مهاجران PNP و CEC در بازار کار کانادا عملکرد بهتری دارند

مهاجران کانادا که از طریق برنامه مهاجرتی استانی PNP و کلاس تجربه کانادایی CEC به اقامت دائم دست می یابند، در مقایسه با افرادی که از طریق برنامه کارگران ماهر خارجی Skilled Worker Program و برنامه کارگران ماهر کبک Quebec skilled Worker Program مهاجرت می کنند، در بازار کار بهتر عمل می کنند. طبق مطالعه ای که توسط Statistics Canada با همکاری اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا IRCC انجام شده است، به این آمار دست یافتند. در تاریخ ۱۸ آگوست، اداره آمار کانادا Statistics Canada دو مطالعه جدید منتشر کرد، تحقیقات در مورد میزان تجربه کاری که متقاضیان در مهاجرت از کانادا کسب می کند و شغل از قبل تعیین شده می تواند چه نتایج اقتصادی را داشته باشد. 

ofogh140 01 300x200 - بازار کار مهاجران PNP و CEC | کار در کانادا | کاریابی و جاب افر افق

اما سوال اینجاست که چرا مهاجران PNP و CEC در بازار کار کانادا عملکرد بهتری دارند

مهاجران PNP و CEC عملکرد بهتری در بازار کار دارند. زیرا قبل از اقامت دائم کارگر موقت در کانادا بوده اند، و با بازار کار کانادا آشنایی و شناخت دارند. کارگران موقت خارجی دانش بی نظیری از آنچه در بازار کار کانادا (Canadian labor market) از آنها انتظار می رود، کسب می نمایند. علاوه بر این، بسیاری از کارگران موقت خارجی دانشجویان بین المللی در کانادا هستند که مجوز کار پس از فارغ التحصیلی PGWP را دریافت کرده اند. در این صورت، آنها احتمالاً قبل از به دست آوردن وضعیت اقامت دائم، چندین سال در کانادا زندگی کرده اند. این بدان معنی است که آنها اطلاعاتی کافی درباره آنچه کارفرمایان می خواهند دارند، علاوه بر این مهارت زبان آنها نیز بهبود یافته است. این نشان می دهد که تحصیل در کانادا می تواند مزایای گوناگونی را داشته باشد: از جمله کسب مدرک معتبر با کیفیت بالای جهانی، کسب تجربه کاری کانادایی و همچنین داشتن پیشینه قوی تر برای بازار کار مهاجران پس از اقامت دائم، نسبت به افرادی که در کانادا تحصیل نکرده اند. این مطالعه همچنین نشان می دهد که دو سوم ساکنان دائمی، اقامت دائم کانادا را از طریق PNP استانی و یا دسته تجربه کانادایی دریافت کرده اند. از طرف دیگر در مقایسه، فقط یک چهارم کسانی که از طریق FSWP یا QSWP انتخاب شده و اقامت دائم کانادا را دریافت کرده اند قبلا کارگر موقت خارجی بوده اند.

*خواندن مقاله برنامه مهاجرت استانی Masters Graduate PNP را از دست ندهید.

همانطور که می دانید تحصیل در کانادا و کار در کانادا دارای اهمیت فوق العاده ای می باشد. برای اخذ اقامت دائم شما تحیل و یا کار در کانادا، تاثیر بسزایی در کسب امتیاز خواهد داشت، و هر روزه نیز به درجه اهمیت این دو مورد افزوده می گردد. داشتن سابق کار کانادایی نشانه ای از قابل اعتماد بودن و خوگرفتن با جامعه کانادا است. ابیش از ۹۵ درصد مهاجرانی که از طریق تجربه کار کانادایی و ۹۳ درصد از مهاجرانی که از طریق برنامه مهاجرت استانی به کانادا مهاجرت کردند در همان اولین سال پس از اقامت دائم کانادا توانستند کار پیدا کنند. 

برنامه های مهاجرت اقتصادی کانادا 

اکسپرس اینتری:

Express Entry، سیستمی یکپارچه است، که دولت فدرال از طریق سه برنامه مهاجرت اقتصادی: CEC ،FSWP و برنامه FSTP برای مدیریت برنامه های اقامت دائم کانادا در بازار کار مهاجران استفاده می کند.

برنامه های استانی دولت کانادا:

کسانی که واجد شرایط هر یک از برنامه های استانی باشند از طرف استان مزبور دعوتنامه استانی را دریافت می کنند. بعد از آن وارد سیستم اکسپرس اینتری شده و دعوتنامه برای اقامت دائم کانادا را دریافت می کنند. افرادی که از طریق برنامه استانی انتخاب می شوند ۶۰۰ امتیاز اضافی دریافت کرده و در دور بعدی قرعه کشی اکسپرس اینتری حتما انتخاب خواهند شد. داوطلبان و مهاجران واجد شرایط برای یکی از سه برنامه مهاجرت اقتصادی و بازار کار کانادا وارد استخر Express Entry می شوند و سپس ارزیابی شده و به آنها نمره CRS داده می شود. این نمره براساس عوامل مختلفی از جمله سن، سابقه کار، تحصیلات و تسلط به زبان و… است. IRCC بطور منظم قرعه کشی های Express Entry را برگزار می کند که در آن از متقاضیان با رتبه بالا دعوت می شود که برای اقامت دائم درخواست دهند.

شما می توانید شرایط خود را برای انواع روش های مهاجرتی از طریق جلسه مشاوره با وکلای ما در موسسه افق به صورت حضوری و آنلاین بررسی کنید. همچنین می توانید به سایت ما www.ofoghint.com مراجعه کنید و فرم ارزیابی رایگان را تکمیل نمایید، و از طریق تکمیل سوالات در فرم ارزیابی شرایط شما توسط کارشناسان خبره ما در موسسه افق بررسی شود. پاسخ فرم از طریق ایمیل بعد از ۴۸ ساعت کاری برای شما ارسال می شود. در صورت دارا بودن شرایط و ارزیابی امتیازات شما برای اکسپرس اینتری کانادا، پروفایل علاقمندی برای شما ایجاد می شود. شما باید در استخر اکسپرس اینتری منتظر باشید تا در قرعه کشی انتخاب شوید. 

شما حتی می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بازار کار مهاجران کانادا با مراجعه به سایت ofoghint در بخش امتیازبندی، امتیازات خود را در روش اکسپرس اینتری محاسبه کنید. با تکمیل سوالات در فرم آماده شده در سایت افق، امتیاز های خود را بررسی و محاسبه نمایید. شما پس از محاسبه امتیازات خود متوجه خواهید شد در چه قسمت هایی امتیاز کم دارید و برای افزایش امتیاز در آن بخش ها تلاش خواهید کرد. به خاطر داشته باشید داشتن مهارت و افزایش نمره زبان انگلیسی و یا زبان فرانسه می تواند شانس و امتیاز شما را افزایش داده و شما شانس بیشتری در استخر در بین رقبا خود خواهید داشت. 

*برای صدور دعوتنامه به کانادا این مقاله را مطالعه فرماید. 

وکلای ما در خارج و داخل کشور صفر تا صد پرونده شما را تا رسیدن به نتیجه مطلوب، انجام خواهند داد. تا شما به هدف و موفقیت دست پیدا کنید، و بتوانید یک زندگی جدید در یک کشور پیشرفته را تجربه کنید. شما می توانید با مشورت با یک وکیل خبره در امر مهاجرت متوجه شوید که از کدام روش راحتر خواهید توانست به کانادا مهاجرت کرده و سپس اقامت دائم کانادا را دریافت کنید. موسسه بین المللی افق در تمامی مراحل در کنار شما خواهد بود تا شما سریعتر بتوانید به اهداف خود برسید. پرونده مهاجرتی خود را می توانید با اطمینان به ما بسپارید. موسسه بین المللی افق دارای تجربه درخشان در امر مهاجرت به کانادا از طریق روش های گوناگون مهاجرتی از جمله مهاجرت های استانی، مهاجرت از طریق سیستم اکسپرس اینتری، مهاجرت تحصیلی به کانادا، مهاجرت کاری مهاجران در بازار کار کانادا می باشد. اگر تصمیم به مهاجرت به کانادا را دارید می توانید در ابتدا راه با یک مشورت درست و اصولی در یک مسیر درست قدم بردارید. کشور کانادا برای جبران نیروی کار خود به مهاجرین زیادی نیاز دارد. برطبق برنامه ریزی های به عمل آمده تا سال آینده مهاجرینی زیادی را خواهد پذیرفت. از طرف دیگر کشور کانادا یک کشور چند فرهنگی می باشد و شما می توانید خیلی راحتر در آن کشور خو گرفته و سریعتر کار پیدا کنید، و بتوانید خود را با جامعه مطابقت دهید.