کرونا باشد.
  • در کانادا نرخ اشتغال بالاتر از ایالات متحده در ماه سپتامبر مشاهده شده است.

ofogh 178 03 - بهبود اقتصادی بازار کار کانادا | گروه افق و کاریابی | مهاجرت به کانادا

نرخ اشتغال تعداد افراد شاغل را به عنوان درصدی از جمعیت فعال در سن کار یک کشور بررسی می کنند. نرخ اشتغال و بازار کار در کانادا در ماه سپتامبر با ۵۹٫۷ درصد از نرخ اشتغال کانادا ۲٫۷ واحد درصد کمتر بوده است، در حالی که ایالات متحده ۵۶٫۶ درصد بود که ۲ درصد کمتر از ماه فوریه است. کانادا یک کشور پهناور و توسعه یافته می باشد و همواره در پی پیدا کردن راهی برای سهولت مهاجرت برای مهاجرین است زیرا مهاجرین کمک بسیاری به اقتصاد کانادا خواهند کرد. با توجه به شیوع ویروس کرونا بسیاری از مهاجرین کار خود را از دست داده ولی کانادا در این مورد بیکار نشسته و تلاش کرده تا مهاجرین کار خود را دوباره بدست آورند. هر چند در این مدت نیز به آنها کمک هزینه دولتی داده تا بتوانند زندگی کنند و مخارج اولیه زندگی خود را داشته باشند.

کانادا همواره برای جذب مهاجرین به کشورش تلاش فراوانی کرده است. به تازگی قانونی تصویب کرده است که کسانی که داخل خاک کانادا هستند می توانند بدون خروج از کشور نیز ویزای کار خود را از طریق پست برای جذب و اشتغال در بازار کار دریافت کنند. زیرا ممکن است با توجه به محدودیت های سفر نتوانند از کشور خارج شوند. مزایای زیادی باعث شده است که مهاجرین از سراسر دنیا جذب کانادا شوند.

موسسه بین المللی افق در سایت خود به آدرس www.ofoghint.com در تلاش است که شما را از آخرین قوانین کانادا مطلع کند. مقالاتی که در سایت ما آپلود می شود شامل آخرین اطلاعات روز کانادا و اخبار مهاجرتی به کانادا می باشد. شما می توانید با دنبال کردن شبکه های اجتماعی ما اینستاگرام، لینکداین، تلگرام و حتی با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات روز دنیا درباره مهاجرت آگاه شوید. در صورت تمایل می توانید با تکمیل فرم ارزیابی رایگان شرایط اولیه خود را بسنجید که آیا واجد شرایط برای مهاجرت هستید یا خیر؟ این فرم های ارزیابی توسط تیم افق بررسی شده و پاسخ آن برای شما ایمیل خواهد شد. در صورت داشتن هر گونه سوال شما می توانید با دفتر با شماره ۰۵۱۳۱۰۷۱ تماس بگیرید و می توانید با وکلای ما در دفاتر ایران و کانادا در ارتباط باشید. همراه با ما تا افق آرزوها